Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

POJEMNIKI GN Z POLIWĘGLANU

Czym są pojemniki gastronomiczne z poliwęglanu

Wydawać by się mogło, że te pojemniki zostały wręcz stworzone z myślą o właścicielach barów, restauracji, albo firm dostarczających catering. Są tak samo praktyczne, jak i uniwersalne, można w nich przygotowywać i transportować jedzenie, albo przechowywać je, żeby nie utraciło świeżości i walorów smakowych. Charakterystyczne w tym przypadku są rozmiary, skrót GN pochodzi od wyrażenia Gastro Norm, jest to norma określająca wymiary w gastronomii, między innymi odnosi się właśnie do pojemników na żywność. Ujednostajnienie gabarytów do oznaczeń GN sprawia, że urządzenia i gadżety, będą do siebie pasowały niezależnie od tego, czy są z tej samej firmy, czy nie, wystarczy dopasować odpowiednie symbole. Największy dostępny pojemnik z poliwęglanu nosi oznaczenie GN 2/1 i ma wymiary 650 × 530 mm, najmniejszy natomiast 1/9 i 108 × 176 mm.

Pojemniki GN poliwęglanowe mają dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, nawet więc w przypadku upuszczenia, szansa na zniszczenie jest niewielka. Poza tym bardzo dobrze znoszą niskie i wysokie temperatury, nie powinno się jednak używać ich w piekarnikach, zdecydowanie lepiej nadają się do przechowywania żywności w lodówce. Przezroczystość takiego pojemnika może sięgać nawet 93%, dzięki czemu praca z nimi w kuchni, na przykład podczas gotowania, jest szybka i przyjemna, inaczej jest w przypadku tych w czarnym kolorze, ale to już pozostaje do wyboru klienta i pozostaje kwestią gustu.

Pojemnik GN poliwęglan - dla kogo jest przeznaczony?

Można pomyśleć, że tego typu gadżety mają zastosowanie jedynie w firmach, lub w przypadku osób gotujących często i z pasji. Tymczasem, pojemniczki GN znajdą dla siebie zastosowanie w każdej kuchni.

Przechowując w nich warzywa, owoce albo wędliny można je oddzielić od powietrza. Pozwala to na dłuższe zachowanie świeżości, a w lodówce zabezpiecza przed przejmowaniem nieprzyjemnych zapachów. Porządkowanie, każdego rodzaju produktów do swoich pojemniczków ponadto sprawi że lodówka i półki będą wyglądały czysto i schludnie.

Pokazano 1-12 z 191 pozycji