Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

PREPARATY KWASOWE

Profesjonalna chemia na bazie preparatów kwasowych

Preparaty kwasowe do skutecznego usuwania osadów, kamienia i do dezynfekcji:

  • Do stosowania w obiektach dużego ryzyka
  • Stosowane w dezynfekcji i usuwaniu kamienia
  • Na powierzchnie odporne na działanie kwasów
  • Na bazie kwasu cytrynowego lub amidosulfonowego

Obiekty dużego ryzyka wymagają stosowania się do wysokich standardów higienicznych. Chemia w postaci preparatów kwasowych skutecznie poradzi sobie z niechcianymi osadami, kamieniem oraz z dezynfekowaniem różnorodnych powierzchni. Szeroki wybór produktów z tej kategorii znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy do zapoznania się z jego ofertą oraz do zakupów.

Chemiczne preparaty kwasowe

Kategoria obiektów dużego ryzyka wymaga stosowania specjalnych środków czyszczących. Korzystanie z obiektów użyteczności publicznej takich jak między innymi szkoły, domy opieki, szpitale, hale sportowe, baseny czy umywalnie niesie ze sobą większe ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi drobnoustrojami. Stąd też wynika konieczność przeprowadzania w takich obiektach regularnej dezynfekcji i usuwania kamienia. Głównym warunkiem korzystania z chemii w postaci preparatów kwasowych jest użytkowanie ich wyłącznie na materiałach odpornych na działanie kwasów, takich jak kafelki ceramiczne, porcelana, chrom, stal nierdzewna, szkło i tworzywa sztuczne. Zazwyczaj nie można ich stosować do powierzchni emaliowanych, szklanych, plastikowych i gumowych oraz metodą spray. Niektóre z preparatów nadają się do stosowania zarówno ręcznego, jak też maszynowego.

Działanie preparatów kwasowych

Kwasowe środki chemiczne służą do mycia i dezynfekcji. Mogą być używane zarówno do stosowania codziennego, jak i do usuwania silnych zabrudzeń. Preparaty kwasowe z łatwością usuwają osady wapienne, cementowe i urynowe, resztki mydła, tłusty brud oraz rdzawe nacieki, a także kamień i zabrudzenia. Jednocześnie skutecznie działają przeciwko drobnoustrojom. Część z środków kwasowych dzięki zastosowaniu biotechnologii zawiera żywe kultury bakterii. Wytwarzając enzymy bakterie te dodatkowo wspomagają proces mycia. Inne zaś dzięki technologii Anti-Stone skutecznie opóźniają osadzanie się kamienia wodnego i ułatwiają w ten sposób kolejny proces mycia. Preparaty te przez długi czas pozostawiają świeży i przyjemny zapach w mytych pomieszczeniach, nie dopuszczając do powstawania zapachów mniej przyjemnych. Większość środków kwasowych powstaje na bazie kwasu cytrynowego, posiadamy jednak w sprzedaży również te, dla których wyjściową substancją był kwas amidosulfonowy.

Przeznaczenie preparatów kwasowych

Tak jak i inne środki chemiczne stosowane w gastronomii, tak i preparaty kwasowe zostały stworzone do stosowania w specyficznych obszarach. Część z nich znajduje zastosowanie w czyszczeniu płytek kamionkowych, ceramicznych oraz podłóg kamiennych odpornych na działanie kwasów. Inne świetnie sprawdzają się przy doczyszczaniu muszli klozetowych, pisuarów, bidetów oraz umywalek. Jeszcze innym obszarem pracy preparatu kwasowego może być mycie porcelany sanitarnej, chromu, stali nierdzewnej, płytek ściennych i podłogowych. Niektóre chemiczne środki kwasowe zaś mogą być stosowane w miejscach przeznaczonych do przygotowania jedzenia oraz w zmywarkach, jako środek neutralizujący i płuczący w myjkach dla przetwórstwa spożywczego.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji