Aktywne filtry

Filtr producentów

Cena

  • 67,00 zł - 21 208,00 zł

    -

Kompleksowe realizacje
obiektów
885 552 429

Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

Kompleksowe realizacje
obiektów
885 552 429

Kompleksowe realizacje

OBIERACZKI

Obieraczki do ziemniaków oraz innych warzyw

W naszym sklepie posiadamy różnorodne urządzenia z grupy obieraczek:

  • Obieraczki do warzyw korzeniowych: ziemniaków, marchwi czy buraków
  • Urządzenia, dzięki którym obierzesz nawet cebulę
  • Wysoce wydajne maszyny, składające się z dwóch obieraczek umieszczonych w jednej obudowie
  • Solidne, trwałe i wyjątkowo proste w obsłudze urządzenia

Wszędzie tam, gdzie Twoja firma potrzebuje szybko i sprawnie obierać duże ilości warzyw, a nie chce lub nie może do tej czynności zatrudniać ludzi, idealne rozwiązanie stanowić będą obieraczki do ziemniaków. Te wysoce wydajne urządzenia potrafią obrać nawet kilkaset kilogramów warzyw w zaledwie godzinę. Co więcej, w naszej ofercie znajdują się również obieraczki do cebuli, które nie ranią warzywa w trakcie jego obierania. Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i wybierz w nim idealne urządzenie dla siebie.

Obieraczki do ziemniaków

Ziemniaki, kartofle, pyry... w Polsce ziemniaki są jednym z częściej wykorzystywanych dodatków do dań obiadowych. Mogą być gotowane albo pieczone. Często robimy z nich frytki albo talarki. Każdy jednak wie, że obieranie ziemniaków nie należy do czynności, które można wykonać szybko i łatwo... Czy na pewno? Z pewnością tak było w przeszłości. Od teraz restauracje wyposażone w obieraczki do ziemniaków mogą bardzo szybko obrać znaczne ich ilości. Co za tym idzie, łatwo będzie obsłużyć nawet duże grupy klientów. Urządzenia te sprawdzą się zatem najlepiej tam, gdzie z kuchni wydaje się duże ilości obiadów. Może być to więc firma cateringowa, stołówka szpitalna, szkolna albo zakładowa albo przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją półproduktów z ziemniaków.

Obieraczka do ziemniaków... ale nie tylko

Chociaż nazwa urządzenia jednoznacznie wskazuje, do jakich zastosowań zostało ono stworzone, obieraczka do ziemniaków niekoniecznie musi Ci służyć tylko do jednego celu. Jej przeznaczeniem jest bowiem obieranie różnego rodzaju warzyw korzeniowych. Co za tym idzie, poza ziemniakami może obierać również marchew, buraki i inne twarde warzywa bulwiaste. Jaka jest zasada działania takiego urządzenia? Wewnętrzna część jego walca oraz dna jest pokryta materiałem ściernym. Tak powstałe ściany ścierne bębna oraz obracający się z prędkością kilkuset obrotów na minutę dysk są w stanie obrać nawet kilkaset kilogramów ziemniaków w ciągu godziny.

Jeśli w Twojej firmie sprawdziła się obieraczka do ziemniaków i zastanawiasz się, jakie jeszcze urządzenia z tej kategorii mógłbyś pozyskać, doskonałym wyborem może okazać się w Twoim przypadku obieraczka do cebuli. Urządzenia te zaprojektowane zostały w ten unikalny sposób, by specjalnie dobrane wewnątrz bębna oraz talerza maszyny drobne powierzchnie ścierne delikatnie obierały cebulę, bez jej kaleczenia. Dzięki wysypowi obierzyn, który jest większy niż stosowany zazwyczaj w podobnych urządzeniach, mamy możliwość szybkiego ich usunięcia z bębna urządzenia. Co za tym idzie – cały proces obierania przebiega znaczenie sprawniej.

