Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

KOMORY CHŁODNICZE

Mini chłodnie, czyli komory chłodnicze i mroźnicze

Komory mroźnicze i chłodnicze o dużej pojemności:

  • Komory chłodnicze pracujące w zakresie od 2 do 8 lub 10 stopni Celsjusza
  • Komory mroźnicze pracujące w zakresie od -18 do -20 stopni Celsjusza
  • Komory bez podłogi z możliwością wjechania wózkiem
  • Wyposażenie w uniwersalne prowadnice

Komory mroźnicze i chłodnicze dają Ci możliwość doskonałego wykorzystania powierzchni Twojego lokalu gastronomicznego. Nawet, jeśli lokal ten jest bardzo mały. Ich montaż jest szybki i łatwy nawet dla jednej osoby. Jeśli chcesz wjeżdżać do komory wózkiem, istnieje możliwość zamówienia urządzenia bez podłogi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi sprzętami oraz do zakupów.

Do czego służą komory chłodnicze?

Komory chłodnicze i mroźnicze można wykorzystać tam, gdzie lodówki i szafy okazują się zbyt małe. Komorę taką samodzielnie składa się w miejscu przeznaczenia w lokalu klienta. Sprzęt dostarczany jest w elementach do montażu. Wiele z urządzeń daje możliwość złożenia w czasie zaledwie jednej godziny i przez jedną osobę. Ich niewielkie rozmiary zewnętrzne pozwalają na wstawienie nawet do niewielkich lokali gastronomicznych. Wnętrza komór można dostosować do unikalnych wymogów klienta.

Co wyróżnia komory chłodnicze?

Komory chłodnicze posiadają duże drzwi. Co za tym idzie, załadunek i wyładunek produktów jest znacznie wygodniejszy. Istnieje nawet możliwość wjazdu wózka z blachami o wymiarach 600x400 i 600x800 milimetrów. Komora chłodnicza zapewnia bowiem możliwość zakupu wersji bez dodatkowej podłogi. Jedynym warunkiem musi być w takich przypadkach szczelność i wodoodporność istniejącej w lokalu podłogi. W wersji urządzenia z podłogą element ten wykonany jest ze stali nierdzewnej. Obudowa z kolei produkowana jest z blachy: lakierowanej albo pokrytej PCW lub aluminium. Gruba warstwa izolacyjna zapewnia wysoki współczynnik izolacji termicznej. Urządzenia można opcjonalnie wyposażyć w wózek do transportu blach cukierniczych oraz wykonaną ze stali nierdzewnej poprzeczkę do zawieszania haków na mięso. Standardowe wyposażenie komory chłodniczej obejmuje zaś półki. Automatycznie domykające się drzwi wyposażone są w uszczelkę magnetyczną. Komora chłodnicza posiada we wnętrzu uniwersalne prowadnice. Mogą one służyć zarówno do przechowywania pojemników GastroNorm, jak i blach cukierniczych. Wewnętrzne narożniki komory posiadają zaokrąglenia. Ułatwia to utrzymanie czystości w urządzeniu.

Technika w komorach chłodniczych

Urządzenia wyposażone są w elektroniczny panel sterowania i kontroli parametrów na przednim panelu. Dodatkowo posiadają główny podświetlany włącznik prądu. Mierzenie temperatury komory odbywa się za pomocą termostatu elektronicznego. Komory chłodnicze bez trudu pracują w temperaturze otoczenia wynoszącej nawet 43 stopnie Celsjusza oraz wilgotności względnej powietrza do 65%. Sprzęty często wyposażone są w agregat typu monoblok, który jest umieszczony na dachu komory. Można dzięki temu łatwo przeprowadzić jego serwis i czyszczenie. Elektroniczny panel sterowania i kontroli parametrów często znajduje się na przednim panelu. Parownik z automatycznym rozmrażaniem ustawiony jest czasowo, mając dodatkowo funkcję odparowania skroplin. W standardowym wyposażeniu urządzenia znajduje się sonda.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji