Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

LAMPY OWADOBÓJCZE

Lampy owadobójcze z siatką rażącą lub z taśmą

Oferta lamp owadobójczych w naszym sklepie internetowym:

  • O zróżnicowanym zasięgu działania
  • Do zwalczania owadów latających
  • Ciche, nie wydzielające zapachów i energooszczędne
  • Wyjątkowo łatwe w czyszczeniu

W naszej ofercie posiadamy wyselekcjonowaną gamę skutecznych i wydajnych lamp owadobójczych. W zależności od modelu cechuje je zróżnicowany zasięg działania, wszystkie jednak przeznaczone są do zwalczania owadów, które są uciążliwymi gośćmi w lokalach gastronomicznych. Zapraszamy do zapoznania się z tą kategorią produktową naszego sklepu i wybrania lampy owadobójczej, która najlepiej spełni swoje zadanie w Twojej firmie.

Czy lampy owadobójcze są potrzebne w moim lokalu?

Każdy pamięta z pewnością choć jedną wyprawę do restauracji lub innego lokalu gastronomicznego, podczas której spożywanie posiłku cały czas było zakłócane przez obecne w sali owady. Takie przygody zazwyczaj nie są przez nas wspominane zbyt dobrze, a co za tym idzie – nie chcemy wracać do miejsc, w których miały one miejsce. Obecność owadów lub jej brak znacząco wpływa na naszą opinię o przestrzeganiu zasad higieny w lokalu gastronomicznym. Co za tym idzie, wpływa również na przyszły sukces firmy. Nikt bowiem nie chce zatruć się nieświeżymi lub brudnymi produktami, klienci mogą więc nawet zrezygnować ze złożenia zamówienia jeśli uznają, że firma nie spełnia podstawowych norm czystości.

Czy Twoi klienci muszą zapoznawać się ze stanem kuchni, by wyciągać wnioski na temat całej firmy? Nie zawsze, często wystarczy im bowiem widok toalet czy sali gości. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, by Twoje pomieszczenia były wolne od uciążliwych, przenoszących zarazki insektów. Lokal, sprawiający wrażenie czystego i zadbanego ma bowiem większe szanse na to, by najważniejsze, pierwsze wrażenie gości było pozytywne. W stworzeniu takiego wrażenia pomoże sprzęt w postaci lamp owadobójczych. Dzięki pozbyciu się z Twojego lokalu gastronomicznego niechcianych gości w postaci owadów sprawisz, że klienci będą mieli większe zaufanie do tego, że także w kuchni panuje podobny poziom czystości.

Lampy owadobójcze, metody pracy

Lampy owadobójcze do zwalczania owadów stosują dwie podstawowe metody usuwania tych niechcianych gości z przestrzeni Twojej firmy. Jedną z nich może być pułapka wyposażona w siatkę rażącą o wysokim napięciu, drugą zaś taśma klejąca do łapania owadów. W pierwszym ze wspomnianych przypadków praca urządzenia polega na owadobójczym działaniu napięcia w zakresie od 2000 do 2500 V. W metodzie tej owady są niszczone elektrycznie, bez użycia chemii, a następnie wpadają do szuflady która została tak zaprojektowana, by łatwo było ją wyciągnąć.

Dzięki takim zabiegom zarówno wyjmowana tacka, jak i cała obudowa są łatwe do czyszczenia. W drugim z przypadków owady są przyciągane przez światło UV i równie skutecznie się ich pozbywasz - przyklejają się one bowiem do umieszczonej przed źródłem światła folii pokrytej klejem. Metoda ta jest jednej strony bezpieczna i higieniczna, z drugiej zaś bezgłośna, bo nie pozostaje bez znaczenia z punktu widzenia Twoich klientów.

Lampy owadobójcze – zasięg pracy urządzeń

Jednym z ważniejszych parametrów lampy owadobójczej jest zasięg, w którym jest ona w stanie pracować. Producenci podają dwa warianty informacji na temat. Jedną z nich jest promień działania urządzenia i w zależności od rodzaju lampy zazwyczaj wynosi on od kilku do kilkudziesięciu metrów. Drugą opcją jest podanie powierzchni, na której urządzenie jest w stanie wydajnie pracować. W takich przypadkach mamy do wyboru sprzęty, które działają sprawnie na przestrzeni od kilkudziesięciu do kilkuset metrów kwadratowych.

Umiejscowienie i montaż lamp owadobójczych

Lampy owadobójcze podzielić można ze względu na miejsce, w którym można je stosować. Część z nich spełnia standardy, które pozwalają im pracować w pomieszczeniach kuchennych. Większość z kolei można stosować wewnątrz pomieszczeń, a jedynie część z lamp owadobójczych nadaje się do pracy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Urządzenia te mają taką możliwość dzięki zastosowanemu w nich zabezpieczeniu klasy IPX4, które zapewnia im wodoszczelność. Są one ponadto wyposażone w przewód elektryczny zakończony wtyczką z uziemieniem.

Lampa owadobójcza może mieć różne metody montażu i często jedno urządzenie może być zamontowane na różne sposoby. Może więc posiadać uchwyt łańcuchowy, dzięki któremu można taki sprzęt podwiesić na suficie za pomocą łańcuszka. Można też lampę postawić albo zamontować na ścianie.

Dostępność: 48h
Producent: Hendi
Kod produktu: 270080

Lampa owadobójcza 100m2 Hendi 270080

Cena podstawowa 490,77 zł Cena 400,96 zł
Netto 325,98 zł bez VAT
  • -18,3%
Pokazano 1-12 z 28 pozycji