Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

EKSPRESY KOLBOWE

Ekspresy kolbowe

Kolbowe ekspresy do kawy

Kolbowe ekspresy do kawy, które sprawdzą się również w Twoim lokalu:

  • Ekspresy ciśnieniowe do przygotowania niewielkich ilości kawy
  • Ekspres kolbowy przygotowuje doskonałą bazę pod inne napoje kawowe
  • Kawa z ekspresów tego typu zawiera niewielką zawartość kofeiny
  • Urządzenia, które zapewnią Ci dużą kontrolę nad procesem przygotowania kawy

Ekspresy do kawy to bardzo ważne z punktu widzenia sukcesu Twojej kawiarni, hotelu, restauracji czy też innego lokalu urządzenie. W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę oszczędnych i wydajnych ekspresów kolbowych, z których Twoi klienci będą pić kawę tylko najwyższej jakości. Możesz być pewien, że w naszym sklepie z pewnością znajdziesz ekspres kolbowy, który spełni Twoje wymagania.

Jaki ekspres do kawy będzie dla mnie najlepszy?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem ekspresu do kawy, musisz wziąć pod uwagę jego przyszłe zastosowania w swoim lokalu. W przypadku ekspresu kolbowego za jednym razem przygotujesz jedną bądź dwie kawy - w przypadku dwóch napój będzie jednak nieco mniej esencjonalny. To, co możesz przygotować w ekspresie kolbowym, a czego nie udałoby Ci się zrobić w ekspresie przelewowym, to przygotowanie czarnej kawy z delikatną kremową pianką. Ekspres kolbowy sprawi też, że cały proces przygotowania kawy znajdzie się pod Twoją kontrolą. Stworzona tak kawa będzie zawierać niewielką zawartość kofeiny.

Jeśli jednak duże znaczenie ma dla Ciebie możliwość przygotowania jednocześnie większej ilości czarnej kawy lub wysoka zawartość kofeiny w kawie, rozwiązaniem spełniającym Twoje wymagania może okazać się przelewowy ekspres do kawy. W automatycznym ekspresie do kawy nie będziesz musiał z kolei interesować się procesem przygotowania kawy, a urządzenie poza podstawowym espresso będzie w stanie przygotować dla Twoich klientów wiele rodzajów kaw mlecznych.

Ekspresy do kawy kolbowe - najlepsze cechy urządzeń

Ekspresy kolbowe do kawy można zaliczyć do ekspresów ciśnieniowych. To, co je odróżnia od innych, to wyposażenie w tak zwaną kolbę. Posiada ona sitko, do którego wsypuje się zmieloną kawę. W ekspresach tych kawa podawana jest bezpośrednio do filiżanki. Ekspres taki pozwala nam przygotować jednorazowo zazwyczaj jedną albo dwie kawy. Przygotowanie czarnej kawy z pianką crema nie nastręcza już trudności, nie byłoby jednak możliwe chociażby w tradycyjnym ekspresie typu przelewowego.

Urządzenia te wymagają młynka do przygotowania kawy. Trzeba jednak dodać, że część z modeli ekspresów kolbowych do kawy jest już wyposażona przez producentów we wbudowany młynek. Jeśli cenisz sobie samodzielne przygotowanie kawy i to, że wiele z parametrów związanych z jej przygotowaniem masz pod kontrolą - wybór kolbowego ekspresu do kawy jest świetnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Kolbowe ekspresy do kawy, do czego służą?

Ekspresy kolbowe, podstawowe rozwiązania

Ekspres kolbowy Stalgast to przykład urządzenia, w którym do przygotowywania kawy zastosowano sterowanie elektroniczne. W przypadku tego ekspresu istnieje możliwość zaprogramowania aż czterech porcji wody na każdą z grup, a urządzenie jest wyposażone w dwa zawory - zawór pary oraz zawór gorącej wody. Na wyposażeniu tego ekspresu kolbowego jest wykonany z miedzi bojler przeznaczony na wodę oraz zbiornik na wodę o pojemności blisko trzech litrów.

Wysoka jakość ekspresów kolbowych

Ekspres kolbowy z młynkiem RedFox to przykład ekspresu do kawy, który może z powodzeniem służyć w zastosowaniach gastronomicznych, ale spełni również wymagania tych klientów indywidualnych, których nie zadowalają podstawowe rozwiązania. To profesjonalne i niezawodne urządzenie wyposażone jest w dwa krany - jeden wykonany ze stali nierdzewnej kran parowy, drugim zaś jest kran do gorącej wody. Podobnie jak i wyżej przedstawiony model, ten również wyposażony jest w miedziany bojler. Elektroniczne sterowanie sprawia, że cały proces przygotowania kawy jest znacznie łatwiejszy. Tak samo sytuacja przedstawia się w przypadku automatycznego napuszczania wody, w które jest wyposażony ten model.  To, co znacząco wyróżnia to urządzenie, to wbudowany w nie młynek, dzięki czemu nie będziesz zmuszony już korzystać z oddzielnego urządzenia w celu zmielenia kawy.

Kolbowe ekspresy najwyższej jakości

Przykładem w pełni profesjonalnego kolbowego ekspresu do kawy do zastosowań komercyjnych jest urządzenie firmy Bartscher. Ten ekspres kolbowy do kawy posiada aż cztery bojlery, przy czym są one wyposażone w zawór ciśnieniowy. Wykonanie łatwej do zdejmowania obudowy ze stali sprawia, że jest ona trwała i łatwa w czyszczeniu po zakończeniu przez Ciebie pracy z urządzeniem. Woda bezpośrednio z bojlera dostarczana jest natychmiast, a wlew odbywa się automatycznie poprzez będący na wyposażeniu urządzenia zawór magnetyczny. Urządzenie posiada zawór wysokiego ciśnienia, jest też wyposażone w filtr cząstek, zaś za całość procesu przygotowania kawy odpowiada opatentowany system PREE BREE SYSTEM.