Ergonomiczne rozwiązania w obieraczkach do ziemniaków

Elementy obracają się we wnętrzach obieraczek z bardzo dużą prędkością. Wymagało to od producentów stworzenia niezwykle wytrzymałych urządzeń. Dlatego właśnie sprzęty te cechuje tak solidna, wykonana ze stali nierdzewnej, konstrukcja. Warzywa korzeniowe nie docierają też do restauracji w pełni umyte, praca obieraczki do ziemniaków wymaga zatem wykorzystania w całym procesie wody. Wspomniane wcześniej zabrudzenia i wszechobecna woda szybko spowodowałyby powstanie korozji na mniej odpornym materiale. Dlatego właśnie sprzęty te wykonywane są najczęściej z wytrzymałej i niezawodnej stali nierdzewnej. Wiemy dzięki temu, że nawet w środowisku, któremu daleko do idealnej czystości, nasza obieraczka będzie pracować długo i sprawnie.

Praca w kuchni nie zawsze należy do najcichszych, chcielibyśmy jednak, by kolejny sprzęt nie generował dodatkowych głośnych dźwięków w tej zamkniętej przestrzeni. Dlatego podczas projektowania i testowania rozwiązań jednym z priorytetów producentów urządzeń z tej kategorii była cicha praca Twojej obieraczki. Prosta i zwarta obudowa oraz łatwy dostęp do podzespołów tylko upewnia nas, że w trakcie tworzenia urządzeń poważnie myślano o ergonomii ich użytkowania.

Prostota obsługi obieraczek do ziemniaków

Obieranie ziemniaków jest czynnością, którą bez problemu powinien wykonać nawet niewykwalifikowany pracownik Twojej kuchni. Czasami jednak lepiej poświęcić czas pracownika na czynności wymagające więcej uwagi, a zadanie obierania ziemniaków powierzyć wyspecjalizowanemu w tym kierunku urządzeniu. Dlatego właśnie obieraczki do warzyw cechują się wyjątkowo prostą obsługą. To, że możesz nastawić w nich czas pracy, dodatkowo zwalnia Cię z konieczności ciągłej kontroli urządzenia, a co za tym idzie – pozwala skoncentrować się na zadaniach, które wymagają więcej kreatywności.

Akrylowy wizjer na pokrywie obieraczki sprawia, że cały czas możemy nadzorować proces obierania warzyw. Mamy dzięki temu pewność, że obieranie nie trwa już zbyt długo, a jednocześnie nie musimy wyłączać urządzenia, by upewnić się, czy proces nie uległ już zakończeniu. Część z obieraczek do ziemniaków wyposażona jest w tak zwaną płuczkę. Tego typu komora wstępnego mycia warzyw eliminuje konieczność ręcznego mycia wsadu przed jego obieraniem, co znacząco usprawnia i przyspiesza pracę.

Bardzo wydajne obieraczki do ziemniaków

Chcąc mieć pewność, że skorzystanie z pomocy obieraczki do ziemniaków jest idealnym rozwiązaniem dla Twojej firmy, trzeba wiedzieć jaka jest wydajność takich urządzeń. Niektóre z urządzeń w zależności od jakości dostarczonego wkładu są w stanie obrać nawet kilkaset kilogramów warzyw w ciągu godziny. Jeśli chciałbyś jednocześnie obierać dwa rodzaje warzyw przy wykorzystaniu jednego urządzenia, warto zastanowić się nad rozwiązaniem którym jest podwójna obieraczka do warzyw. Stanowią ją dwa urządzenia, umieszczone w jednej obudowie.

W zależności od rodzaju obieraczki, występują ich warianty wyposażone w stojak na nóżkach oraz te, stojące bezpośrednio na podłożu. Możesz dzięki temu wybrać model, który idealnie wpasuje się w dostępne w Twojej kuchni miejsce. Boczne odprowadzenie miazgi niektórych maszyn pozwala Ci zaś zaoszczędzić czas na obsługę procesu usuwania odpadków.

Aktywne filtry

Dostępność: 4 tygodnie
Producent: Stalgast
Kod produktu: 789003

Separator obierzyn Stalgast 789003

Cena podstawowa 490,77 zł Cena 382,80 zł
Netto 311,22 zł bez VAT
  • -22%
Pokazano 1-12 z 43 pozycji