Dip-it Plus 2.4 kg Ecolab 9036740 silnie skoncentrowany proszek do usuwania osadów po kawie i herbacie
- -36,36%
powered by
Podkategorie
Lista podkategorii
Filtry
Skuteczne doczyszczenie szyb, mebli i sprzętów nie kończy się jedynie na efekcie wizualnym w postaci lśniących powierzchni. Równie ważne jest usunięcie potencjalnie niebezpiecznych drobnoustrojów, ponieważ mogłyby one zagrozić Twoim klientom lub pracownikom. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór produktów, służących do czyszczenia mebli, sprzętów oraz szyb. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów.
Jednym z podstawowych problemów jest osadzanie się kamienia w urządzeniach gastronomicznych. Powstaje on wszędzie tam, gdzie sprzęty mają kontakt z wodą, jest więc powszechnym problemem w gastronomii. Środki chemiczne do czyszczenia mogą być przeznaczone do usuwania kamienia ze specyficznych sprzętów: bojlera, komory, ekspresów do kawy, generatora pary czy innych. Odkamieniacz może też zostać stworzony na potrzeby usuwania kamienia wapiennego z szerokiej gamy urządzeń mających kontakt z wodą. Środki chemiczne do czyszczenia urządzeń z przypaleń i zapieczonego tłuszczu pomagają usuwać nawet wyjątkowo silne zabrudzenia. Skutecznie myją między innymi piece, grille, piekarniki, rożna, ruszty oraz płyty grzewcze kuchni gazowych. Usuwaniem tłuszczu oraz innych zabrudzeń z lodówek i witryn chłodniczych zajmują się z kolei płyny do czyszczenia z nanosrebrem. Dzięki zawartości nanosrebra posiadają właściwości deodoryzujące.
Szklane szyby i lustra potrafią nastręczyć wielu problemów. Każde dotknięcie może pozostawić na nich odciski dłoni i zabrudzenia. Na szczęście dzięki środkom chemicznym przeznaczonym do mycia powierzchni szklanych i szkliwionych można skutecznie usuwać nawet trudne zabrudzenia, jednocześnie nie pozostawiając smug. Chemia do mycia szyb nadaje się też między innymi do witryn szklanych, lad sprzedażowych, gablot, ekranów, mebli z elementami szklanymi, a także szyb izolacyjnych czy glazury. Płyny do mycia szyb często powstają na bazie amoniaku lub alkoholu.
Proces czyszczenia mebli powinien być uzależniony od tego, z jakiego materiału są one wykonane oraz jakie funkcje w Twoim lokalu gastronomicznym spełniają. W przypadku mebli ze stali nierdzewnej nie musimy przesadnie martwić się o trwałość. Jak wskazuje nazwa z którego je wykonano, po kontakcie z wodą i chemicznymi środkami myjącymi nie pokryją się one korozją. Wykonywane na nich prace kuchenne często wymagają też stosowania silniejszej chemii. Meble wykonane z drewna i materiałów drewnopodobnych z kolei najczęściej nie są odporne na działanie wody. Wymagają więc delikatniejszych środków chemicznych. Takich, które pozostawiają na nich warstwę ochronną, tworzącą płaszcz ochronny. Zabezpiecza on powierzchnię mebla przed śladami palców, wodą i kurzem.
Podkategorie
Lista podkategorii