Większość procesu działania tego ekspresu kolbowego odbywa się automatycznie - zaliczyć tu można chociażby proces napełniania bojlera czy też czyszczenia fusów. Dozowanie kawy, jak przystało na wyjątkowo nowoczesne urządzenie, odbywa się z pomocą wbudowanego w urządzenie mikroprocesora. Ekspres do kawy cechują cztery różne programy dozowania na grupę. Jeśli zaś będziesz miał taką potrzebę, istnieje możliwość dokupienia do niego dodatkowych urządzeń i wyposażenia. Nasz zespół doradzi Ci, które z tych dodatkowych elementów wyposażeniowych najlepiej sprawdzą się w Twoim lokalu.

Zalety ekspresów kolbowych

Profesjonalne ekspresy kolbowe cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników kawy ze względu na swoje liczne zalety, które sprawiają, że są one preferowanym wyborem dla wielu osób. Pozwalają na przygotowanie kawy o doskonałym smaku i aromacie. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniego ciśnienia oraz precyzyjnej kontroli temperatury, umożliwiają one ekstrakcję pełnego bogactwa smakowego i zapachowego ziaren kawowych.

Wygoda użytkowania ekspresów kolbowych polega na możliwości pełnej kontroli nad procesem parzenia kawy. Użytkownik ma możliwość regulowania parametrów takich jak temperatura, ciśnienie czy czas ekstrakcji, co umożliwia dostosowanie smaku kawy do indywidualnych preferencji. Ekspresy do kawy kolbowe często cechuje również elegancki i nowoczesny design, który stanowi estetyczne uzupełnienie każdej kuchni lub kawiarni. Ich atrakcyjny wygląd sprawia, że stanowią one również element dekoracyjny wnętrza. W przeciwieństwie do wielu innych typów ekspresów, kolbowe ekspresy do kawy charakteryzują się solidną konstrukcją i trwałością. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna czy aluminium, zapewniają długotrwałą wydajność i niezawodność. Wiele modeli expresów kolbowych posiada dodatkowe funkcje, takie jak spienianie mleka czy możliwość przygotowania różnorodnych napojów na bazie espresso, co sprawia, że są one wszechstronnym rozwiązaniem dla miłośników kawy.

Ekspresy kolbowe do lokali gastronomicznych

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór ekspresów kolbowych, które doskonale sprawdzą się w profesjonalnej kawiarni. Różnorodność modeli pozwala na swobodny wybór sprzętu dopasowanego do indywidualnych preferencji i oczekiwań.

Najważniejsze cechy, którymi powinien charakteryzować się profesjonalny ekspres do kawy kolbowy do użytku w lokalu gastronomicznym to:

  • Niezawodność i trwałość - urządzenia powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów i spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa.
  • Regulacja temperatury - opcja ta pozwala na dopasowanie temperatury parzenia do preferowanych smaków i aromatów kawy.
  • Młynek do kawy - wbudowany młynek do mielenia ziaren na świeżo to gwarancja jeszcze lepszego smaku napoju.
  • Łatwość obsługi - intuicyjne sterowanie oraz możliwość programowania pozwala na dostosowanie urządzenia do indywidualnych preferencji użytkownika.

Jeden z chętnie wybieranych w naszej ofercie ekspresów kolbowych to m.in. model Julia Compact od marki Hendi. Ten ekspres to 2-grupowy, automatyczny model dla profesjonalistów, oferujący zarówno automatyczne, jak i manualne dozowanie kawy. Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, zapewnia nie tylko trwałość, ale i stylowy design. Posiada funkcję automatycznego uzupełniania wody i mycia, co znacząco ułatwia utrzymanie ekspresu w czystości. Dodatkową wygodę zapewnia wbudowany podgrzewacz filiżanek, umożliwiając serwowanie napojów w idealnej temperaturze. Ekspres wyposażono w łatwe w obsłudze, podświetlane panele sterowania, odporne na ścieranie, dyszę do wrzątku oraz dyszę do pary wodnej, co czyni go niezwykle funkcjonalnym urządzeniem w każdej kawiarni.

Pokazano 1-12 z 43 pozycji

Rodzaje ekspresów kolbowych różnią się pod względem funkcji i wydajności. Na rynku znajdziemy np. modele z wbudowanym młynkiem, które pozwalają na mielenie świeżej kawy tuż przed zaparzeniem. Wyróżniamy także modele, które pozwalają na przygotowanie w tym samym czasie jednej lub dwóch kaw, a nawet większej liczby kaw oraz ekspresy automatyczne, półautomatyczne oraz dźwigniowe.

Wybór odpowiedniego ekspresu kolbowego zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika. Przy podejmowaniu decyzji o ich zakupie warto wziąć pod uwagę takie czynniki jak: pojemność bojlera, funkcje dodatkowe, jakość wykonania oraz markę producenta.

Do czyszczenia ekspresów kolbowych zaleca się stosowanie specjalistycznych środków, które skutecznie usuwają osad kawowy i dezynfekują urządzenie. Regularne czyszczenie sitka i innych elementów ekspresu, zgodnie z instrukcją obsługi, jest kluczem do utrzymania higieny oraz wysokiej jakości przyrządzanych napojów. Pamiętaj, że odpowiednia konserwacja ekspresu przekłada się na długą jego żywotność i smak kawy.