Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

CENTRALNE STACJE ZMIĘKCZANIA WODY

Zmiękczanie wody zaspokajające potrzeby całego obiektu

Centralne Stacje Zmiękczania Wody w ofercie naszej firmy:

  • Zapewniają miękką wodę w całym obsługiwanym obiekcie
  • Automatyczne i bezobsługowe działanie
  • Chronią kotły c.o., instalacje sanitarne i wiele innych sprzętów
  • Łatwość wyboru urządzenia pod kątem ilości uzdatnianej wody

Zmiękczanie wody usuwa niepożądane minerały z wody. Są to głównie związki magnezu oraz wapnia. Dzięki Centralnym Stacjom Zmiękczania Wody proces regeneracji przebiega w sposób automatyczny. Złoże żywicy jest regularnie oczyszczane z zanieczyszczeń mechanicznych oraz niechcianych jonów, dzięki czemu stacja sprawnie zmiękcza wodę. Poznaj nasze Centralne Stacje Zmiękczania Wody i wybierz najlepsze urządzenie dla swojej firmy.

Czym jest Centralny Zmiękczacz Wody?

Centralny zmiękczacz automatyczny to urządzenie, które ma zapewnić miękką, uzdatnioną wodę w całym obsługiwanym przez siebie obiekcie. Sprzęt działa bezobsługowo. Jego zadaniem jest ochrona urządzeń i sprzętów przed kamieniem. Kotły centralnego ogrzewania, instalacje sanitarne, baterie, kabiny prysznicowe, pralnice, podgrzewacze wody i inne sprzęty mają regularny kontakt z wodą. Dzięki centralnej stacji zmiękczania wody są znacznie lepiej chronione, a co za tym idzie – dłużej zachowują swoją funkcjonalność.

Zalety stosowania Centralnych Stacji Zmiękczania Wody

Ochrona sprzętów i urządzeń przed kamieniem to jedno. A czy Centralne Stacje Zmiękczania Wody mają jeszcze inne zalety? Oczywiście! Dzięki używaniu miękkiej wody można dwukrotnie zmniejszyć ilość używanych detergentów. Dotyczy to zarówno mycia naczyń i sztućców za pomocą zmywarek, mycia podłóg, sanitariatów czy też procesu prania. Dzięki miękkiej wodzie wzmocniona zostaje siła działania detergentu. Co za tym idzie, nie stanowią już dla Ciebie problemu ani trudne do usunięcia zabrudzenia, ani plamy. Centralna Stacja Zmiękczania Wody daje więc zarówno wymierne oszczędności finansowe, jak też poprawia jakość prac wykonywanych z pomocą miękkiej wody.

Typowe urządzenia z grupy Centralnych Stacji Zmiękczania Wody

Urządzenia mogą się składać z jednej lub dwóch kolumn zmiękczających oraz zbiornika na środek regenerujący. W przypadku centralnych stacji składających się z dwóch kolumn, sprzęt pracuje naprzemiennie (Twin) lub równolegle (Parallel). Praca centralnych stacji zmiękczania wody to zazwyczaj dwa cykle. Jednym z nich jest faktyczne działanie urządzenia, w trakcie którego woda jest zmiękczana. Drugim z kolei jest cykl regeneracji, podczas którego następuje płukanie.

Pokazano 1-12 z 21 pozycji