Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

SERWETNICE

Serwetnice ceramiczne z porcelany

Porcelanowe serwetnice z naszego sklepu internetowego:

         Serwetnice w tradycyjnych kolorach białym i  écru

         Serwetniki na jednorazowe serwetki

         Obrączki do serwetek

         Zróżnicowane kształty dostępnych akcesoriów

Porcelana nazywana „białym złotem” i stanowiąca wyznacznik statusu społecznego. Te czasy raczej już nie wrócą. Wszystko to dzięki postępowi technicznemu i zmianach w technologii wyrobu naczyń. Możemy dzięki temu cieszyć się zastawą porcelanową na stołach naszych domów i odwiedzanych przez nas restauracji. Tworzy ona nie tylko odpowiednią oprawę wizualną do świętowania rożnych okazji, ale również do codziennego zjedzenia pysznego obiadu. Szlachetny wygląd tej ceramiki doskonale widać, gdy patrzymy na serwetnice. Wyrafinowane kształty tych akcesoriów doskonale współgrają z bielą utrzymywanych przez nie serwetek. A wszystko to dzięki postępującym zmianom stylu i mody, które zapewniły nam różnorodne kształty naczyń porcelanowych.

Porcelanowa zastawa stołowa

Na porcelanową zastawę stołową składa się zazwyczaj wiele różnych elementów. Jest tak nawet wtedy, gdy posiadamy tylko podstawowy zestaw naczyń. Jakiekolwiek z naczyń stołowych byś sobie wymarzył, z pewnością znajdziesz niejedną jego porcelanową odmianę. Ta specjalna ceramika wysokiej jakości daje bowiem wiele możliwości wykończenia i zdobienia. Tak powstają unikalne elementy zastawy kuchennej, które nadają niepowtarzalny wygląd stolikom w Twojej restauracji. A wszystko to zaczęło się w Chinach, skąd ta doskonała ceramika dotarła później do Europy. Na Starym Kontynencie wprowadziliśmy jeszcze dodatkowe zmiany do oryginalnego, chińskiego przepisu. Porcelana niekoniecznie musi więc już być zawsze biała – coraz częściej spotkać ją można choćby w kolorze écru albo ivory.

Serwetnice z porcelany

W domu zazwyczaj nie potrzebujemy serwetnic. Jeśli ubrudzimy palce jedzeniem, możemy bez trudu skorzystać z łazienki i umyć ręce z keczupu albo tłuszczu. Podobnie sprawa ma się w przypadku ust. Bez trudu umyjemy je już po jedzeniu. Nie jesteśmy też zazwyczaj ubrani w nasze najlepsze ubrania, więc nie boimy się ich ubrudzić. Co jednak zrobić, jeśli taka sytuacja zdarzy się nam w restauracji? Trudno byłoby co chwilę iść myć ręce lub usta. Na szczęście wiemy, że jest inne rozwiązanie. Rozwiązaniem tym są serwetnice.

Serwetnik czy obrączka do serwetek?

Serwetnice potrafią znacząco różnić się kształtem. Jedne występują w formie okrągłej obrączki do serwetek. Inne mają kształt zbliżony do muszli. Skąd ta różnica? Z pierwszym z nich spotkać się możemy częściej wtedy, gdy znajdująca się w nim serweta wykonana jest z materiału. Drugi przypadek serwetnic częściej widujemy wtedy, gdy umieszczone są w nim serwetki jednorazowe.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji