Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

DEZYNFEKCJA POWIERZCHNI I POMIESZCZEŃ

Twój lokal gastronomiczny potrzebuje perfekcyjnej czystości. Jako właściciel lub manager restauracji musisz zadbać o wyeliminowanie zagrożenia zdrowia gości i pracowników. Zachowanie odpowiedniego poziomu higieny to również element działań mających zachęcić klientów do korzystania z Twoich usług. Skuteczne odkażanie i dezynfekcja pomieszczeń wymaga sięgnięcia po odpowiednie środki. Jako sklep Gastronet24.pl oferujemy profesjonalną chemię do zastosowań gastronomicznych i przemysłowych.

Dezynfekcja sprzętu i urządzeń gastronomicznych to konieczność

Produkcja, przetwórstwo i dystrybucja żywności to obszar, w którym niezbędne jest zachowanie należytej higieny. Regularne usuwanie resztek jedzenia i zanieczyszczeń zapobiega gromadzeniu brudu, namnażaniu się bakterii i wylęganiu owadów. Sprzątanie w barach, restauracjach, jadłodajniach i barach powinno być priorytetem nie tylko ze względu na potrzebę zachowania wysokiej jakości usług, ale też bezpieczeństwo gości. Czyszczenie i odkażanie należy wykonywać regularnie.

Środki do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością warto używać według opracowanego harmonogramu. Plan utrzymania higieny powinien uwzględniać działania doraźne (w specyficznej sytuacji), codzienne (np. po zakończeniu pracy każdego dnia) oraz cykliczne (np. raz na miesiąc, na pół roku itd.).

Wybierz odpowiedni preparat do dezynfekcji powierzchni w lokalu

Bezpieczeństwo i skuteczność dezynfekcji w gastronomii zależy też od wyboru odpowiednich preparatów. W Gastronet.pl znajdziesz środki bakteriobójcze do dezynfekcji pomieszczeń, przystosowane do używania w restauracjach i innych miejscach, w których podaje się jedzenie. Są one skuteczne niezależnie od dysponowanej wody, optymalnie wydajne, skoncentrowane i łatwe w użyciu. Formuły do czyszczenia powierzchni mających kontakt z żywnością są biodegradowalne i bezpieczne.

Te, które są przeznaczone do mycia ręcznego, nie podrażniają skóry. Miej na uwadze również dobro swoich pracowników. Warto pamiętać, że naruszeniem higieny jest również skażenie żywności resztkami środków myjących. Określają to zarówno standardy systemu HACCP, jak i zdrowy rozsądek. Osoby odpowiedzialne za zachowanie czystości w zakładzie powinny być świadome, że płyn do dezynfekcji urządzeń gastronomicznych powinien być należycie usunięty przed dalszą pracą.

Najlepsze środki do dezynfekcji. Gastronomia na najwyższym poziomie

Jakie preparaty są dostępne w naszym sklepie? Polecamy ekonomiczne opakowania skoncentrowanych płynów o działaniu bakteriobójczym, drożdżakobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym, jak również ich mniejsze odpowiedniki. Wygodnym produktem do czyszczenia małych powierzchni lub szybkich zastosowań jest spray do dezynfekcji powierzchni, np. w butelce półlitrowej lub litrowej. 

W naszej ofercie znajdują się też specjalistyczne płyny do mycia i dezynfekcji lodówek, chłodni i stali szlachetnej lub podręczne ściereczki dezynfekujące. Większość naszego asortymentu to receptury do zastosowań profesjonalnych, jednak niektóre z nich możesz wykorzystać jako płyny i środki do dezynfekcji powierzchni w domu.

Pokazano 1-12 z 18 pozycji

W branży gastronomicznej istnieje wiele skutecznych metod dezynfekcji powierzchni i pomieszczeń, które pomagają zapewnić bezpieczeństwo klientów i pracowników. W naszej ofercie znajdziesz produkty bakteriobójcze do dezynfekcji pomieszczeń. Sprawdzą się one w restauracjach i miejscach, w których kontakt z żywnością jest na porządku dziennym. Posiadamy również środki o działaniu drożdżakobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym.

Częstotliwość dezynfekcji powierzchni w lokalu gastronomicznym zależy od rodzaju powierzchni i stopnia jej ekspozycji na potencjalne zanieczyszczenia. Dezynfekcję można przeprowadzać: na specjalne okazje, po każdym dniu pracy oraz cyklicznie, czyli np. raz na miesiąc.

Tak, środki czystości używane w gastronomii powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i być zgodne z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Potwierdzają one skuteczność i bezpieczeństwo produktu. Należy unikać stosowania nieodpowiednich substancji chemicznych, które mogą zanieczyszczać jedzenie lub stanowić zagrożenie dla zdrowia. Po każdym użyciu takiego środka do dezynfekcji powinien on być dokładnie usunięty przed dalszą pracą.