Podkategorie

Aktywne filtry

Kategorie

Filtr producentów

Cena

  • 69,00 zł - 28 327,00 zł

    -

Szerokość (mm)

Wysokość (mm)

Głębokość (mm)

Kompleksowe realizacje
obiektów
885 552 429

Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

Kompleksowe realizacje
obiektów
885 552 429

Kompleksowe realizacje

LODÓWKI I CHŁODZIARKI

Podkategorie

Czym lodówka gastronomiczna różni się od “cywilnego” modelu?

Czy warto stosować w gastronomii lodówki, które przeznaczono do pracy w gospodarstwach domowych? Sprawdźmy, w jakie funkcje wyposażone są profesjonalne chłodziarki gastronomiczne, których nie mają sprzęty domowe. Pierwszą niewątpliwą zaletą jest to, że profesjonalne maszyny chłodnicze są często przeszklone. Na potrzeby “cywilne” rzadko stosuje się te rozwiązanie. Do czego ono służy? Dzięki temu klienci Twojego sklepu od razu wiedzą, czy sięgają po napój gazowany, po sałatę czy może po coś jeszcze innego. To pozwala ograniczać ciągłe otwieranie i zamykanie drzwi, a co za tym idzie - pomaga zachować stabilną, niską temperaturę komory maszyny. W niektórych przypadkach przeszklenie jest dwustronne - można dzięki temu korzystać z szafy z jej obu stron. Żeby lepiej widzieć zawartość komory bez zaglądania do środka, często stosowanym udogodnieniem jest wyposażenie wnętrza w oświetlenie LED.

Kolejną zaletę stanowić może dostosowanie wielu modeli do standardów, stosowanych w gastronomii. Mowa tu oczywiście o dopasowaniu urządzeń do GastroNorm bądź wymiarów blach piekarniczych (tak zwana norma piekarska). Lodówka szafa do sklepu w wielu przypadkach ma możliwość chłodzenia powietrzem obiegowym. Co to oznacza? - w przypadku chłodzenia statycznego, które spotykamy w urządzeniach domowych, powietrze jest nieruchome. Odmiennie jest w przypadku powietrza obiegowego. Tutaj specjalne wiatraki wprawiają je w ruch. Jeśli otworzymy drzwi chłodziarki, do środka dostanie się ciepło z zewnątrz - powietrze, które będzie musiało zostać ponownie schłodzone. W przypadku modelu wyposażonego w wiatraki proces ten przebiegnie znacznie szybciej. Warto więc zaopatrzyć się w takie maszyny chłodnicze szczególnie wtedy, gdy przechowywane produkty wymagają dość dużej stabilności temperatur.

Profesjonalne urządzenia często wyposażone są w większą ilość drzwi - mimo, że w warunkach domowych spotykamy lodówki dwudrzwiowe, nie jest to raczej standardem. Jeśli zaś mowa o drzwiach, w modelach z przeszkleniem często nie są one zamocowane na zawiasach, ale suwane. Jeśli zaś chodzi o metodę chłodzenia, istnieją dwie możliwości. W jednym z przypadków stosujemy się do tych samych standardów, co w domu - agregat chłodzący umieszczony jest w urządzeniu. W drugim przypadku stosuje się tak zwane chłodzenie centralne. Sprzęty nie są wyposażone w agregaty, ale podłącza się je do jednego, centralnego systemu chłodzącego. Chłodziarki profesjonalne bardzo często wykonane są ze stali nierdzewnej. Podczas gdy modele stosowane w domach mogą równie dobrze być malowane proszkowo, gastronomia preferuje zwiększoną trwałość. Materiał nierdzewny daje Ci kilka zalet jednocześnie. Poza oczywistą ochroną przed korozją jest też zabezpieczony przed kwasami, zasadami i działaniem wysokich temperatur. Posiada też znaczną odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Lodówka minibar, czyli wszystko w zasięgu ręki barmana

Kiedy prowadzisz bar, starasz się zapewnić swoim pracownikom odpowiednie narzędzia do pracy. Mowa tu nie tylko o podstawowych akcesoriach o niewielkich gabarytach. Do narzędzi tych zaliczyć się bowiem może też specjalna chłodziarka barowa. Większość gości baru preferuje piwo z nalewaka, część jednak wybiera napoje butelkowane. Lodówka podblatowa gastronomiczna i barowa sprawia, że barman zawsze ma pod ręką schłodzone napoje bezalkoholowe i piwo w butelkach. Jeden sprzęt może stać na barze, informując klientów o ofercie lokalu, drugi zaś być zamontowany pod blatem, stając się podręcznym magazynem schłodzonych napojów. W naszej ofercie znaleźć można też modele o nawet węższej specjalizacji. Jeśli potrzebujesz na camping lodówki, która każdemu zapewni oddzielne, zamykane na klucz miejsce na jego jedzenie - mamy ją. Podobnie będzie też w przypadku specjalnego modelu chłodniczego na ryby. A także chłodniczej szafy dwutemperaturowej, w której można ustawić dwie różne temperatury chłodzenia.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystkie chłodnicze maszyny gastronomiczne, które są potrzebne w Twojej firmie. Te duże, które z powodzeniem mogą Ci służyć do przechowywania i ekspozycji towarów w sklepach i marketach spożywczych. Ale także te małe, wśród których znajdą się również urządzenia stworzone specjalnie na potrzeby barów. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju sprzęt jest Ci potrzebny - możesz być pewien, że mamy go w swojej ofercie. Zapraszamy Cię do zakupów w naszym sklepie internetowym. Gdybyś potrzebował pomocy w wyborze odpowiedniego urządzenia chłodniczego na potrzeby swojej firmy - zapraszamy do kontaktu celem znalezienia najlepszego rozwiązania dla Ciebie.

Aktywne filtry

Pokazano 1-12 z 309 pozycji

Podkategorie