Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

BATERIE STOJĄCE

Bateria umywalkowa wysoka

Szukasz konkretnego kranu, a tymczasem zostajesz zalany ilością opcji, w których można się pogubić? W GastroNet24.pl znajdziesz dokładnie taki model, jakiego potrzebujesz. Na podstawie tego artykułu lub z pomocą naszych sprzedawców ustalisz, jakie wymagania są stawiane przed sprzętami w Twojej kuchni, zmywalni lub ubikacji - i wybierzesz najlepszą dla siebie opcję. Baterie stojące to dość szeroka grupa sprzętów, dla których wspólnym mianownikiem jest pionowe ustawienie. Z tej różnorodności wynikać mogą też różne role, pełnione przez nie w Twoim lokalu gastronomicznym.

Chyba najbardziej popularny model stanowi bateria sztorcowa. W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno produkty ze spryskiwaczem i wylewką, jak też te bez niej. Te wyposażone w kran można dalej podzielić na sprzęty obsługiwane łokciem lub za pomocą odkręcanych kurków. Ich prysznice muszą być odporne na przepływ wody pod bardzo dużym ciśnieniem. By lepiej chronić wąż, jego osłonę wykonuje się z tworzywa sztucznego. Sprężyna wyrównująca sprawia zaś, że położenie węża dostarczającego wodę jest bardziej stabilne. W wielu przypadkach istnieje też możliwość przymocowania sprzętu do ściany za pomocą uchwytu ściennego. Spryskiwacze obsługiwane są za pomocą wygodnej rączki ze sterowaniem dźwigniowym.

Bateria umywalkowa stojąca wysoka

Stojące modele montowane w zlewozmywaku to druga najbardziej popularna podgrupa tych sprzętów. Sterowanie strumieniem wody może odbywać się - w zależności od modelu - za pomocą kurków lub długiej albo krótkiej dźwigni. W pierwszym z tych przypadków można spotkać zarówno modele dostarczające dwa rodzaje wody (zimną i gorącą), jak też produkty wyposażone w tylko jeden kurek. Dźwignia stanowi często wykorzystywane, wygodne rozwiązanie. Dzięki jej zastosowaniu nie musisz używać dłoni do odkręcenia wody. W trakcie prac kuchennych mogą być one brudne i dzięki korzystaniu z łokciowego regulatora strumienia nie brudzi się kranu. Strumień wody można uruchomić i wyregulować za pomocą łokcia, co oszczędza Ci późniejszego mycia baterii z zabrudzeń.

Bateria sztorcowa umywalkowa musi być w jakiś sposób podłączona do sieci wodno-kanalizacyjnej. W większości przypadków stosuje się przyłącze o wymiarach 3/8 cala, spotkać można jednak też przyłącza 1/2 cala. Najczęściej do zestawu dodawany jest też wąż przyłączeniowy. Jego długość wynosi najczęściej 40 centymetrów. Jednokurkowe modele baterii to najczęściej tak zwane krany kolumnowe. Często montuje się je nie tylko w zlewozmywaku, ale również do płyty stołowej. Ich wysokość to 65-70 cm, a podwyższona funkcjonalność zapewniana jest przez zastosowanie obrotowej wylewki. Niektóre z baterii wyposażone są w giętki kran. Taka modyfikacja produktu to nie tylko doskonały design, ale też jego zwiększona funkcjonalność.

Jeśli wiesz już, który z oferowanych przez sklep GastroNet24.pl modeli chcesz zobaczyć w swoim lokalu gastronomicznym - zapraszamy do zakupów. Jeśli jednak chciałbyś zapytać naszych sprzedawców o produkty, które Cię zaciekawiły, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. W razie jakichkolwiek wątpliwości pomożemy Ci wybrać sprzęt o najlepszej relacji ceny do jakości. Zapraszamy do kontaktu!

Pokazano 1-12 z 42 pozycji