Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

PATELNIE TYTANOWE

Zdrowy styl życia nierzadko kojarzy się z gotowaniem w domu. W restauracjach czasami trudno znaleźć coś co jest zgodne z dietą, więc najlepiej zdecydować się na przygotowywanie posiłków w domu. Poza tym gotując w domu można zaoszczędzić wiele pieniędzy. By gotowanie nie zajmowało zbyt dużo czasu i było przyjemne, warto jest mieć odpowiednie urządzenia i naczynia. Oprócz garnków czy naczyń żaroodpornych bardzo ważna jest patelnia. Dzięki niej możemy wykonać większość dań, dlatego warto by to naczynie było wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia. Na rynku gastronomicznym możemy znaleźć patelnie teflonowe, ceramiczne, ale także naczynie jakim jest patelnia z powłoką tytanową.

Dlaczego warto wybrać patelnię tytanową? Jest to naczynie niezwykle wytrzymałe, solidne i odporne. Tytan, będący pierwiastkiem chemicznym, charakteryzuje się znakomitą twardością oraz bardzo wysoką temperaturą topnienia. Dzięki temu, że patelnia powlekana tytanem jest utwardzana w wysokiej temperaturze oraz wykonuje się ją ze specjalnego stopu, staje się bardzo odporna na korozję, zniszczenie czy zniekształcenie.

Patelnia tytanowa indukcja

Kuchenki indukcyjne na stałe zagościły w naszych domach i spotyka się je w większości mieszkań. Często zdarza się, że zakupione naczynie nie jest dostosowane do płyty indukcyjnej i nie ma możliwości korzystania z niego. Na szczęście istnieje patelnia tytanowa na indukcję. Wyprodukowano ją w rożnych rozmiarach i świetnie sprawdza się na każdej płycie indukcyjnej.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Kolejną, bardzo ważną zaletą jest to, że patelnie tytanowe są całkowicie nietoksyczne, więc są w pełni bezpieczne i zdrowe w użytkowaniu. Wyróżnia je wysoka odporność na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne, które tworzą się podczas użytkowania różnych akcesoriów. W przypadku patelni teflonowych często, po czasie tworzą się zarysowania i podczas gotowania odłamki powłoki lądują na naszym talerzu. Posiadając patelnię z powłoką tytanową nie musimy się o to martwić, materiał z którego są wykonywane jest tak twardy, że patelnia prawie się nie niszczy i możemy z niej korzystać przez długie lata.

Dobra patelnia tytanowa nagrzewa się całkowicie równomiernie co przyspiesza przygotowanie posiłków. Do smażenia wystarczy dodać niewielką ilość tłuszczu lub w ogóle go nie dodawać. Można więc gotować na niej dania, które są dla nas zdrowe, ale również i smaczne.

Czyszczenie

Odpowiednie czyszczenie i dbanie o naczynia zdecydowanie wydłuża ich żywotność. Musimy jednak pamiętać o podstawowych zasadach, które tyczą się mycia wszystkich naczyń w naszym domu. Bardzo ważne jest by nie dopuszczać do zaschnięcia plam na powłoce, to utrudnia doczyszczenie naczynia. Dobra gąbka i płyn do naczyń również są bardzo ważną kwestią. Tymczasem powłoka pokrywająca patelnię tytanową charakteryzuje się dużym poślizgiem, co ułatwia jej mycie. Główną zaletą jest cecha non-stick (nieprzywieranie), co zdecydowanie ułatwia czyszczenie. W tym wypadku wystarczy delikatnie przemyć patelnię i już jest gotowa do użytkowania. Oczywiście patelnię tytanową można również myć w zmywarce.

Dostępność: 48h
Producent: Hendi
Kod produktu: 932001

Patelnia żeliwna GN1/1 Hendi 932001

Cena podstawowa 306,27 zł Cena 250,22 zł
Netto 203,43 zł bez VAT
  • -18,3%
Pokazano 1-9 z 9 pozycji