Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

KRAJALNICE DO WARZYW

Krajalnica do warzyw - do czego służy?

Wydawać by się mogło, że krojenie warzyw nie powinno nastręczać żadnych trudności. Być może jest tak w warunkach kuchni domowej, jednak restauracja rządzi się zazwyczaj nieco innymi prawami. Pocięcie kilku ziemniaków, pomidorów czy innych warzyw nie sprawi ci problemu. Co innego jednak, gdy musisz codziennie kroić ich duże ilości na potrzeby swoich klientów. W takim przypadku warto zdać się na odpowiednie sprzęty przeznaczone do profesjonalnej gastronomii. Czy będzie to tarka mandolina do krojenia warzyw, czy też inne urządzenie, możesz być pewien że znacząco odciąży cię w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Krajalnica do frytek z ziemniaków

Nie tylko ty i ja kochamy frytki. Uwielbiają je również prawie wszystkie dzieci, więc jeśli wprowadzisz ten kartoflany przysmak do swojej oferty, możesz liczyć na przypływ gości w postaci rodzin z dziećmi. Na co dzień jadamy ziemniaki w postaci puree albo gotowanej, ryż, makarony... od restauracji często wymagamy jednak czegoś innego. Szatkownica do frytek daje możliwość krojenia na znany wszystkim kształt nie tylko ziemniaków, ale także innych twardych warzyw i owoców, których miąższ jest zwarty. Sprzęt taki świetnie sprawdzi się w niewielkich lokalach gastronomicznych. Zastosowanie w nich standardowej szatkownicy wyposażonej w zestaw do krojenia w słupki okazałoby się nieopłacalne. Nasze produkty pomagają więc w doskonały sposób wypełnić niszę pomiędzy dużymi maszynami a ręcznym wykonywaniem pracy. Wiele sprzętów daje się zamontować do ściany lub do blatu, inne z kolei mają przyssawki, dzięki którym krajarka do frytek nie będzie przesuwała się po stole.

Produkt taki tnie warzywa w sposób jednorodny sprawiając, że unikamy odrzutów z produkcji. Co więcej, producenci zapewniają łatwość obsługi, dzięki czemu odbywa się ona przy minimalnym wysiłku wkładanym ze strony pracownika. Całość wykonana jest z materiałów nierdzewnych. Najczęściej jest to stal i aluminium - oraz rączka pokryta tworzywem sztucznym dla zapewnienia większej wygody obsługi. Przy produkcji wiele uwagi zwrócono możliwości łatwego zachowania higieny. Dlatego demontaż i późniejsze czyszczenie uczyniono tak prostym jak to tylko możliwe. Podczas wybierania modelu warto zwrócić też uwagę na to, jakiej wielkości produkt jest nam w stanie wyciąć dana maszynka, krajalnica do krojenia ziemniaków na frytki. Wymiary mogą tu wynosić 6x6, 8x8, 9x9, 10x10, 12x12 lub 13x13 milimetra. Przed zakupem należy sprawdzić, które z tych wariantów występują w standardzie, a które dokupić można jako opcję.

Krajalnica do pomidorów

Krojenie pomidorów nie należy do łatwych czynności. Podobnie jest zresztą w przypadku innych miękkich warzyw i owoców. Na szczęście istnieje opcja w postaci odpowiedniej, przystosowanej do tego zadania krajalnicy, dzięki której łatwo potniemy takie produkty żywnościowe w plastry. Łatwość krojenia uzyskujemy tu dzięki ząbkowanemu ostrzu. Możemy w ten sposób uzyskać plastry o grubości nieco większej niż 6 mm. Również w tym przypadku producent stawia na łatwość utrzymania w czystości, bezpieczeństwo pracy oraz prostotę obsługi.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji