Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

DEMINERALIZATORY WODY

Demineralizator wody, czyli mniej polerowania i dłuższa żywotność urządzeń

Demineralizatory wody z oferty naszego sklepu internetowego:

  • Demineralizacja całkowita lub częściowa
  • Od 1500 do nawet 13600 litrów uzdatnianej wody
  • Do zmywarek, zmywarek do szkła i pieców konwekcyjno-parowych
  • Obniża zużycie detergentów i nabłyszczaczy

Jeśli wiesz już, czego szukasz, z łatwością wybierzesz z naszej oferty demineralizator wody, który spełni Twoje potrzeby. Jeśli jednak nie miałeś styczności z takim urządzeniem, a w Twoim lokalu korzysta się ze zmywarki lub pieca konwekcyjno-parowego, sprzęt taki może wnieść nową jakość do Twojej pracy. Brak konieczności polerowania szkła i sztućców? Rzadsza konieczność wizyt urządzeń w serwisie? Mniejsze zużycie środków chemicznych? Tak, właśnie tego możesz spodziewać się po takim urządzeniu. Zapraszamy do lektury… i do zakupów w naszym sklepie.

Po co mi demineralizator wody?

Jeśli chcesz, by twoje urządzenia działały sprawnie, a naczynia lśniły, warto zaopatrzyć się w demineralizator wody. Sprzęt ten pozwala na uzyskanie całkowitej lub częściowej demineralizacji wody. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku tak uzdatniona woda świetnie sprawdza się w przemyśle gastronomicznym. Może być ona następnie użyta w zmywarkach, zmywarkach przeznaczonych do mycia szkła i w piecach konwekcyjno-parowych. W przypadku zmywarek uzyskasz dzięki niej naczynia, które nie będą już wymagały polerowania. Jeśli zaś chodzi o piece konwekcyjno-parowe, twoje urządzenia będą miały dłuższą żywotność i rzadziej będą ulegać awariom. To jednak nie wszystko, ponieważ demineralizator wody pozwala ci znacząco zmniejszyć zużycie zarówno nabłyszczacza, jak i detergentów.

Mało kto nie zadaje sobie takiego pytania przed zakupem nieznanego mu dotąd sprzętu. Być może demineralizatory wody to kolejny z produktów, które tak naprawdę niczemu nie służą? Otóż nie. Wystarczy prosta kalkulacja czasu, jaki Twoi pracownicy poświęcają po zmywaniu na polerowanie naczyń. Łatwo w ten sposób obliczyć, czy – a raczej kiedy – zwróci się inwestycja w demineralizator. Ta sama data będzie też momentem, w którym urządzenie zacznie na siebie zarabiać. Trudniej wyliczyć, jak dużo można zaoszczędzić na tym, że w Twoich sprzętach nie osadza się kamień. I bez tego można być jednak pewnym, że koszt serwisowania urządzeń będzie niższy. Zdemineralizowana woda to także silniejsze działanie detergentów, dzięki czemu można ich zużyć od 40 do nawet 60 procent mniej. Podobnie dzieje się w przypadku nabłyszczaczy – ich zużycie spada o 70 procent. Prosta kalkulacja zużycia tych środków da Ci odpowiedź, ile pieniędzy tracisz w ten sposób każdego miesiąca.

Do czego służy demineralizator wody?

Demineralizacją można nazwać proces usuwania z wody soli i minerałów. Działa on na zasadzie wymiany jonów. Jakość woda uzyskanej w ten sposób może być porównana do wody destylowanej. Dzięki temu w procesie zmywania naczyń woda nie pozostawia żadnych śladów na sztućcach, talerzach i szkle. Zastawa stołowa lśni i błyszczy, nie wymagając poświęcania znacznej ilości czasu na usuwanie skutków działania twardej wody. Podobnie sprawa ma się w przypadku chociażby pieców konwekcyjno-parowych. Demineralizator wody sprawia, że nie osadza się w nich kamień. To z kolei sprawia, że urządzenie rzadziej trafia do serwisu. Rzadszy serwis to z jednej strony mniejsze koszty. Z drugiej zaś można uniknąć nagłych awarii, które mogą całkowicie unieruchomić piec, a razem z nim również Twoją restaurację.

Demineralizator wody – odrobina techniki

Wśród urządzeń z tej kategorii znaleźć można zarówno te do całkowitej, jak i częściowej demineralizacji wody. W pierwszym przypadku z wody usuwane są wszystkie rozpuszczone w niej sole. Dlaczego w takim razie na rynku dostępne są urządzenia do częściowego odsalania wody? Ponieważ jest to proces bardziej oszczędny w eksploatacji niż pełne odsalanie. Można z jego pomocą także uzyskać czystą powierzchnię szkła i sztućców. Nadaje się również jako metoda uzdatniania wody dla pieców konwekcyjno – parowych.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji