Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

BATERIE PRYSZNICOWE

Bateria prysznicowa - czym właściwie jest?

Czy gastronomiczne baterie prysznicowe są podobne do tych, które znamy z naszych domów? Można powiedzieć, że zarówno tak i nie. To, co je łączy to elastyczny wąż doprowadzający wodę oraz znacznie ułatwiona możliwość kierowania jej strumieniem. Strumień ten możemy bez problemu skierować też poza zlew - chociażby do zewnętrznego pojemnika na wodę. W trakcie zmywania można też z łatwością dotrzeć w trudno dostępne zakamarki - na przykład mytych sprzętów. Dość precyzyjne skierowanie wody płynącej pod dużym ciśnieniem pozwala też w wielu przypadkach łatwiej i szybciej usunąć resztki i dokonać przynajmniej wstępnego mycia.

Najprostsze dostępne u nas modele to zestawy wiszące. Zapewniają one podstawowe możliwości pracy i składają się tylko z węża i końcówki prysznicowej. Bardziej złożone modele to już typowa, ustawiona pionowo bateria gastronomiczna z prysznicem. Wszystkie sprzęty z tej kategorii muszą być odporne na przepływ wody pod dużym ciśnieniem. To, co je dodatkowo charakteryzuje, to oryginalny wygląd oraz duża wytrzymałość podczas wykonywania nawet najcięższych prac kuchennych. Sprzęty te stworzono celowo na potrzeby branży gastronomicznej, są więc również ergonomicznie zaprojektowane. Gwarantują zatem zarówno duży komfort pracy, jak też zmniejszenie zużycia wody. By jeszcze lepiej spełnić branżowe normy, baterie są rygorystycznie dopasowane do norm dotyczących zawartości materiałów toksycznych - nie zawierają kadmu i ołowiu.

Warto tu też wspomnieć o dodatkowych możliwościach montażu. Część modeli montowana jest jedynie w zlewie. Inne posiadają jeszcze dodatkowy uchwyt ścienny. Pozwala on na większą stabilizację, redukując możliwość uszkodzenia kranu. W większości przypadków uchwyt taki ma też możliwość skrócenia. Spryskiwacz ciśnieniowy najczęściej wyposażony jest w sterowanie za pomocą dźwigni. W części modeli znaleźć można pierścień, dzięki czemu możliwa jest praca ciągła. Bateria prysznicowa z wylewką może z kolei być sterowana za pomocą dźwigni łokciowej lub tradycyjnych kurków. Wysokości poszczególnych modeli wahają się pomiędzy 600, 1010, 1030 a 1060 milimetrów. Jeśli zaś chodzi o wężyki przyłączeniowe, dostępne są tu dwa standardy: 1/2 oraz 3/8 cala.

Kran prysznicowy

Wylewkę potocznie nazywamy kranem. Jeśli przeglądasz naszą ofertę, to z pewnością zauważyłeś, że prysznic gastronomiczny czasami wyposażony jest w dodatkowy kran, a czasami składa się z samego prysznica. Wylewka obrotowa zapewnia dodatkowy komfort pracy kucharzy. Jej zasięg najczęściej wynosi 280 milimetrów. Montaż całości odbywa się najczęściej w zlewie o otworze o średnicy 27, 30, 32,5 lub 42 mm. W wielu przypadkach jednak zakres ten jest bardziej elastyczny i znaczna ilość modeli pozwala na montaż w otworach o wymiarach w przedziale 31-34, 33-35 albo 34-36 mm. Oferowane przez nas baterie wymagają jednego otworu do montażu.

Kran z tej kategorii to w praktyce nie luksus, ale wręcz konieczność w zmywalni Twojego lokalu gastronomicznego. Bez niego pracownicy restauracji oczywiście również wykonają swoje zadania. Zajmą im one jednak znacznie więcej czasu i będą zrobione mniej dokładnie. Dlatego warto wyposażyć zmywalnię w ten doskonale dostosowany do wykonywanych w niej zadań sprzęt. Pozwoli Ci to zaoszczędzić zarówno czas pracowników (który mogą spożytkować na ważniejsze zadania), jak też środki finansowe. Wybierz odpowiedni model do Twojej firmy w naszym sklepie internetowym. A jeśli przed zakupem chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o ofercie, koniecznie skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania, a w razie wątpliwości pomożemy dobrać najlepszy sprzęt dla Twojego lokalu.

Pokazano 1-12 z 49 pozycji