Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

CZAJNIKI ELEKTRYCZNE

Czajniki elektryczne do restauracji i biura

Kiedy jesteśmy w domu, sprawy zazwyczaj wyglądają prościej. Jeśli chcemy zaparzyć herbatę lub kawę, możemy skorzystać z tradycyjnego sprzętu i zagotować wodę na standardowej kuchence - elektrycznej, gazowej bądź indukcyjnej. Sytuacja wygląda jednak inaczej, gdy nie mamy tego urządzenia w pobliżu. Może tak być w biurze, na szkoleniu i w wielu innych miejscach. Teoretycznie moglibyśmy przynosić ze sobą herbatę lub kawę w termosie, doskonale jednak wiemy, że nie jest to praktyczne rozwiązanie. Co można zrobić w tej sytuacji? Odpowiedź na nasz dylemat stanowi proste urządzenie, jakim jest czajnik elektryczny metalowy, stalowy. Dzięki prostocie konstrukcji, niewielkim gabarytom i temu, że do jego zasilania wystarczy dostęp do gniazdka elektrycznego i woda z kranu, możemy raczyć się ulubioną herbatą lub kawą praktycznie w każdym miejscu.

Co charakteryzuje typowy czajnik bezprzewodowy?

Chyba najważniejszą funkcją, którą mogą mieć czajniki elektryczne bezprzewodowe jest ochrona przed włączeniem na sucho. Łatwo wyobrazić sobie, dlaczego jest to tak ważne. Uruchomienie grzałki, kiedy w pojemniku nie ma wody spowodowałoby zniszczenie produktu. Każdy chciałby, żeby jego sprzęt działał jak najdłużej. I właśnie dlatego warto wybrać taki model, w którym producent zadbał o jego dłuższą żywotność. Gdy grzałka umieszczona jest pod dnem, zabezpiecza ją to przed osadem wapiennym. Nie osadza się więc na niej kamień, co znacząco wydłuży życie twojego urządzenia. Warto też zwrócić uwagę na to, czy na wyposażeniu znajduje się zabezpieczenie przed przegrzaniem. Większość oferowanych przez nas modeli wyłącza się automatycznie po zagrzaniu wody. Są one też najczęściej wyposażone w obrotowa podstawę, która umożliwia obrót czajnika o 360 stopni. Inne standardowe elementy wyposażenia to lampka kontrolna pokazująca pracę grzałki, wskaźnik maksymalnego poziomu wody czy też skala pokazująca całkowitą pojemność. Dużą szybkość zaparzania wody na nasze ulubione gorące napoje dostajemy zaś z każdym produktem w standardzie.

Czajnik elektryczny stal nierdzewna

Jest kilka powodów, dla których akcesoria te wykonywane są ze stali nierdzewnej. Jednym z nich jest duża wytrzymałość mechaniczna tego materiału. W praktyce oznacza to, że nie jest zbyt łatwo je zniszczyć. Przypadkowe uderzenie lub upadek powinny więc zakończyć się tym, że urządzenie nadal będzie działać i gotować wodę na kolejne herbaty. Drugim ważnym czynnikiem jest odporność stali nierdzewnej na korozję. Tam bowiem, gdzie jest woda i wilgoć, zazwyczaj na elementach stalowych pojawia się też rdza. W tym przypadku jednak nie grozi nam to niebezpieczeństwo. Stal ta jest również odporna na działanie wysokiej temperatury. Masz także pewność, że nie wejdzie w reakcję z wodą ani pożywieniem. Dostępne są tu też różne rodzaje wykończenia. W zależności od estetyki którą preferujesz możesz wybrać sprzęt ze stali satynowanej albo polerowanej. Czajniki elektryczne ze stali nierdzewnej okazują się być więc znacznie bardziej praktyczne niż ich odpowiedniki z tworzyw sztucznych.

Czajniki gastronomiczne z naszej oferty

Czasami jednak nie jest ci potrzebne urządzenie zasilane elektrycznie, ale zwykły tradycyjny sprzęt, który możesz postawić na kuchence gazowej. Dobrze trafiłeś, ponieważ takie elementy zastawy kuchennej również posiadamy w naszej ofercie. Są one wykonane ze stali, zaś uchwyt stworzono z tworzywa sztucznego. Dzięki temu cały sprzęt jest odporny na większość uszkodzeń mechanicznych, zaś uchwyt nie przekazuje łatwo wysokiej temperatury. Sprawia to, że żaden z twoich pracowników nie poparzy się trzymając naczynie za rączkę. Pojemność to imponujące 6,5 litra, co pozwala na zaparzenie znacznej ilości herbaty lub innego gorącego napoju. W wyposażeniu znajduje się również pokrywka, która bardzo ułatwia dostęp do wnętrza. Pozwala to z jednej strony na łatwe nalewanie wody do naczynia, z drugiej strony zaś - na prostsze jego czyszczenie.

Dostępność: 48h
Producent: Hendi
Kod produktu: 209936

Czajnik 2,5L Hendi 209936

Cena podstawowa 146,37 zł Cena 119,58 zł
Netto 97,22 zł bez VAT
  • -18,3%
Pokazano 1-6 z 6 pozycji