Aktywne filtry

Filtr producentów

Cena

  • 39,00 zł - 12 382,00 zł

    -

Kompleksowe realizacje
obiektów
885 552 429

Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

Kompleksowe realizacje
obiektów
885 552 429

Kompleksowe realizacje

UMYWALKI

Gastronomiczna umywalka ze stali nierdzewnej

Zapoznaj się z ofertą nierdzewnych umywalek z naszego sklepu internetowego:

  • Trwałe umywalki nierdzewne i kwasoodporne
  • Wersje zarówno ścienne, jak i na nogach
  • Umywalki zabudowane oraz w wariancie bez zabudowy
  • Z możliwością montażu standardowej baterii umywalkowej lub z włączeniem kolanem

W naszej ofercie znajduje się wyselekcjonowana gama nierdzewnych umywalek gastronomicznych. Zarówno tych wolnostojących, jak i podwieszanych. Z możliwością instalacji baterii i tych, które posiadają funkcjonalną możliwość włączania kolanem. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego i zapoznania się z oferowanymi przez nas umywalkami ze stali nierdzewnej.

Zlewozmywaki gastronomiczne i przemysłowe

Standardowe umywalki, wykorzystywane w gospodarstwach domowych, nie mają szans sprawdzić się w przemyśle gastronomicznym. Są one zbyt delikatne do zastosowań profesjonalnych. Co można jednak zrobić, by zwiększyć ich wytrzymałość? Rozwiązaniem okazało się zastosowanie do ich produkcji stali nierdzewnej. Jak sama nazwa wskazuje, nie ulegnie ona korozji. Ta zaleta łączy ją zatem z umywalkami porcelanowymi. Umywalka nierdzewna ma jednak jeszcze przynajmniej jedną ważną zaletę. Stal nierdzewna jest niezwykle wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

Praca w profesjonalnej kuchni często musi przebiegać w pośpiechu, łatwo więc w niej o różnego rodzaju drobne wypadki. W przypadku umywalki stalowej nawet jeżeli coś na nią upadnie, nie ulegnie ona uszkodzeniu. Sprzęty te są często również kwasoodporne. Posiadają też wiele innych przydatnych wariantów. Wymienić tu można możliwość ich montażu nie tylko do ściany, ale również postawienia na nogach. Można w nich również zamontować baterię, którą włącza się kolanem. Doskonale spełnia to swoje zadanie wtedy, gdy pracownik kuchni nie ma możliwości uruchomienia kranu ręcznie. Może to być spowodowane tym, że niesie ciężki i nieporęczny przedmiot albo ma bardzo mocno zabrudzone ręce.

Stalowe umywalki gastronomiczne

Umywalki wykonane ze stali nierdzewnej cechują się lśniącym połyskiem powierzchni, a przy tym są wyjątkowo łatwe w sterylizacji oraz czyszczeniu. Stal nierdzewna jest materiałem stosowanym z wyboru w przemyśle gastronomicznym. Jest trwała, wytrzymała i wysoce odporna na działanie ciepła. Stąd wzięło się jej szerokie zastosowanie - od komercyjnych kuchni poprzez przetwórstwo mięsa aż po przemysłowe przetwarzanie żywności.

Jednym z ważniejszych podziałów wewnątrz kategorii umywalek nierdzewnych jest ten w zależności od możliwości ich montażu. Wyróżnić możemy tu głównie podwieszane wersje ścienne umywalek oraz wersje zabudowane z trzech stron, które mogą stanowić nadstawę na innych meblach nierdzewnych lub też występują w wariancie z nogami. Producenci tych sprzętów kuchennych wprowadzili też na rynek tak zwane umywalki porządkowe które często występują w postaci zlewu z umywalką lub umywalki, zainstalowanej w szafie stalowej.

Umywalka metalowa i zastosowane w niej funkcjonalne rozwiązania

Wydawać by się mogło, że projekt umywalki gastronomicznej nie może nieść ze sobą żadnych innowacji. Nic bardziej mylnego, ponieważ one również muszą cechować się wytrzymałością i łatwością czyszczenia, a nawet spełniać nie tylko swoje podstawowe funkcje, ale czynić Twoje życie jeszcze łatwiejszym. Stąd też wprowadzane są na rynek umywalki o różnego rodzaju usprawnieniach. Brak ostrych krawędzi z pewnością sprawi, że w trakcie szybkiej pracy w kuchni nie zranisz się o ostry element umywalki. Wykonanie ze stali nierdzewnej lub nawet kwasoodpornej pozwoli Ci pracować z różnorodnymi materiałami nie martwiąc się jednocześnie o sprzęt, z którego korzystasz.

Czy w czymś tak prostym jak umywalka da się jednak dokonać dodatkowych innowacji? Większość z nich wyposażona jest w możliwość montażu baterii, a czasami jest ona już nawet zamontowana w oferowanej umywalce. Co jednak, jeśli Twoje ręce są tak brudne, że zaraz po ich umyciu musiałbyś zająć się myciem wylewki? W takich przypadkach doskonale sprawdzi się umywalka bezdotykowa ze stali nierdzewnej, którą w łatwy i niezwykle higieniczny sposób można uruchomić kolanem. Niektórzy z producentów poszli nawet o krok dalej, oferując zestawy złożone z włączanej kolanem umywalki połączonej ze ścianką z wylewką i dozownikiem mydła.

Stosowanie stali a umywalka nierdzewna

Umywalki gastronomiczne zawsze wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Część z nich występuje jednak w wersji stali nierdzewnej, która dodatkowo posiada jeszcze właściwość kwasoodporną. Stal nierdzewna zapewnia ochronę przed korozją – nawet, jeśli pracujesz w środowisku o wysokim stopniu wilgoci, a tak właśnie jest w przypadku pracy z umywalką gastronomiczną, materiał z której ją wykonano blokuje możliwość pojawiania się połaci rdzy, penetrującej powierzchnię takiej umywalki. Umywalka taka może zatem bezproblemowo pracować nawet w trudnym dla innych materiałów środowisku.

Stopień odporności nierdzewnej umywalki na trudne warunki pracy zależy od składu chemicznego materiału, z którego została wykonana. Zwykła umywalka nierdzewna jest odporna na pracę w różnych środowiskach kwasowych i zasadowych, tam zaś, gdzie potrzebne jest jej lepsze zabezpieczenie, korzysta się z jeszcze bardziej wytrzymałej stali kwasoodpornej. Dzięki temu taka umywalka będzie odporna na wszystkie kwasy, które cechuje moc mniejsza od mocy kwasu siarkowego.

Umywalka nierdzewna – rozwiązanie dla Twojej firmy

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne umywalki gastronomiczne. Wszystkie wykonane są z niezwykle trwałej i łatwej w utrzymaniu higieny stali nierdzewnej, posiadamy jednak nawet bardziej trwałe modele ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. W zależności od Twoich potrzeb, wybierzesz umywalkę w wersji ściennej lub zabudowanej, z nogami.

Posiadamy też w sprzedaży szafy porządkowe oraz umywalki porządkowe ze zlewem. Jeśli interesuje Cię rozwiązanie, które pozwala korzystać z umywalki nawet wtedy, gdy Twoje ręce są wyjątkowo brudne, dobrym wyborem okazać może się zakup rozwiązania, pozwalającego uruchomić strumień wody kolanem. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Aktywne filtry

Dostępność: 4 tygodnie
Producent: Hendi
Kod produktu: 811818

Umywalka niezabudowana Hendi 811818

Cena podstawowa 464,94 zł Cena 395,20 zł
Netto 321,30 zł bez VAT
  • -15%
Pokazano 1-12 z 41 pozycji