Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

PATELNIE NA INDUKCJĘ

Prezentujemy naszą ofertę nowoczesnych patelni

Urządzając nową kuchnię, w której miejsce kuchenki gazowej zastąpi nowoczesna kuchenka wykorzystująca indukcję, należy pamiętać o zakupie nowych garnków i innych naczyń odpowiednio dopasowanych do tej technologii.

Jednym z najważniejszych zakupów będzie zakup odpowiedniej patelni. Może to się wiązać z wieloma problemami, ale w naszym sklepie pomagamy je rozpoznać i wybrać najbardziej odpowiednią do wymagań indywidualnego klienta.

Czym patelnia indukcyjna różni się od tych zwykłych?

Pośród naszych patelni standardowych i tych przeznaczonych do specjalnych zastosowań znajdują się także te indukcyjne. Wyróżnia je możliwość wykorzystania na kuchenkach indukcyjnych m.in. dzięki zastosowaniu w nich indukcyjnego dna.

Aby garnek bądź patelnia na indukcję działały prawidłowo, muszą być odpowiednio dostosowane do zasad działania tej technologii. W przypadku indukcji energia, która ogrzewa naczynie, jest przekazywana za pośrednictwem fal magnetycznych.

Pod płytą indukcyjną umieszczone są spiralne zwoje miedzianego drutu. Przepływa przez nie prąd zmienny, który zmienia się w pole magnetyczne niskiej częstotliwości 25 kHz.

Aby taka patelnia mogła przejąć ciepło przekazywane falami magnetycznymi jej dno musi być wykonane z metalu o ferromagnetycznych właściwościach.

Ujmując to najprościej, każda patelnia na indukcje musi mieć dno przyciągające magnes.

Najczęściej patelnia tego typu wykonana jest ze stali emaliowanej, stali szlachetnej lub żeliwa. Ich charakterystycznym elementem jest wyraźnie grube dno, przez co można odnieść wrażenie, że naczynia tego typu są bardzo ciężkie.

Czym charakteryzują się odpowiednie patelnie na płytę indukcyjną?

Przed dokonaniem zakupu tego rodzaju patelni należy przede wszystkim sprawdzić, czy jest ona odpowiednia do wykorzystania w tego typu technologii.

Na naczyniach przeznaczonych do płyt indukcyjnych widnieć powinno specjalne oznaczenie.

Jest to „zwojnica” będąca symbolem indukcji. Przypomina ona szlaczek z pętelkami i znajduje się na dnach wszystkich naczyń przeznaczonych do wykorzystania w technologii indukcyjnej, które można nabyć w naszym sklepie.

W przypadku nieznania tego symbolu istnieje bardzo prosty sposób jak sprawdzić, czy jest to patelnia do kuchni indukcyjnej. Tym sposobem jest przyłożenie zwykłego magnesu do dna patelni bądź jakiegokolwiek innego naczynia. Jeśli magnes nie odpadnie, to świadczy to o odpowiednich właściwościach ferromagnetycznych dna i o tym, że naczynie to nadaje się do kuchni indukcyjnej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając nowoczesną patelnię?

Jest kilka niepozornych detali, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej patelni tak, aby wybrać najlepszą dla swych indywidualnych potrzeb lub bardziej solidną.

Jednym z najważniejszych szczegółów będzie średnica patelni. Powinna ona być oczywiście dopasowana do potrzeb klienta, ale także do wielkości pola grzewczego płyty indukcyjnej. W przypadku zbyt dużego rozmiaru kuchenka może nie wykryć patelni.

Należy także zwrócić uwagę na grubość i kształt dna – najważniejszego elementu patelni. Odpowiednio grube i płaskie dno nie będzie się odkształcać a poza tym, szybciej się nagrzeje. Najlepsza patelnia do indukcji może mieć nawet siedmiowarstwowe dno.

Oprócz tych najważniejszych cech najlepsze patelnie tego typu posiadają nieprzywierające powłoki i wygodne, ergonomiczne uchwyty, które się nie nagrzewają. Dzięki temu gotowanie stanie się wygodne i o wiele bezpieczniejsze.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór naczyń i patelń dostosowanych do najnowszych technologii. Chętnie pomożemy w wybraniu idealnej patelni na każdą płytę indukcyjną.

Dostępność: 48h
Producent: Hendi
Kod produktu: 239773

Patelnia indukcyjna WOK Hendi 239773

Cena podstawowa 478,47 zł Cena 391,87 zł
Netto 318,59 zł bez VAT
  • -18,1%
Pokazano 1-12 z 17 pozycji