Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

GRILLE KONTAKTOWE

Smak dobrze zgrillowanej potrawy potrafi zapaść w pamięć na długo i sprawić, że klienci chętnie wrócą do lokalu, który oferuje ich ulubione danie. Dzięki gastronomicznym grillom kontaktowym z naszej oferty zapewnisz odwiedzającym Twoją restaurację idealnie podsmażone i smaczne jedzenie. Poznaj nasz asortyment kontaktowych grillów elektrycznych, by wybrać dla siebie najlepsze urządzenie z tej kategorii.

Grill elektryczny kontaktowy - komu może się przydać?

Grill kontaktowy to idealne urządzenie do podsmażania nie tylko powierzchni już gotowych potraw, ale też do przygotowywania oferowanych w menu restauracji dań od podstaw. Doskonale nadaje się do przygotowania ryb, mięsa oraz warzyw. Szczególnie dobrze sprawdza się w lokalach gastronomicznych, oferujących potrawy typu kebab, ale jest też fajnym narzędziem do przygotowania chrupiącej skórki powstałych na bazie ciabatty kanapek panini. Te wypełnione serami, mięsem i różnorodnymi warzywami przekąski przygotujesz w jednym z modeli, który powstał specjalnie do tego celu. Tak przygotowane świeże potrawy z pewnością znajdą uznanie w oczach klientów Twojego lokalu.

Typy płyt kontaktowych grillów cateringowych

Grille kontaktowe do przygotowania potraw, korzystają z płyt roboczych, dzięki którym temperatura urządzenia jest równomiernie przekazywana całej powierzchni grillowanej potrawy. W zależności od Twoich potrzeb, możesz zdecydować się na urządzenie z naszej oferty o płycie gładkiej lub też płycie ryflowanej. Płyty grillów kontaktowych mogą być wykonane z żeliwa, z trudno-ścieralnej stali bądź z płyty ceramicznej. 

Ważnym elementem grilla, który jednak nie jest dostępny we wszystkich urządzeniach tego typu, jest rynienka na tłuszcz, który wytapia się w trakcie procesu grillowania z potraw i w normalnych warunkach gromadziłby się na powierzchni urządzenia. Dzięki rynience możliwe jest zachowanie czystości płyty, a dania nim nie nasiąkają.

Jak wybrać najlepszy grill kontaktowy?

Zanim dokonasz wyboru zakupowego, ustal zapotrzebowanie na potrawy z grilla w swoim lokalu gastronomicznym. W przypadku, gdy będzie ono stosunkowo niewielkie, rozważ kupno któregoś z podstawowych urządzeń z tej kategorii naszego sklepu. Jeśli jednak potrawy z grilla to jeden z ważniejszych elementów menu Twojej firmy, rozsądna mogłaby się okazać decyzja o zakupie grilla kontaktowego podwójnego ryflowanego. Pozwoli Ci to przygotowywać większe ilości potraw w tym samym czasie, nie zmuszając jednocześnie do nabycia kolejnego urządzenia tego typu.

Warto też wspomnieć o tym, że w przypadku dostępnych w naszej ofercie grillów kontaktowych podwójnych istnieje możliwość oddzielnego sterowania temperaturą każdej połowy urządzenia. Co za tym idzie, na poszczególnych połowach będziesz w stanie przygotowywać potrawy, wymagające innego czasu lub temperatury grillowania. Pozwala to też rozpoczynać grillowanie dań dla różnych klientów niezależnie od siebie i nie będzie miało to żadnego wpływu na, to kiedy poszczególni goście lokalu otrzymają swoje gotowe jedzenie.

Dobry grill kontaktowy do gastronomii tylko od sprawdzonego producenta!

Na rynku istnieje szeroka gama grillów kontaktowych, lecz do swojej oferty wybraliśmy tylko najlepsze urządzenia renomowanych producentów, co do których mamy pewność, że będą Ci bezawaryjnie służyć przez długi czas. Na przykład, jeśli myślisz o przygotowywaniu w swoim lokalu kanapek panini, doskonałym wyborem będzie model Panini Hendi. Posiada on powierzchnię grzewczą z żeliwa, pokrytą dodatkową powłoką ceramiczną, oraz tackę na tłuszcz, która pozwali w łatwy sposób usuwać go z grilla. Dzięki temu modelowi możesz grillować kanapki nawet do 300 stopni Celsjusza.

Jeżel zaś szukasz urządzenia, które pozwoli Ci pracować niezależnie na dwóch płytach w tym samym czasie, sięgnij po dostępny w naszym asortymencie grill kontaktowy podwójny Caterina. Posiada on dwie żeliwne, ryflowane płyty robocze, o zakresie temperatury pracy pomiędzy 50 a 300 stopniami Celsjusza. W tym modelu również znajduje się praktyczna rynienka na tłuszcz. 

Na Gastronet24.pl znajdziesz także model ceramiczny renomowanej marki Unox. Jego ceramiczne płyty robocze świetnie nadają się do grillowania nawet mrożonych półproduktów - na przykład hamburgerów. A wszystko to dzięki zwiększonemu promieniowaniu podczerwieni.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz sprzęt, który zapewni Twojej firmie najlepsze funkcjonowanie!

Pokazano 1-12 z 49 pozycji