Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

PATELNIE

Patelnie standardowe i do specjalnych zastosowań

Nasza oferta produktów z kategorii patelni:

  • Standardowe modele patelni gastronomicznych o różnych rozmiarach
  • Patelnie do grillowania, ryb, naleśników czy paelli
  • Różne materiały wykonania: aluminium, stal, żeliwo
  • Pochodzące z Chin patelnie wok

W naszej ofercie posiadamy wyjątkowo duży wybór patelni. Od pochodzących z Chin patelni wok po hiszpańskie patelnie do paelli. Standardowe naczynia, jak i patelnie specjalistyczne – do smażenia ryb, naleśników, a nawet do grillowania. Zapraszamy do poznania pełnej oferty patelni gastronomicznych i do zakupów w sklepie internetowym.

Patelnie wok

Wraz z popularyzacją w Polsce kuchni chińskiej pojawiło się zapotrzebowanie na naczynia kuchenne, które pozwolą przyrządzać potrawy w zgodzie z oryginalnymi recepturami. Wok to naczynia, które z wyglądu przypominają miskę i najlepiej nadają się do smażenia potraw w ruchu, ponieważ ich budowa wymaga od kucharza ciągłego mieszania smażonej potrawy. Ich nazwa wywodzi się z języka kantońskiego. W zależności od pochodzenia, różnią się nieco budową - wok kantoński wyposażony jest w dwie rączki, natomiast naczynia pekińskie i mandaryńskie posiadają jeden uchwyt i zbliżone są pod tym względem do znanych nam patelni. Najważniejszą zaletą patelni wok jest jej wklęsły, zakrzywiony kształt. Dzięki temu dno patelni jest bardzo dobrze ogrzane nawet przy wykorzystaniu stosunkowo niewielkiego palnika. Pochyłe boki woka sprawiają, że łatwiej jest stosować technikę podrzucania obrabianych termicznie potraw bez obaw o to, że mogą one łatwo wypaść z patelni.

Wok ułatwia również pracę kucharza w ten sposób, że w trakcie mieszania potrawa cały czas stacza się na środek naczynia i nie trzeba cały czas zagarniać jej z brzegów patelni. Jeśli preferujesz kuchnię, w której ogranicza się spożycie tłuszczów, zaokrąglone dno woka pozwoli Ci korzystać z dużo mniejszej ilości oleju, niż ma to miejsce w przypadku standardowych patelni. Zbieranie się tłuszczu na środku naczynia daje też możliwość smażenia części potrawy w wyższej temperaturze oraz zanurzeniu w oleju, reszty zaś w niższej i jedynie na cienkiej warstwie tłuszczu. Jeśli chciałbyś kupić patelnię wok ale martwisz się, że ze względu na zakrzywienie dna nie sprawdzi się ona na Twojej kuchni indukcyjnej – obecnie produkowane naczynia posiadają delikatnie spłaszczone dno, dzięki czemu będą one mogły być umieszczone również na takiej kuchni.

Patelnie o specjalnych zastosowaniach

Patelnie do grillowania

Grillowane dania pozwalają nam przypomnieć sobie lato i potrawy, przyrządzane na świeżym powietrzu. Kiedy jednak sezon się kończy i nie ma możliwości zorganizowania imprezy plenerowej, warto zwrócić się w stronę patelni grillowych. Dzięki nim klienci Twojego lokalu będą mogli cieszyć się unikalnym smakiem grillowanych dań przez cały rok. Patelnie grillowe od standardowych odróżnia przede wszystkim ryflowana powierzchnia robocza. Naczynia te najczęściej wykonane są z żeliwa, spotkać można jednak również patelnie aluminiowe, które są pokryte nieprzywierającą powłoką tytanową. Rozwiązanie to sprawia, że patelnia nagrzewa się niezwykle szybko, a co za tym idzie – można zaoszczędzić do trzydziestu procent energii. Patelnie żeliwne z kolei długo utrzymują ciepło, idealnie nadają się więc do podawania dań na gorąco, a grube dno sprawia, że potrawy wolno stygną.

Patelnie do paelli

Wiele słyszy się o zdrowotnych zaletach kuchni śródziemnomorskich, nic więc dziwnego, że również do nas zawitała moda na potrawy z Południowej Europy. Paella to danie, które przywędrowało do Polski z Hiszpanii. Bazuje głównie na ryżu z dodatkiem szafranu i do przygotowania wymaga smażenia na specjalnej patelni, która jest wyposażona w dwa uchwyty. W naszej ofercie znajdziesz różnorodne patelnie do paelli – od średnicy wynoszącej 34 aż do 80 cm.

Patelnie do ryb

Smażenie ryb na zwykłej patelni może nastręczać wielu trudności. Dlatego powstała specjalna podgrupa patelni do ryb. Występują one w owalnym lub prostokątnym kształcie i pokryte są nieprzywierającą powłoką, dzięki czemu smażenie ryb staje się znacznie łatwiejsze. Można na nich smażyć z minimalną ilością tłuszczu, dzięki czemu tworzone przez Ciebie potrawy będą znacznie zdrowsze.

Patelnie do naleśników

Smażenie naleśników wymaga pewnych umiejętności i nie zawsze musi się udać, jeśli korzystamy ze zwykłej patelni, dlatego producenci patelni stworzyli naczynia, które są specjalnie przystosowane do tego zadania. Nieprzywierające powłoki o podwyższonej żywotności i niskie krawędzie zapewniają maksymalny komfort pracy i pewność, że Twoi klienci otrzymają idealnie przyrządzoną potrawę.

Pokazano 1-12 z 161 pozycji