Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

MŁYNKI

Podkategorie

Jeśli prowadzisz lokal gastronomiczny i chcesz mieć pełną kontrolę nad jakością składników używanych w swoich daniach, to nie może Ci zabraknąć dobrych młynków kuchennych. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór przyrządów tego typu, które umożliwią mielenie różnych rodzajów składników. Dzięki temu możesz cieszyć się świeżymi przyprawami w każdym serwowanym daniu.

Młynek kuchenny – różnorodność dostępnych opcji

W ofercie naszego sklepu GastroNet24 znajdziesz młynki kuchenne różnych marek i rozmiarów. Dostępne są modele ręczne, które umożliwiają mielenie różnych rodzajów składników, takich jak pieprz, sól czy inne przyprawy. Odpowiednio dobrany i solidny młynek kuchenny może stać się idealnym narzędziem dla każdego szefa kuchni, który chce mieć pełną kontrolę nad smakiem i jakością serwowanych potraw.

Młynki ręczne – praktyczne i estetyczne

Młynki ręczne to tradycyjne narzędzia, które cieszą się niegasnącą popularnością w profesjonalnych kuchniach. Są one praktyczne, ponieważ nie wymagają zasilania elektrycznego, a jednocześnie pozwalają na łatwe i szybkie mielenie składników. Młynki tego typu dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Powstają z materiałów takich jak drewno czy akryl. Prezentują się profesjonalnie na wyposażeniu szefa kuchni.

Jak działają tradycyjne młynki?

Działanie młynka ręcznego jest proste i opiera się na zasadzie mechanicznego mielenia. W zależności od modelu, taki przyrząd składa się z kilku podstawowych elementów. W ich skład wchodzi pokrywa, którą można zdjąć, aby włożyć składniki do mielenia. Wewnątrz pokrywy znajduje się element młyński – czyli specjalna nakładka z ostrzami lub zębami, która odpowiada za rozdrabnianie składników – a także komora na składniki. Na górze umieszczony jest uchwyt, który służy do obracania elementu młyńskiego. Czynność ta powoduje, że składniki zostają mielone przez ostrza. 

Niektóre młynki wyposażone są w dodatkowy pojemnik, który gromadzi rozdrobnione przyprawy. Co więcej, część dostępnych modeli pozwala na uzyskanie różnych stopni mielenia składników w zależności od kierunku obracania uchwytem.

Zestaw młynków do profesjonalnej kuchni

Każdy kucharz powinien mieć zestaw młynków kuchennych, które ułatwią mu codzienną pracę. Świeżo mielone przyprawy są kluczowe dla uzyskania najlepszego smaku potraw. Młynki kuchenne umożliwiają mielenie składników na bieżąco, co pozwala zachowanie ich aromatu aż do chwili dodania do potrawy. 

Warto też podkreślić, że korzystając z gotowych mieszanek przypraw, osoba przygotowująca posiłek nie zawsze ma kontrolę nad jakością i zawartością składników. Młynki kuchenne umożliwiają rozdrabianie samodzielnie dobranych przypraw, co przekłada się wyższą jakość serwowanej kuchni. 

Zapraszamy do składania zamówień na profesjonalne przyrządy gastronomiczne w naszym sklepie GastroNet24.

Polecamy młynki do soli i pieprzu, młynki do przypraw.

Pokazano 1-12 z 64 pozycji

Podkategorie