Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

HIGIENA RĄK i CIAŁA

Środki do zachowania czystości i pielęgnacji rąk

Czyste i zadbane dłonie dzięki naszym środkom do pielęgnacji i mycia rąk:

  • Mydła w płynie i piance
  • Pasta do mycia silnie zabrudzonych rąk
  • Mydła do rąk o działaniu antybakteryjnym
  • Środki ochrony skóry rąk: kremy, emulsje i balsamy

Czyste i zadbane dłonie pracowników są niezwykle ważne w każdym lokalu czy zakładzie gastronomicznym. Pozwalają bowiem uniknąć potencjalnych zatruć pokarmowych wśród personelu i klientów. Skutecznym rozwiązaniem, które pomoże Ci osiągnąć ten cel będzie korzystanie z mydła w płynie, pasty do mycia rąk oraz środków do pielęgnacji dłoni. Szeroki wybór produktów z tej kategorii znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy do zapoznania się z jego ofertą oraz do zakupów.

Mydło w płynie

Dzięki należytemu poziomowi higieny jesteśmy w stanie powstrzymać rozprzestrzenienie się wielu czynników chorobotwórczych. Jedną z prostszych, a jednocześnie bardziej skutecznych metod dbania o higienę jest częste mycie rąk z użyciem mydła. Stosowanie mydła w płynie nie bez powodu stało się standardem w praktycznie wszystkich lokalach gastronomicznych, urzędach, szkołach czy też innych placówkach, przez które codziennie przewijają się duże ilości gości. Mydło w płynie posiada dobre właściwości myjąco-pielęgnacyjne, zawierając pochodne lanoliny, które zapobiegają wysuszaniu się skóry. Produkty te najczęściej dostępne są w płynie, posiadamy jednak również mydła w pianie. Część z mydeł w płynie jest zgodna z systemem HACCP, dzięki czemu można je stosować w przemyśle spożywczym.

Antybakteryjne mydło do rąk

W niektórych przypadkach konieczne jest wyjątkowo skuteczne pozbywanie się zabrudzeń organicznych. Właśnie do tego celu stworzono mydło antybakteryjne do rąk o właściwościach dezynfekcyjnych. Mydła takie wykazują działanie antybakteryjne dzięki obecności triclosanu lub innych substancji. Bardzo często nie zawierają substancji zapachowych ani barwników. Mydła antybakteryjne przeznaczone są do stosowania w kuchniach, gastronomii, hotelarstwie czy przemyśle spożywczym, pozwalając ograniczyć ryzyko zatruć pokarmowych. Nie tylko idealnie myją i odtłuszczają skórę, ale jednocześnie częstokroć pielęgnują ją dzięki zawartości gliceryny oraz betainy.

Pasta do mycia rąk

Niektóre z zabrudzeń rąk są tak silne, że nie da się ich usunąć za pomocą zwykłego mydła. Doskonale zdają sobie z tego sprawę pracownicy zakładów przemysłowych, warsztatów, kopalni czy lakierni. Prace mechaniczne, hydrauliczne czy budowlane, kontakt ze smarami grafitowymi czy olejami silnikowymi może sprawić, że bardzo trudno będzie później doczyścić silnie zabrudzone ręce. Najlepszym rozwiązaniem w takich przypadkach jest zastosowanie pasty do mycia i pielęgnacji rąk. Pasta taka zawiera pochodne lanoliny oraz naturalne olejki cytrusowe, co pozwala zapobiec wysuszaniu skóry rąk nawet przy częstym myciu. Skóra pozostaje miękka, pachnąca i doskonale nawilżona. Część past do mycia rąk może być nanoszona bezpośrednio z opakowania, inne z kolei  potrzebują do tego celu zestawu dozującego. Łagodne substancje myjące w połączeniu z naturalnymi środkami ochronnymi tworzą warstwę zapobiegającą podrażnieniom skóry. Pasty do mycia rąk są oszczędne w użyciu, nie zatykają kanalizacji, a zawarte w nich składniki ulegają biodegradacji.

Kremy, emulsje i balsamy ochronne do rąk

Producenci dbają o to, by ich mydła i pasty do mycia rąk jak najmniej wysuszały skórę. Jednak nawet pomimo tego regularne stosowanie tych produktów nie pozostaje obojętne dla stany skóry dłoni. Dlatego właśnie tak ważne jest regularne stosowanie ochronnych kremów do rąk, emulsji czy balsamów do pielęgnacji skóry. Pozwalają one nawilżać i natłuszczać ręce, częstokroć dzięki pomocy witaminy E, prowitaminy B5 oraz oleju silikonowego i rycynowego.

Pokazano 1-12 z 72 pozycji