Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

POJEMNIKI GN POLIPROPYLENOWE

Jednym z najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych jest polipropylen. Branża przemysłowa ceni go, obok polietylenu, za łatwość przetwarzania, dzięki czemu może z niego powstawać wiele produktów, takich jak pojemniki.

Pojemniki polipropylenowe

Jest to organiczny związek chemiczny, który odznacza się brakiem zapachu, niepalnością oraz tym, że nie pochłania wody. Ponieważ jest termoplastyczny, pod wpływem wysokiej temperatury staje się elastyczny, a po powrocie do temperatury pokojowej, wraca do swej poprzedniej twardości. Dzięki temu staje się wręcz tworzywem idealnym do tworzenia różnego rodzaju pojemników, sprzętu laboratoryjnego i medycznego, a także izolacji kabli. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z najbezpieczniejszych materiałów, służących do przechowywania pożywienia, gdyż nie wykazuje żadnej szkodliwości dla życia i zdrowia człowieka.

Specyfikacja techniczna pojemników

Pojemniki GN z polipropylenu są niezbędnym opakowaniem w każdym domu. Skrót "GN" oznacza "Gastro Norm", czyli fakt, że spełnia on wymagania gastronomiczne. W ofercie różnych sklepów internetowych odnaleźć można pojemniki z systemem ColorClip, który pomaga w oznaczaniu zarówno pokrywy, jak i samego pojemnika, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie odnaleźć właściwą zawartość w gąszczu innych pojemników. Klipsy można zakupić także niezależnie od pojemnika. Ponadto na pojemnikach często znajduje się etykieta, za pomocą której można skutecznie obserwować proces magazynowania tak, by uniknąć sytuacji, w której będzie trzeba wyrzucić produkt z uwagi na datę ważności. Dzięki wykorzystanej technologii niektóre pojemniki mogą bezpiecznie służyć w temperaturach od -40 stopni Celsjusza, aż do 95 stopni. Dołączone pokrywy zabezpieczają pożywienie przed owadami i szkodliwymi czynnikami środowiska. Produkowane pojemniki są o różnej pojemności, aby każdy mógł wybrać właściwy dla swoich potrzeb. Niektóre są niewielkie i mają jedynie 6 litrów, przez co mogą spokojnie zmieścić się do plecaka, gdy wyruszasz w góry. Inne osiągają nawet 28 litrów.

Pokazano 1-12 z 97 pozycji