Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

ŚRODKI DO PODŁÓG I DYWANÓW

Środki chemiczne do czyszczenia podłóg i wykładzin

Skuteczne mycie i czyszczenie podłóg i wykładzin w Twojej firmie:

  • Chemia na potrzeby powierzchni twardych
  • Skuteczne czyszczenie dywanów i wykładzin
  • Mycie ręczne lub maszynowe
  • Wydłużona ochrona podłóg i wykładzin przed brudem

Skuteczne mycie i czyszczenie podłóg wymaga odpowiednich chemicznych środków czystości. Czy będą to posadzki kamienne, drewniane czy też inne, pokryte dywanem, wykładziną lub ich pozbawione – oferowana przez nas chemia do podłóg i wykładzin bez trudu poradzi sobie z ich myciem i czyszczeniem. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór chemii z tej kategorii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów.

Środki chemiczne do mycia podłóg

Na potrzeby mycia i dezynfekcji powierzchni twardych powstała cała gama chemicznych środków czystości. Mogą one być przeznaczone do pracy w magazynach, zakładach przemysłowych, produkcji gastronomicznej oraz w stołówkach, szpitalach i domach opieki. Proces mycia może przebiegać ręcznie lub maszynowo. Większość preparatów przeznaczona jest do powierzchni wodoodpornych. Można je stosować do marmuru, granitu, lastrika, asfaltu i podłóg kamiennych oraz ceramicznych. Znajdują zastosowanie w myciu gumolitów, linoleum, plastiku, PCW czy kauczuku. Myje się nimi również lakierowane drewno, szkło czy stal. Środki takie mają za zadanie nie tylko utrzymać podłogi w czystości i nadać im połysk, ale często również zostawiają w pomieszczeniach przyjemny zapach. Ponad to wiele z nich pomaga utrwalać warstwę polimerową i posiada właściwości antypoślizgowe oraz antystatyczne.

Chemia do czyszczenia dywanów i wykładzin

W przypadku pojawienia się na dywanie lub wykładzinie oleistych lub innych plam trudne może być ich skuteczne usunięcie. A jeśli dywan lub wykładzina stanowią ważną część wystroju wnętrza, w przypadku niemożności usunięcia plamy kłopotliwa może być też ich wymiana. Na szczęście powstały środki chemiczne, specjalnie przeznaczone do usuwania plam z dywanów i wykładzin. Z łatwością usuwają zabrudzenia organiczne: olej, tłuszcz czy białka. Częstokroć działają one metodą aktywnej, suchej piany, która zapobiega przemoczeniu mytych powierzchni. Ważne jest przy tym, by taki środek chemiczny nadawał się do czyszczenia zarówno syntetycznych jak i naturalnych włókien, a przy tym nie wybielał powierzchni wykładziny lub dywanu. Wniknięcie w głąb włókien i ich dokładne wyczyszczenie zabezpiecza na długo dywan lub wykładzinę przed ponownym zabrudzeniem. Istnieje też możliwość usuwania z dywanów i wykładzin zabrudzeń z gumy do żucia, klejów, wosków, pasty do obuwia albo farb dyspersyjnych.

Środki chemiczne do podłóg… i nie tylko

Część z środków chemicznych posiada jedno, ściśle określone zastosowanie. Inne z kolei dają możliwość stosowania na powierzchniach różnego rodzaju. Posiadamy w ofercie naszego sklepu również i takie środki chemiczne do podłóg, które z powodzeniem mogą być używane do mycia wszelkich powierzchni i urządzeń łazienkowych, mebli oraz innych sprzętów, powierzchni lakierowanych i emaliowanych.

Pokazano 1-12 z 102 pozycji