Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

ŁYŻKI STOŁOWE

Obiadowe łyżki stołowe oraz inne odmiany łyżek

Nasza oferta łyżek stołowych wykorzystywanych w profesjonalnej gastronomii:

  • - Zestawy łyżek stołowych po 6 lub 12 sztuk
  • - Obiadowe łyżki stołowe do jedzenia zupy
  • - Kształty zróżnicowane ze względu na zastosowanie
  • - Zarówno nowoczesne jak i bardziej tradycyjne wzornictwo

Sztućce to elementy zastawy stołowej, które muszą się znaleźć na każdym restauracyjnym stole. Mnogość opcji pozwala na to, byś bez trudu dobrał zestaw idealnie pasujący do klimatu Twojego lokalu gastronomicznego. Często możesz się obyć bez wielu bardziej „niszowych” elementów zastawy, trudno byłoby jednak funkcjonować bez łyżek stołowych. Szeroką gamę tych produktów znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Jesteśmy pewni, że z łatwością wybierzesz w nim odpowiedni zestaw dla swojej restauracji. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi towarami - oraz do zakupów.

Sztućce w gastronomii

Sztućce pomagają nam z jednej strony przygotować, z drugiej zaś zjeść wiele z gotowanych posiłków. Te elementy zastawy stołowej mogą pełnić w naszych kuchniach różne role. Wszystko zależy bowiem od tego, jak zostały ukształtowane. Część z nich przypisana jest nawet do pojedynczego napoju lub dania. Historia ludzkości pokazuje, że pierwszymi używanymi przez naszych przodków sztućcami były… łyżki! I to właśnie te elementy zastawy stołowej znajdziesz w tej kategorii produktów.

Obiadowe łyżki stołowe do zupy

Łyżki do zupy to chyba jedne z najczęściej spotykanych przyborów do jedzenia. Praktycznie każdy zna je już od dziecka. Sztućce te są przeznaczone głównie do spożywania płynnych pokarmów, ale sprawdzają się też w innych zastosowaniach. Jakich? O tym dowiemy się nieco później. Łyżki stołowe na szczęście nie są już wykonane z drewna, jak miało to miejsce wiele lat temu. Obecnie najczęściej spotykamy przybory metalowe, nieco rzadziej zaś wykonane z tworzyw sztucznych. Kiedyś łyżki obiadowe wykonywano z użyciem zdobień, współcześnie jednak występują najczęściej w prostej, ergonomicznej formie. Zawdzięczamy to głównie zmodernizowaniu procesów wytwarzania elementów zastawy stołowej. Znacząco zwiększyła się dzięki temu ich dostępność, nie potrzebujemy więc zindywidualizowanych sztućców, traktujemy je bowiem jako zwykłe przedmioty użytkowe. Łyżka stołowa to także zwyczajowo przyjmowana w przepisach kulinarnych jednostka objętości.

Łyżki stołowe do specjalnych zastosowań

Łyżki nie muszą nam służyć jedynie do jedzenia zupy. Jakie jeszcze mogą mieć zastosowania? W sprzedaży posiadamy również nieco bardziej zaokrąglone łyżki do bulionu oraz łyżki o wydłużonym kształcie do sosów. Są też różnorodne łyżki do sałatek. Łyżka sałatkowa może być duża lub mała, czasami jest też wyposażona w zawieszkę. Inne dostępne przybory mogą służyć do ziemniaków albo warzyw. Specjalną kategorią są też sztućce przeznaczone dla dzieci. Idealnie sprawdzą się one chociażby w przedszkolach.

Pokazano 1-12 z 90 pozycji