Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

PŁYNY DO MASZYNOWEGO MYCIA NACZYŃ

W gastronomii czystość naczyń ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim chodzi o względy higieniczne: właściciel lokalu bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo gości, wydając posiłki przygotowywane w należytych warunkach. Nienaganna czystość wpływa też na estetykę podawanych dań. Aby zoptymalizować koszty i zachować najwyższą higienę, wybierz płyn do maszynowego mycia naczyń odpowiedni do Twojej zmywarki. Polecamy płyny i inne środki przeznaczone do zmywarek gastronomicznych i przemysłowych.

Płyny do maszynowego mycia naczyń - szeroki asortyment

Sklep Gastronet.pl specjalizuje się w sprzęcie gastronomicznym, dlatego nie mogło w nim zabraknąć preparatów odpowiednich do częstego użytkowania w lokalu. Przemysłowe mycie naczyń wymaga sięgnięcia po odpowiednio duże i wydajne płyny, cechujące się dużą skutecznością nawet przy uporczywych zabrudzeniach.

Oprócz klasycznych płynów do mycia maszynowego znajdziesz też inne środki przydatne do czyszczenia naczyń w gastronomii. Polecamy takie preparaty jak wysoko skoncentrowany środek w formie bloku, gwarantujący osiągnięcie maksymalnej efektywności w twardej wodzie, proszek do namaczania sztućców i mycia srebrnych naczyń, a także proszek do czyszczenia przyrządów używanych w piekarniach, cukierniach i zakładach przetwórstwa mięsnego.

Ekologiczny płyn do maszynowego mycia naczyń

Dla miłośników ekologicznego podejścia do życia i biznesu przygotowaliśmy płyny do maszynowego mycia naczyń odznaczone certyfikatem ekologicznym. Ich formuły są przyjazne dla środowiska, nie zawierają szkodliwych substancji takich jak np. NTA, EDTA, fosforany, chlor. Jednocześnie są wydajne i skuteczne. Używając ich, przyczyniasz się do ochrony natury. Zachęcamy do mycia w jednym cyklu, dzięki czemu nie tylko wesprzesz środowisko, ale też oszczędzisz czas i pieniądze.

Ekologiczne środki dostępne w sklepie Gastronet24.pl to płyny w dużych butelkach, skoncentrowane preparaty w blokach oraz płyny do płukania, pozostawiające naczynia lśniącymi i eliminujące potrzebę suszenia ręcznego.

Przykładowe płyny do zmywarek w gastronomii w ofercie gastronet24.pl

W ofercie sklepu gastronet24.pl znajduje się szeroki asortyment płynów do zmywarek, skierowany do klientów z sektora gastronomicznego. Nasza oferta obejmuje skuteczne i wydajne płyny do maszynowego mycia naczyń, które będą idealne do zmywarek gastronomicznych. Co istotne, oferowane płyny do mycia w zmywarkach gastronomicznych są nie tylko wydajne, ale także przyjazne dla środowiska.

Preparat do mycia naczyń aluminiowych jest niezbędny w kuchniach, w których intensywnie wykorzystuje się aluminiowe garnki, patelnie czy tace. Tego typu naczynia wymagają delikatniejszego traktowania, aby uniknąć korozji i matowienia. Specjalistyczne środki do mycia aluminium są formułowane tak, aby skutecznie usuwać tłuszcz i zabrudzenia, jednocześnie chroniąc powierzchnię przed uszkodzeniami i zachowując jej połysk.

Płyn nabłyszczający to kolejny niezbędny produkt w profesjonalnych kuchniach. Jego zadaniem jest nie tylko poprawa wyglądu naczyń po myciu, ale także przyspieszenie procesu schnięcia i eliminacja smug oraz zacieków, co jest szczególnie ważne w przypadku szklanych naczyń, kryształów czy delikatnej porcelany. Dzięki zastosowaniu płynu nabłyszczającego do naczyń do zmywarki, naczynia są gotowe do ponownego użycia niemal od razu po wyjęciu ze zmywarki, zachowując przy tym wysoki standard estetyczny.

Płyn do mocno zabrudzonych naczyń znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdy standardowe środki czyszczące nie są w stanie poradzić sobie z uporczywymi, przypalonymi resztkami jedzenia czy zaschniętym tłuszczem. Tego typu preparaty są tak komponowane, aby radzić sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami, nie wymagając wcześniejszego namaczania czy ręcznego szorowania. Ich skuteczność pozwala na oszczędność czasu i wysiłku personelu, jednocześnie zapewniając najwyższy poziom higieny.

