Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

ŚRODKI REGENERUJĄCE

Żywice do zmiękczaczy wody

Środki, dzięki którym zregenerujesz swój zmiękczacz:

  • Żywica do zmiękczania wody
  • Opakowania 1 lub 25 litrów
  • Długotrwałe działanie zmiękczające

Twój zmiękczacz do wody potrzebuje wymiany żywicy na nową lub uzupełnienia jej bieżącego zapasu? Jeśli tak, to doskonale trafiłeś. W naszym sklepie znajdziesz żywicę do zmiękczaczy, która może spełnić obie te funkcje. Posiadamy opakowania o wielkości zarówno jednego, jak i 25 litrów. Zapraszamy do zakupów.

Zmiękczanie wody z pomocą żywicy

Zmiękczanie wody polega na tym, że woda przepływa przez złoże żywicy. W procesie tym następuje wymiana jonów wapnia i magnezu na jony sodu. Gdy wyczerpie się ta zdolność, następuje cykl regeneracji zmiękczacza wody. Wielu ludzi uważa, że żywicy można używać w nieskończoność. Prawda jest jednak taka, że zużywa się ona w wyniku procesów, która działają na nią w trakcie zmiękczania wody. Ciśnienie wody, utlenianie, ścieranie i wiele innych czynników sprawia, że w pewnym momencie nadchodzi czas na jej wymianę. Wskazywana przez producentów żywotność to zazwyczaj około dziesięciu lat, może się ona jednak drastycznie zmienić pod wpływem działających na żywicę czynników.

Czym jest  żywica do zmiękczaczy wody?

Żywica do zmiękczaczy wody jest materiałem powszechnie stosowanym w tych sprzętach. Ma ona bardzo porowatą strukturę i składa się z kulek o niewielkich rozmiarach. Im mniejsze są wspomniane kulki, tym lepsza jest zdolność żywicy do zmiękczania wody. W naszym sklepie znajdziesz zarówno opakowania o pojemności 25, jak i 1 litra. Możesz dzięki temu uzupełnić żywicę w Twoim zmiękczaczu do wymaganego poziomu lub wymienić ją całkowicie.

Dlaczego warto regularnie wymieniać żywicę do zmiękczaczy?

Jest wiele procesów, przez które żywica traci swoje właściwości. Po ich pełnym utraceniu staje się całkowicie nieprzydatna. Pod wpływem działania chloru może przebiegać proces jej utleniania. Nagła zmiana ciśnienia wody z kolei sprawia, że kulki żywicy pękają. Niskie temperatury również mogą w długim czasie wpływać na żywicę niekorzystnie. Może występować również ścieranie mechaniczne, które będzie zmniejszać ilość żywicy w urządzeniu. Jak jednak sprawdzić, kiedy Twoja żywica wymaga już wymiany i należy dokonać zakupu kolejnej? Wystarczy monitorować i notować odczyty wodomierza, prędkości przepływu wody, jej twardość oraz ciśnienie. Na tej podstawie można ustalić stan żywicy i na bieżąco reagować, gdy znacząco spada jakość jej pracy.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji