Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

ZAPARZACZE DO KAWY

Zaparzacz do kawy gastronomiczny

Kawa na dobre zagościła już w naszej kulturze. Niezliczone powiedzenia o tym, jak to ktoś nie jest w stanie rozpocząć pracy bez porannej małej czarnej, opowieści o piciu hektolitrów tego gorącego napoju, a nawet zamieszczanie w ogłoszeniach o pracę informacji, że w biurze przyszły pracownik będzie miał dostęp do najlepszych ziaren... Wszystko to pokazuje, że wielu z nas nie chce nawet myśleć o braku codziennej dawki kofeiny. Pojawiają się kolejne techniki jej parzenia, różne rodzaje obróbki ziaren i masa innych pomysłów, które kuszą obietnicą jeszcze lepszego smaku. Wśród takiego bogactwa informacji znaleźć też można różnorodną ofertę urządzeń gastronomicznych do przygotowania tego gorącego wywaru. Jednym z nich jest oferowana przez nas zaparzarka do kawy. Zapraszamy cię do zapoznania się z tą kategorią oraz do wyboru sprzętu, dzięki któremu bez trudu przygotujesz odpowiednią ilość kawy na potrzeby swoich klientów.

Sprzęty te różnią się pomiędzy sobą litrażem. Zaparzacz kawy może więc mieć pojemność od czterech do nawet 15 litrów. Są to więc urządzenia, które bez trudu obsłużą nawet większe imprezy. Dodatkową różnicą w budowie są ścianki tych sprzętów – w jednych z nich występują ścianki pojedyncze, w innych zaś podwójne. Dodatkową cechą, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie jest czas gotowania wody. Zaparzacz do kawy elektryczny może ją gotować od nieco ponad 20 do nawet 40 minut. Wiele zależy tu jednak od pojemności i mocy urządzenia, ponieważ mają one duży wpływ na szybkość gotowania. Urządzenia z tych kategorii zazwyczaj cechują się funkcjonalnym wyglądem, bez przesadnej ekstrawagancji. Część z nich ma jednak nieco bardziej fantazyjny design, dzięki czemu mogą też dodatkowo pełnić funkcje estetyczne.

Zaparzacz do kawy przelewowy

Przelewowe urządzenia do kawy charakteryzują się tym, że gorąca woda przepływa przez zmielone ziarna. Powstaje w ten sposób esencjonalny wywar z kawy, który w trakcie tego procesu przelewany jest do dzbanka. W związku z tym większość urządzeń z tej kategorii posiada na wyposażeniu dzbanki - czasami nawet dwa. Ich standardowa pojemność wynosi zazwyczaj od 1,6 do 1,8 litra. Taka ilość wystarcza na kilka kubków napoju, może więc bez problemu obsłużyć nawet całkiem dużą ilość osób na imprezie, klientów restauracji bądź pracowników firmy. Pojemność zbiornika na wodę jest w tych sprzętach zazwyczaj nieco większa niż objętość dzbanków, które są na ich wyposażeniu. Poza tym w standardzie dostajemy często również odpowiednią ilość filtrów na start. Kiedy się one skończą, dodatkowe bez trudu będziesz mógł kupić w naszym sklepie internetowym. Jedne z nich pasują idealnie, inne z kolei – o mniejszych gabarytach – przeznaczone są dla osób, które preferują robić mniejsze ilości kawy. Czasy przygotowania pełnego dzbanka wahają się nieznacznie pomiędzy różnymi modelami. Może to być od pięciu do 6 minut. Sprzęty wyposażone są w płyty grzewcze. Może być to jedna płyta górna lub dwie – górna i dolna. W niektórych przypadkach są one nawet niezależnie sterowane. Dodatkową zaletą mogą być antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu sprzęt nie ześlizguje się z blatu. Będąca standardem lampka kontrolna pomaga z kolei zasygnalizować, że proces parzenia już się zakończył i kawa jest gotowa do spożycia.

Dostępność: 48h
Producent: Hendi
Kod produktu: 208205

Zaparzacz do kawy - 15 l Hendi 208205

Cena podstawowa 872,07 zł Cena 712,48 zł
Netto 579,25 zł bez VAT
  • -18,3%
Pokazano 1-12 z 18 pozycji