Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

UCHWYTY ŁAZIENKOWE

Toalety i łazienki dla niepełnosprawnych są wyposażone w odpowiednie uchwyty. Ich obecność jest często niezbędna do tego, aby osoba niepełnosprawna korzystała z toalety i łazienki przy mniejszym wysiłku. Uchwyty dla niepełnosprawnych pomagają w używaniu tak sedesu, umywalki, prysznica, wanny czy po prostu umożliwiają mniej niebezpieczne poruszanie się po wnętrzu łazienki bądź toalety. Bez uchwytów często jest to bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.

Warto jednak zaznaczyć, że akcesoria dla niepełnosprawnych to nie tylko poręcze umywalkowe, prysznicowe czy te umieszczane przy sedesie. Nasza oferta uchwytów obejmuje także produkty przeznaczone do utrzymywania szklanek czy butelek typu Flex Merida (na środki czystości, płyny dezynfekujące czy mydła i koncentraty).

Uchwyty z naszej oferty polecane są nie tylko właścicielom lokali gastronomicznych, ale także osobom niezwiązanym z gastronomią, do placówek medycznych, fizjoterapeutycznych, urzędów i miejsc, które chcą być przyjazne osobom niepełnosprawnych.

Poręcze łazienkowe dla niepełnosprawnych – rodzaje i zastosowanie

Łazienka czy toaleta dla niepełnosprawnych powinna być odpowiednio zaopatrzona. W określonych strefach muszą znajdować się odpowiednie uchwyty (np. prosta poręcz dla niepełnosprawnych do WC, bądź uchylne), które ułatwiają funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej w tym pomieszczeniu. Pochwyt dla niepełnosprawnych przybiera różne formy w zależności od strefy, w której zostanie umieszczony.

W strefie prysznicowej czy wannowej potrzebne są na przykład taborety czy siedziska prysznicowe, ale także poręcz dla niepełnosprawnych w postaci uchwytu pod prysznic. W naszej ofercie znajdują się między innymi poręcze kątowe lewe, prawe, poręcze kątowo podłogowe, a także uchwyty proste wannowe (uchwyt do wanny dla seniora) oraz pod prysznic. Dzięki nim osoba niepełnosprawna zyskuje wiele punktów podparcia.

Ma to znaczenie w przypadku osób:

  • - którym ciężko poruszać się bez opierania;
  • - dla osób z zaburzeniami równowagi;
  • - zanikami mięśni;
  • - po operacjach;
  • - seniorów cierpiących na neuropatie i nerwobóle.

Bóle kończyn dolnych pojawiające się przy zbyt dużym obciążeniu kończyn dolnych są szczególnie dokuczliwe. Dlatego uchwyt dla niepełnosprawnych to ogromna pomoc i ulga w bólu. Przy wchodzeniu pod prysznic czy do wanny potrzebna jest solidna podpora – uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych są bardzo dobrą podporą. Wtedy osoba dotknięta niepełnosprawnością ma zdecydowanie łatwiejsze zadanie tak podczas wchodzenia, wychodzenia czy korzystania z wanny i prysznica.

Przy umywalce powinny znaleźć się uchwyty umywalkowe, które również znajdują się w naszej ofercie. Wszystkie uchwyty zostały wykonane w wysokogatunkowej stali polerowanej odpornej na obciążenia mechaniczne (duża waga, napięcie pod różnymi kątami), a także działanie czasu. W ofercie znajdują się także uchwyty uchylne, które pomagają szczególnie podczas korzystania z toalety (poręcz do toalety dla niepełnosprawnych). Umożliwiają przejście osoby niepełnosprawnej z wózka na sedes tak zwaną metodą boczną. Przesiadanie się na toaletę bez tego uchwytu może okazać się nie tylko trudne bądź niemożliwe, ale także niebezpieczne!

Poręcze do łazienki dla niepełnosprawnych i uchwyty uchylne z naszej oferty mają różną długość. Wygodnie i łatwo dostosować długość uchwytów uchylnych (550 mm; 600 mm; 750 mm) do potrzeb danej osoby bądź, jeśli będą montowane w lokalu gastronomicznym, gabinecie lekarskim czy innym obiekcie użyteczności publicznej.

Uchwyty dla niepełnosprawnych – inne/niestandardowe

Zdajemy sobie sprawę z tego, że czasem standardowe uchwyty do podpory czy utrzymywania równowagi to nie wszystko. Wiele osób potrzebuje także uchwytów na szklanki, które również znajdują się w naszej ofercie.

Wykonywane są ze stali polerowanej, nierdzewnej i wytrzymałej. Pozwalają na wygodne chwytanie i odkładanie szklanki, na przykład podczas porannej toalety. Odkładanie szklanki na umywalkę bądź w inne miejsca nie jest do końca bezpieczne z wielu względów. Nawet zdrowym osobom zdarza się je strącić i rozbić.

W przypadku osób niepełnosprawnych grozi to dodatkowymi komplikacjami. Zbieranie szklanych i ostrych pozostałości z podłogi jest trudne dla osoby z problemami w poruszaniu się, a w dodatku taka osoba może przez przypadek nastąpić na wystający kawałek. Osoby w podeszłym wieku powinny więc stosować tego typu uchwyty, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo i komfort użytkowania łazienki.

W naszej ofercie klienci znajdą więc szereg uchwytów montowanych na określonej wysokości, które pomagają w korzystaniu z toalety/łazienki osobom niepełnosprawnym. Są mocne, wytrzymałe, odznaczają się skutecznymi i odpornymi systemami mocowania, nie ulegają korozji, nie obrastają w rdzę, a ich polerowana struktura wygląda estetyczni, harmonizując z wystrojem łazienki/toalety!

Pokazano 1-12 z 21 pozycji