Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

WINIARKI

Winiarki, które zapewnią idealną temperaturę

Bezpiecznie przechowuj wino w optymalnych dla niego warunkach:

  • Doskonałe parametry w zakresie klas energetycznych
  • Możliwość wyboru winiarki posiadającej podział na dwie strefy temperatur
  • Winiarki to nowoczesna odpowiedź na tradycyjne piwniczki na wino
  • Design, który eksponuje zalety przechowywanego w chłodziarce wina

Jeśli szukasz urządzenia do przechowywania wina, trafiłeś w dobre miejsce. Nasze winiarki to: najlepsze materiały, doskonałe komponenty chłodnicze oraz dogłębna wiedza, w jakich warunkach należy przechowywać wino. To także świadomość, że Twoje wino będzie pięknie prezentować się w specjalistycznym urządzeniu chłodniczym, które doskonale wyeksponuje idealny wygląd butelek.

Wyjątkowo wydajne szafy chłodnicze do wina

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdują się wyłącznie bardzo wydajne energetycznie winiarki. Zasady etykietowania winiarek określone są w rozporządzeniu unijnym. W przypadku szaf chłodniczych do wina możliwe jest przypisanie konkretnego urządzenia do jednej z dziesięciu klas energetycznych. Skala tych klas zaczyna się od najbardziej energooszczędnej winiarki A+++, kończy natomiast na urządzeniach chłodniczych o skali G.

Wszystkie oferowane przez nas szafy chłodnicze do wina zaliczają się do wyjątkowo oszczędnych klas energetycznych. Co za tym idzie, posiadamy w sprzedaży wyłącznie takie urządzenia chłodnicze do wina, które mieszczą się w klasach energetycznych A++, A+ oraz A. Taka etykieta efektywności energetycznej oznacza, że oferowane przez nas winiarki cechuje roczne zużycie energii poniżej 33 kWh dla klasy A++, poniżej 44 kWh dla klasy A+ oraz poniżej 55 kWh dla klasy A. Dla porównania można przytoczyć przykład klasy G, w której roczne zużycie energii nie przekracza 150 kWh.

Dlaczego nie wystarczy mi zwykła chłodziarka?

Wydawać by się mogło, że do chłodzenia wina powinno wystarczyć Ci standardowe urządzenie chłodnicze. Nic bardziej mylnego, ponieważ jedynie winiarki gwarantują odpowiedni klimat do przechowywania wina. Nie ma przy tym znaczenia, czy zdecydujesz się przechowywać wino długotrwale, czy też kupując winiarkę myślisz przede wszystkim o szybkim schładzaniu win.

W przypadku tych specjalistycznych urządzeń chłodniczych masz możliwość wybrania produktu standardowego lub też produktu z możliwością podzielenia wnętrza winiarki na dwie strefy chłodzenia. Różnią się one wtedy temperaturą przechowywania wina. Co za tym idzie, istnieje możliwość oddzielnej regulacji temperatury w dolnej i górnej części winiarki. Temperatura dolnej części może być ustawiona pomiędzy 5. a 7. stopniami Celsjusza, zaś części górnej - pomiędzy 16. a 18. stopniami.

Winiarka jako... piwniczka do wina

Większość z urządzeń chłodniczych musi spełniać wysokie standardy w zakresie jakości. Nie inaczej jest też z winiarkami. Tradycyjnie wino przechowywano w piwniczkach, jednak obecnie z naszą ofertą chłodziarek do wina przestaje to być konieczne. Obecny poziom rozwoju technologicznego pozwala nam osiągać te same idealne parametry do przechowywania wina w ramach jednego, stworzonego specjalnie w tym celu urządzenia chłodniczego.

Idąc tropem podziemnej piwnicy uświadamiamy sobie, jak ważna jest praktycznie niezmienna temperatura przechowywania wina. Właśnie dlatego nasze winiarki cechują się w tej kwestii wyjątkową stabilnością. Wino w naszych chłodziarkach przechowywane jest też w pozycji leżącej. Wiemy bowiem, że dzięki temu korki butelek cały czas pozostają szczelne. Pozwala to bukietowi wina rozwinąć się w pełni.

Piękna prezentacja win w winiarce

Zauważyłeś z pewnością, że winiarki różnią się wyglądem od standardowych chłodziarek. Dzieje się tak nie bez powodu. Producenci winiarek wiedzą, że nie tylko perfekcyjne warunki przechowywania wina mają dla nas znaczenie. Wszyscy wiemy, że wino kojarzy się nam przede wszystkim z tradycją jego wytwarzania, wspomnianymi wcześniej podziemnymi piwnicami oraz winnicami Południowej Europy. Producenci podkreślają te wrażenie poprzez design swoich chłodziarek do wina.

To właśnie dlatego nasze winiarki są wyposażone w stylowe, drewniane półki. Dokładnie z tego samego powodu wiele modeli, które są wystawione na widok klientów, malowane jest na stylowe, ciemne kolory - brąz lub czerń.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji