Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

OSMOZA

Systemy odwróconej osmozy w gastronomii

Odwrócona osmoza oferowana w naszym sklepie internetowym:

  • Usunięcie z wody około 98% zanieczyszczeń
  • Filtrowanie wody przez specjalne membrany
  • Wydajność od 200 do ponad 400 litrów wody na godzinę
  • Możliwość odsalania wody morskiej

Uzdatnianie wody może odbywać się w różny sposób. Jednym z nich jest metoda odwróconej osmozy. Pozwala ona usunąć z wody większość zanieczyszczeń, a nawet odsalać wodę morską. Systemy odwróconej osmozy działają dzięki specjalnej membranie i nie wymagają specjalnych soli do regeneracji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej technologii i jej przydatności w Twojej firmie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sprzętów z tej kategorii oraz do kontaktu z konsultantami naszego sklepu.

Zastosowanie systemów odwróconej osmozy

Dzięki systemom odwróconej osmozy można usunąć z wody około 98% zanieczyszczeń. W tej technologii woda filtrowana jest przez membrany. Pozwala to uzyskać czystą zdemineralizowaną wodę, dzięki której na mytych sztućcach, naczyniach i szkle nie pozostaną ślady ani zacieki. Eliminuje to konieczność polerowania, dzięki czemu czas pracowników można przeznaczyć na ważniejsze zadania, a myte akcesoria kuchenne są praktycznie od razu gotowe do użytku. Co więcej, można znacznie zmniejszyć dzięki temu ilość zbitego szkła w lokalu gastronomicznym. Brak polerowania sprawia bowiem, że mniej jest okazji do jego potłuczenia. Woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie to również rzadsze awarie sprzętu. Co za tym idzie, mniej pieniędzy przeznaczasz na ich serwis, a przy okazji przedłużasz ich żywotność. To także mniejsze zużycie zarówno środków myjących, jak i nabłyszczaczy.

Odwrócona osmoza – inne zastosowania

Jednym z ważniejszych przypadków użycia metody odwróconej osmozy jest odsalanie wody morskiej. Metoda ta jest też stosowana do oczyszczania i zatężania ścieków w gastronomii. Pozwala dzięki temu odzyskać czystą wodę. Odwróconą osmozę charakteryzuje stosunkowo niewielkie zużycie energii. Technologia ta jest metodą wymuszonego rozdzielenia płynu na dwa roztwory cechujące się różnym stężeniem. Dlaczego odwrócona? Ponieważ w jej przypadku nie chodzi o wyrównanie różnicy pomiędzy dwoma roztworami, ale o jej zwiększenie. Nie jest to zatem proces, który przebiega w sposób naturalny.

Systemy odwróconej osmozy i zbiorniki magazynowe

Jeśli Twoja firma korzysta z odwróconej osmozy, do pracy systemu konieczny jest między innymi zbiornik magazynowy.  Możemy Ci zaoferować różnego rodzaju zbiorniki (ciśnieniowe i bezciśnieniowe) o różnych pojemnościach (od kilkunastu do kilkuset litrów). By dobrze dobrać zbiornik magazynowy do posiadanego systemu odwróconej osmozy, należy zwrócić uwagę na wielkość przyłącza. Przy tym wszystkim pamiętać należy, że proces odwróconej osmozy nie wymaga soli do regeneracji, co jest jego przewagą nad innymi technologiami uzdatniania.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji