Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

SZAFY DO SEZONOWANIA MIĘSA

Czy sezonowanie wołowiny sprawia, że steki są smaczniejsze?

Niektórym wystarczyłaby prawdopodobnie odpowiedź, że tak - ale jeśli interesuje Cię, dlaczego tak się dzieje i jak osiągnąć ten efekt, warto byś czytał dalej. Niektóre z mięs dobrze jest poddać procesowi dojrzewania. Zaliczyć możemy tu oczywiście nie tylko steki, ale też inne rodzaje mięsa. Dzięki temu procesowi stek staje się bardziej miękki, kruchy i delikatny. Szafa do dojrzewania mięsa pozwala przechować je w odpowiednich warunkach. Proces taki trwa od kilku do dwudziestu dni. Duże porcje przechowuje się w specjalnych warunkach chłodniczych, które nie wymagają stosowania opakowań. Dzięki elektronicznemu sterowaniu można w pełni kontrolować przebieg przygotowania mięsa - nic nie jest tu dziełem przypadku. Po zakończeniu procesu duże kawałki wołowiny lub innego mięsa kroi się na steki. Dojrzewanie produktów mięsnych może odbywać się jako sezonowanie wołowiny na mokro lub na sucho.

Czym szafa do sezonowania mięsa różni się od innych?

Wiele parametrów jest bardzo podobnych do tych, które cechują tradycyjne chłodziarki gastronomiczne. Podobnie przygotowana jest obudowa oraz wnętrze, podobne są klasy klimatyczne i czynniki chłodnicze. Chłodzenie agregatu, możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, grubość izolacji, temperatura pracy wnętrza, sterowanie z pomocą panelu dotykowego… to wszystko widzieliśmy już wcześniej w innych sprzętach chłodniczych. Co zatem sprawia, że szafa do sezonowania wołowiny to coś innego niż zwykła chłodziarka? Podkategoria ta różni się kilkoma detalami, dzięki której praca z mięsem jest znacznie łatwiejsza.

Po pierwsze: szyna hakowa. Cały proces odbywa się bez używania opakowań, haki pozwalają więc w odpowiedni sposób zawiesić sezonowane mięso. Żeby osiągnąć najwyższą jakość produktu, trzeba go regularnie nadzorować. Odpowiednie umieszczenie kawałków mięsa znacząco upraszcza to zadanie. Po drugie: tacka na blok solny i taca ociekowa. Mięso w trakcie przygotowania “puszcza soki” - jest przecież sezonowane bez użycia opakowań. Odpowiednia taca sprawia, że nie musisz później dokładnie czyścić całego wnętrza lodówki. Gruntowne mycie dotyczyć będzie tylko tacy. Po trzecie: oświetlenie LED z ciepłą barwą światła, kontrola wilgotności i bakteriobójcza lampa UVC. Ciepła barwa światła sprawia, że mięso wygląda znacznie bardziej atrakcyjnie. Można dzięki temu taką szafę wystawić nawet w miejscu, w którym będą ją widzieli klienci Twojej restauracji. Widok soczystych i dobrze oświetlonych steków z pewnością zachęci ich do konsumpcji. Odpowiednia wilgotność i kontrola pod względem mikrobiologicznym zapewnią z kolei bezpieczeństwo żywności.

Specjalistyczna lodówka do dojrzewania mięsa pozwoli Ci zatem nie tylko na doskonałą prezentację produktów na potrzeby klientów. Kiedy już zachęci ich widok przygotowanych przez Ciebie steków i postanowią ich spróbować - posmakują kruchego, miękkiego i delikatnego mięsa. Takiego, którego nie da się przygotować bez odpowiedniego urządzenia chłodniczego. Jeśli chcesz dostarczyć im tej ponadprzeciętnej jakości - w naszym sklepie wybierz odpowiedni sprzęt na potrzeby Twojej restauracji. A jeśli nie wiesz, które z urządzeń będzie najlepsze - skontaktuj się z nami. Lata doświadczeń i dziesiątki zadowolonych klientów pozwolą nam wspólnie ustalić, która z maszyn będzie najbardziej odpowiednia dla Twojego biznesu.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji