Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Szerokość (mm)
więcej... mniej
Głębokość (mm)
więcej... mniej
Wysokość (mm)
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

OKAPY CENTRALNE

Czy to możliwe, żeby posiadać kuchnię w postaci wyspy i nie iść na kompromisy przy wyborze okapu? Oczywiście! Wyspa kuchenna to idealne rozwiązanie dla tych, którzy posiadają duże pomieszczenie i nie chcą cały czas pracować wpatrzeni w ścianę. Daje ona możliwość dostępu z każdej strony, co w niektórych przypadkach może znacznie ułatwić pracę kucharzy. Przyzwyczailiśmy się jednak, że w wielu przypadkach ustawienie zabudowy kuchennej wygląda dość standardowo. Jest ona dosunięta do ściany i jedynie czasem ustawia się ją w literę “L”. Kuchnia z wyspą to doskonałe rozwiązanie, wymagany jest jednak odpowiedni zestaw mebli oraz profesjonalny okap centralny.

Okap centralny gastronomiczny standardowo wykonany jest ze stali nierdzewnej, co zapewnia mu trwałość i odporność nie tylko na działanie wody i pary wodnej. Sprzęt taki bez trudu znosi również działanie wysokiej temperatury, wielu kwasów i zasad. Urządzenie jest zawieszane poprzez mocowanie do sufitu, zatem producenci już w standardzie wyposażają je w elementy do mocowania zawiesi.

Oferowane przez nas modele idealnie sprawdzą się w każdym lokalu o industrialnym wyposażeniu wnętrz kuchennych albo przynajmniej zbliżonym do tego stylu pod względem wyglądu. Obecna praktyka i wzornictwo coraz częściej nawiązują do takiego klimatu, jest to zatem bardzo uniwersalne rozwiązanie. Dlatego jeśli myślisz o takiej aranżacji swojego lokalu lub już został on zaprojektowany w ten sposób, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą urządzeń. Wystarczy wybrać odpowiedni okap gastronomiczny centralny i kupić go w GastroNet24.pl. Gdybyś jednak chciał skonsultować się z nami i zadać pytania o interesujące Cię urządzenia, nasi konsultanci czekają na Twoje pytania. Zapraszamy do zakupów lub do kontaktu!

Montaż okapów centralnych w kuchni gastronomicznej

Montaż okapów centralnych w kuchni gastronomicznej to kluczowy element zapewnienia odpowiedniej wentylacji oraz utrzymania czystości i bezpieczeństwa w każdym profesjonalnym środowisku kulinarnym. W sklepie Gastronet24.pl, specjalizującym się w sprzedaży profesjonalnego wyposażenia dla gastronomii, znajdziesz szeroki wybór okapów gastronomicznych centralnych, które są specjalnie zaprojektowane do użytku w intensywnie eksploatowanych kuchniach.

Okapy gastronomiczne centralne dostępne w ofercie Gastronet24.pl charakteryzują się wysoką wydajnością i są wykonane z materiałów odpornych na korozję i łatwych w czyszczeniu, co jest niezwykle ważne w środowiskach, gdzie codziennie przygotowuje się dużą ilość posiłków. Dzięki położeniu nad obszarem gotowania, okap gastronomiczny centralny efektywnie usuwa nadmiar ciepła, parę oraz tłuste opary, co znacząco poprawia jakość powietrza w kuchni i pomaga w utrzymaniu niskiej temperatury w pomieszczeniu. Ponadto, instalacja okapu centralnego w profesjonalnej kuchni gastronomicznej nie tylko przyczynia się do poprawy warunków pracy personelu, ale także zwiększa ogólną higienę, redukując ryzyko zanieczyszczenia żywności i powierzchni roboczych.

Pokazano 1-12 z 1212 pozycji

Zamontowanie okapu centralnego jest zadaniem wymagającym precyzji. Pierwszym krokiem jest ustalenie odpowiedniej lokalizacji, zwykle nad płytą grzewczą. Następnie należy zamocować uchwyty na ścianie, dbając o ich równość i stabilność. Po przygotowaniu otworów montażowych, można przymocować okap do uchwytów i podłączyć go do sieci elektrycznej oraz systemu wentylacyjnego. Pamiętaj jednak, że każdy model okapu może wymagać indywidualnego podejścia, dlatego zalecamy skonsultowanie się z instrukcją producenta lub profesjonalnym monterem.

Okap centralny to urządzenie, które wymaga regularnego czyszczenia. W pierwszej kolejności wyłącz okap i odłącz go od zasilania. Zdemontuj filtry i umyj je w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu. Odkurz wnętrze okapu przy pomocy odkurzacza z miękką szczotką, a następnie przetrzyj wilgotną ściereczką. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu, aby zapewnić efektywne działanie urządzenia.

W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje okapów centralnych. Wyróżniamy między innymi okap centralny kompensacyjny, idealny dla miejsc o dużym nagromadzeniu ciepła. Okap centralny trójkątny to doskonałe rozwiązanie do niewielkich kuchni. Okap centralny indukcyjno-kompensacyjny i okap centralny indukcyjny zapewniają skuteczne usuwanie zanieczyszczeń powietrza. Okap centralny trapezowy oraz modele skrzyniowe ze stali nierdzewnej cechują się solidną konstrukcją i estetycznym wyglądem.