Aktywne filtry

Filtr producentów

Cena

  • 5 450,00 zł - 69 442,00 zł

    -

Kompleksowe realizacje
obiektów
885 552 429

Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

Kompleksowe realizacje
obiektów
885 552 429

Kompleksowe realizacje

PIECE PIEKARNICZE

Piece piekarnicze - obowiązkowe wyposażenia nie tylko w piekarni

Wypieki piekarnicze są nieodzowną częścią naszego życia. Dlatego też producenci sprzętów gastronomicznych pomyśleli o wprowadzeniu do swojej oferty specjalnych linii produktów, które umożliwią przygotowywanie wypieków na szeroką skalę. Dzięki temu możemy zaoferować w naszym sklepie wiele różnorodnych sprzętów przydatnych do gastronomii i nie tylko. Niezależnie od tego, z jakiego źródła zasilania pieca chcesz korzystać, u nas znajdziesz idealne urządzenie do swojej firmy.

Czym jest piec piekarniczy?

To oddzielna podkategoria urządzeń do termicznej obróbki żywności i jednocześnie niezbędne wyposażenie piekarni. Dostępne są zarówno urządzenia zasilane paliwem gazowym, jak i te, które do podgrzewania potraw wykorzystują energię elektryczną. Jeśli funkcja piekarnicza pieca nie jest priorytetowa w Twojej działalności, najprawdopodobniej zdecydujesz się na urządzenie elektryczne. Jeśli jednak będziesz piekł duże ilości pieczywa, z pewnością warto rozważyć wybór oszczędnego sprzętu gazowego. 

Piece cukiernicze występują zarówno w wersji z samą konwencją, jak i też jako nowoczesne urządzenia konwekcyjno-parowe. Zastosowanie odnajdą m.in. w piekarniach i sklepach spożywczych. Nierzadko zdarza się bowiem, że pieczywo jest wstępnie przygotowywane, a dopiero później tuż przed sprzedażą pieczone w sklepie. Taka metoda produkcyjna pozwala optymalnie zorganizować cały proces dostawy świeżego pieczywa do sklepów.

Piec piekarniczy gazowy - dlaczego warto?

Gazowy piec piekarniczy to doskonały wybór dla Twojej firmy w przypadku, gdy efekty jego działania stanowią ważną część prowadzonej przez Ciebie działalności. Z pewnością posiadasz już przyłącze gazowe. Korzystanie z tej formy zasilania w dłuższym terminie przyniesie Ci najprawdopodobniej wymierne oszczędności. Będzie to miało miejsce szczególnie wtedy, gdy korzystasz z  niego regularnie. W takich przypadkach dość szybko zwrócą Ci się dodatkowe koszty, poniesione przy zakupie tego właśnie rodzaju urządzenia piekarniczego.

Co prawda pomieszczenie, w którym ustawiony jest piec gazowy, należy zaopatrzyć w efektywny system wentylacyjny, ale bariera ta jest łatwa do pokonania. Wybór ten jest też tym bardziej uzasadniony, im więcej klientów zamierzasz obsługiwać. Przy masowej produkcji wypieków wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. 

Piec piekarniczy elektryczny

Piece elektrycznie nie zawsze muszą cechować się wysokimi kosztami eksploatacji. Nie w każdym przypadku masz też możliwość skorzystania z odpowiednika gazowego - czasami warunki w Twoim lokalu mogą na to nie pozwolić. Dodatkowym argumentem, przemawiającym za wyborem sprzętu elektrycznego, jest niższa cena zakupu. Koszty bieżące zaś nie zawsze muszą znacząco Cię obciążyć - o ile piec nie będzie pracował ciągle może się okazać, że jego zakup w wersji elektrycznej jest uzasadniony również przy wzięciu pod uwagę długiego okresu czasu jego eksploatacji. Ponadto, warto wiedzieć, że piece elektryczne zazwyczaj dają Ci możliwość dużo szybszego dopasowywania temperatury wewnątrz komory urządzenia. Innym równie ważnym argumentem przemawiającym za tym wyborem będzie łatwość obsługi.

Konwekcyjno-parowy piec piekarniczy

Gdy Twoja firma specjalizuje się w przygotowywaniu świeżych wyrobów piekarniczych, Twoim wymogom sprosta stworzony specjalnie do tych celów piec konwekcyjno-parowy. Wyróżnia się on dostosowaniem do blach piekarniczych o wymiarach 600x400 mm, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o dopasowanie Twojego sprzętu do powszechnie panujących standardów. Sprzęty te występują w różnych gabarytach - od tych, które mieszczą 4 blachy piekarskie po te, które zmieszczą ich nawet 16.

Poza tymi zaletami, piec do cukierni posiada też wszystkie zalety tradycyjnych sprzętów konwekcyjno-parowych. Jest to zatem niewielkie urządzenie o prostej obsłudze, z którą poradzi sobie nawet początkujący piekarz i to bez straty jakości wypieków. Przygotowywane przez Ciebie produkty piekarnicze nigdy nie będą już wysychały. A wszystko to dzięki technologii, która pozwala stosować jednocześnie oddziaływanie wysokiej temperatury oraz pary. Brzmi interesująco?

Piec piekarniczy do sklepu

W naszej ofercie posiadamy wiele rozwiązań na potrzeby sklepów spożywczych, piekarni czy cukierni. W zależności od Twojego zapotrzebowania, możesz wybrać, piec konwekcyjny lub konwekcyjno-parowy. Nasze urządzenia cechuje intuicyjna obsługa, bezawaryjne działanie oraz oszczędności w zakresie zużycia energii i poświęconego czasu. Podkreślić należy jednocześnie fakt, że pieczywo, które uzyskamy z pieca piekarniczego, jest smaczne i puszyste.

Co więcej, można powiedzieć o naszej ofercie? Proponowane przez nas piece do cukierni mogą być nawilżane pośrednio lub bezpośrednio, zawsze jednak cechują je kompaktowe wymiary i możliwość uniwersalnego zastosowania. Możesz również dostosować stopień naparowania komory, co stanowi nie lada zaletę. Dla lepszego efektu wentylatory pieców piekarniczych cechują się obustronnymi obrotami. 

Aktywne filtry

Pokazano 1-12 z 19 pozycji