Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

PÓŁMISKI

Zastawa stołowa z porcelany 

Porcelanowe półmiski w ofercie naszego sklepu:

         W kolorze białym lub écru

         Półmiski płytkie oraz głębokie

         Kształt od okrągłego, poprzez owalny, aż po prostokątny i kwadratowy

         Naczynia o niskich i wysokich krawędziach

Porcelana jeszcze do niedawna była uważana za wyznacznik statusu społecznego. Jeszcze wcześniej nazywano ją nawet białym złotem. Na szczęście dzięki postępowi technicznemu i idącymi za tym zmianami technologii wyrobu naczyń stała się bardziej dostępna. Obecnie pełni rolę eleganckiego dodatku zawsze wtedy, gdy korzystanie z przezroczystych naczyń szklanych nie tworzyłoby odpowiedniej oprawy wizualnej. Porcelanę cechuje bowiem wyjątkowo szlachetny wygląd – charakterystyka, której brakuje naczyniom szklanym. Poznaj tę najbardziej wyrafinowaną formę ceramiki i wybierz z naszego sklepu idealnie półmiski z porcelany na potrzeby Twojego lokalu.

Porcelanowa zastawa stołowa

Porcelana i szerzej – ceramika – daje bardzo dużo możliwości zarówno wykończenia, jak i zdobienia. Dla użytkowników oznacza to łatwość w doborze nie tylko kształtu, ale często również koloru zastawy stołowej. Unikalne cechy porcelany dają z kolei możliwość doboru takich półmisków i innych naczyń, jakie doskonale wpasują się w klimat Twojego lokalu gastronomicznego. Porcelana zadomowiła się w Europie w osiemnastym wieku - po tym, jak przybyła do nas z Chin. Ta specjalna ceramika wysokiej jakości kiedyś była praktycznie zawsze biała i prześwitująca. W przypadku porcelanowych półmisków pozostało tak do dziś i najczęściej spotykanym innym kolorem niż biel bywa zazwyczaj écru.

Półmiski z porcelany

Są naczynia, bez których trudno byłoby nam funkcjonować każdego dnia. Są też takie, których używamy sporadycznie, jednak pełnią one wtedy bardzo ważną rolę. Zaliczyć do nich można z pewnością półmiski. Naczynia te pozwalają Ci zaserwować większą ilość potraw jednocześnie. Zapewnia to efektywną prezentację potraw na stole. Dzięki półmiskowi każdy z gości będzie mógł samodzielnie skomponować dla siebie odpowiednie danie i wybrać tylko te produkty, które faktycznie ma ochotę zjeść.

Zróżnicowane kształty porcelanowych półmisków

Jeśli myślisz, że owal to jedyny możliwy kształt półmiska, to dobrze będzie zaktualizować tę wiedzę. Oczywiście, półmiski owalne stanowią większość oferty tych wykonanych z porcelany naczyń. Trudno by było jednak powiedzieć, że jest to Twój jedyny wybór i że jesteś skazany tylko na taki kształt półmiska. W naszej ofercie znajdziesz ich o wiele więcej. Prostokąt o prostych lub łukowatych krawędziach albo kwadrat. Trafnie nazwany „freestyle” półmisek o jajowatym kształcie. Półmiski zarówno płytkie, jak i głębokie. Z rantem jak i bez niego. Jest w czym wybierać i możesz być pewien, że w naszym sklepie znajdziesz porcelanowe naczynie, które spełni Twoje wymagania.

Pokazano 1-12 z 105 pozycji