Wybór odpowiedniego płynu do zmywarki - na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniego płynu do zmywarki w miejscach gastronomicznych, gdzie myje się dużo i często, wymaga szczególnej uwagi, by zapewnić nie tylko skuteczność mycia, ale również efektywność kosztową i ochronę zmywanych naczyń. Na co zatem zwrócić uwagę?

Po pierwsze, skuteczność działania jest kluczowa. Płyn do zmywarek gastronomicznych musi być w stanie poradzić sobie z różnorodnymi zabrudzeniami typowymi dla kuchni profesjonalnej, od tłustych resztek po przypalone pozostałości. Ważne, aby środek skutecznie usuwał tłuszcz i osady bez konieczności ponownego mycia naczyń ręcznie, co wiąże się z dodatkowym nakładem pracy i czasu.

Specyfika naczyń używanych w danej kuchni również ma znaczenie. W przypadku naczyń aluminiowych konieczny może być płyn zaprojektowany specjalnie do tego typu materiału, aby uniknąć korozji czy matowienia. Analogicznie, w lokalach serwujących dania i napoje w szklanych naczyniach, rekomendowane jest stosowanie płynów z funkcją nabłyszczania, które zapobiegają powstawaniu smug i zacieków.

Bezpieczeństwo i higiena to kolejne istotne aspekty. Płyny do zmywarek w miejscach gastronomicznych powinny spełniać wysokie standardy higieniczne, efektywnie usuwając bakterie i inne mikroorganizmy. Zalecane jest wybieranie produktów z atestami potwierdzającymi ich skuteczność bakteriobójczą i wirusobójczą.

Aspekty ekonomiczne również odgrywają rolę. Dlatego warto szukać płynów skoncentrowanych, które są wydajniejsze i pozwalają na dłuższe użytkowanie z mniejszą ilością produktu.

Wpływ na środowisko to kolejny, coraz ważniejszy czynnik decyzyjny. Preferowane są płyny biodegradowalne, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dobre praktyki ekologiczne są coraz częściej doceniane przez klientów i mogą stanowić element budowania pozytywnego wizerunku miejsca.

Podsumowując, wybór odpowiedniego płynu do zmywarki w gastronomii wymaga rozważenia wielu czynników, od skuteczności i specyfiki naczyń, przez bezpieczeństwo i higienę, po aspekty ekonomiczne i ekologiczne. Odpowiedni dobór płynu do maszyny do mycia naczyń w gastronomii jest istotny z punktu widzenia efektywnej pracy na kuchni. Tylko kompleksowe podejście do wyboru płynu do mycia naczyń w zmywarkach gastronomicznych zapewni skuteczność mycia, ochronę zmywanych naczyń oraz zadowolenie zarówno pracowników, jak i klientów lokalu.

Pokazano 1-12 z 56 pozycji

Wśród wielu rodzajów płynów do maszynowego mycia naczyń wymienić można m.in. wysoko skoncentrowany środek w formie bloku, który zapewnia maksymalną efektywność, nawet w przypadku twardej wody. Inny wariant to proszek do namaczania sztućców i mycia srebrnych naczyń, natomiast proszek do czyszczenia przyrządów, używanych w piekarniach, cukierniach i zakładach przetwórstwa mięsnego, skutecznie usuwa uporczywe zabrudzenia. Dodatkowo, coraz popularniejsze stają się także ekologiczne płyny do maszynowego mycia naczyń, które są przyjazne dla środowiska.

Wybór płynu do maszynowego mycia naczyń zależy od kilku aspektów. W pierwszej kolejności należy uwzględnić rodzaj zmywarki - czy jest to urządzenie gastronomiczne, czy przemysłowe. Kolejnym krokiem jest rozważenie rodzaju naczyń - aluminiowych, stalowych czy porcelanowych. Stopień zabrudzenia również ma znaczenie przy wyborze środka czystości.

Ekologiczne płyny do maszynowego mycia naczyń wyróżniają się przyjazną dla środowiska formułą, pozbawioną szkodliwych substancji jak NTA, EDTA, fosforany czy chlor. Oznaczone certyfikatem ekologicznym, są nie tylko skuteczne, ale także efektywne.