Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

KREMY DO RĄK I BALSAMY

Krem do rąk to podstawowy kosmetyk ochronny, który powinien być stosowany codziennie. Jest to szczególnie ważne, gdy dłonie narażone są na długotrwałe działanie substancji wysuszających i drażniących naskórek. Obok kremu warto też zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju balsamy do pielęgnacji skóry czy też emulsje do mycia rąk i nawilżania dłoni.

Krem do rąk, balsam czy emulsja?

Wszystkie tego typu kosmetyki działają podobnie. Przede wszystkim chronią powierzchnię skóry jednocześnie dostarczając niezbędnych składników regenerujących. Posiadają także zdolność zabezpieczania dłoni przed dalszym podrażnianiem.

Natomiast różnicę da się odczuć w przypadku aplikacji kosmetyku. Balsam do pielęgnacji skóry łatwo się rozprowadza, ma delikatną, bardziej płynną konsystencję i polecany jest do normalnego typu skóry. Emulsja jest delikatnym kosmetykiem o lekkiej, lejącej konsystencji, nie tylko nawilża, ochrania, ale również zmiękcza skórę i czyni ją gładką. Natomiast krem do rąk jest bardziej gęsty, wymaga dokładniejszego rozprowadzenia i poleca się go dla osób z wrażliwą, suchą i problematyczną skórą.

Jaki krem, balsam do ciała lub emulsję wybrać?

Gdy w wykonywanej pracy dłonie odgrywają jedną z głównych ról i godzinami wystawione są na działanie niekorzystnych czynników oraz gdy wskazane jest posiadanie odpowiedniej ochrony przeciwbakteryjnej warto sięgnąć po profesjonalny kosmetyk.

Z całej palety różnorodnych produktów warto zwrócić uwagę na kremy ochronne do rąk, balsamy czy emulsje typu olej w wodzie. Zwiększają one barierę lipidową naskórka oraz zdolność jego regeneracji. Przy regularnym stosowaniu zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry rąk i utrzymują jej właściwy stopień nawilżenia. Zawierają najczęściej glicerynę, olej silikonowy, witaminy, itp. Ważne jest, że nie mają w swoim składzie szkodliwych parabenów. Ochronne działanie produktów do rąk sprawia, że polecane są szczególnie dla osób mających do czynienia ze zmiennymi źródłami czynników szkodliwych - pracujących w gastronomii, hotelarstwie, domach opieki, salonach kosmetycznych, itp.

Krem do rąk - ekonomiczny zakup

Duże pojemniki i opakowania pozwalają na użytkowanie produktów ochronnych w pomieszczeniach pracowniczych, jadalniach, szatniach, toaletach publicznych, itp. Ze względu na wydajność i pojemność nie ma obaw, że balsam do ciała czy emulsja do mycia rąk zużyją się w ciągu kilku godzin. Część kosmetyków pielęgnacyjnych jest pakowana po minimum 500 g w wygodne buteleczki z pompką lub z zakrętką.

Niektóre z produktów oferowane są nawet w pięciolitrowych opakowaniach i służą do uzupełniania posiadanych w firmie dozowników. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Pamiętać należy, aby przy zakupie jednorazowych wkładów do dozownika sprawdzić, do jakiego typu i modelu jest on przeznaczony.

Dbanie o higienę i czystość w miejscu pracy oraz poza nim to podstawa zdrowia pracownika oraz klientów firmy. Dobór odpowiednich kosmetyków ochronnych zapewnia bezpieczeństwo i komfort każdego dnia.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji