Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

PŁYNY NABŁYSZCZAJĄCE DO ZMYWAREK

Środki chemiczne na potrzeby nabłyszczania naczyń, stali i drewna

Nabłyszczanie naczyń oraz powierzchni stalowych i drewnianych:

  • Nabłyszczanie i płukanie naczyń i sztućców
  • Do stosowania w części pieców konwekcyjno-parowych
  • Nabłyszczanie powierzchni drewnianych wraz z nadaniem im powłoki ochronnej
  • Polerowanie i nabłyszczanie stali celem opóźnienia pojawienia się brudu

Do nabłyszczania naczyń oraz powierzchni stalowych i drewnianych służy specjalna kategoria środków chemicznych. Bez trudu poradzą one sobie z nabłyszczaniem maszynowym, piecami konwekcyjno-parowymi wyposażonymi w automatyczne systemy myjące oraz powierzchniami stalowymi czy drewnianymi. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wybór chemii z tej kategorii. Zapraszamy do zapoznania się z jego ofertą oraz do zakupów.

Nabłyszczanie naczyń w zmywarkach

Nie wyobrażamy sobie, byśmy mieli codziennie myć i polerować setki naczyń. Z jednej strony proces taki byłby niezwykle czasochłonny. Z drugiej – zajmowałby niezwykle dużo czasu, który Twoi pracownicy mogą poświęcić na czynności, w których nie pomogą im urządzenia gastronomiczne. Z trzeciej zaś, podczas polerowania nie jest trudno o wypadki, w trakcie których część naczyń może ulec stłuczeniu. Mało kto chciałby ryzykować takie konsekwencje. Właśnie dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze zmywarki, która cały proces nabłyszczania przeprowadzi za Ciebie.

Środki chemiczne do maszynowego nabłyszczania naczyń

Chemia stosowana do nabłyszczania i płukania naczyń może być przeznaczona do naczyń ze stali nierdzewnej, srebra, porcelany, plastiku, sztućców, pojemników z tworzyw sztucznych oraz szkła. Płyny takie mogą mieć odczyny kwaśne lub neutralne. Środki chemiczne podzielić można na te do wody miękkiej, średnio twardej oraz na te, które są w pełni skuteczne nawet w twardej i bardzo twardej wodzie. Zapobiegają powstawaniu zacieków i plam na mytych powierzchniach, redukują kamienny nalot oraz nadają połysk. Powierzchniowo czynne czynniki chemiczne sprawiają, że naczynia i sztućce schną dużo szybciej, bez potrzeby wycierania. Składniki antypieniące ograniczają produkcję piany, dzięki czemu poprawia się efektywność działania zmywarek. Chemia taka może być też przeznaczona do urządzeń gastronomicznych. Jest polecana do stosowania w piecach konwekcyjno-parowych, wyposażonych w automatyczne systemy myjące.

Nabłyszczanie powierzchni stalowych i drewnianych

Nabłyszczanie nie musi dotyczyć tylko procesu, przebiegającego w zmywarkach gastronomicznych. Emulsje na bazie wosków i polimerów służyć mogą do nabłyszczania powierzchni drewnianych uprzednio zaimpregnowanych lakierami. Środki takie są szczególnie zalecane do nabłyszczania parkietów, boazerii oraz schodów drewnianych. Naniesiona w trakcie tego procesu powłoka chroni drewno, a jednocześnie jest trwała i odporna na ścieranie. Charakteryzuje się wysokim stopniem połysku, nie przyjmuje kurzu i brudu oraz nie powoduje poślizgu. Może być stosowana do mycia bieżącego nawet zmatowionych i nielakierowanych powierzchni drewnianych. Mycie, nabłyszczanie i polerowanie stali wymaga innych środków chemicznych. Środki w sprayu nie tylko nabłyszczają powierzchnię stalową, ale też opóźniają proces ponownego osadzania się brudu. Polerowanie czyszczonej powierzchni zapewnia jej ochronę przed odciskami palców.

Nabłyszczanie naczyń z profesjonalnym płynem

Oferujemy szeroki asortyment płynów do nabłyszczania zmywarek, które są dopasowane do różnorodnych potrzeb naszych klientów. Istotne zalety korzystania z naszych płynów do nabłyszczania do zmywarek to:

  • Szybkość działania i efektywność - nasze płyny do nabłyszczania pozwalają na uzyskanie estetycznej powierzchni naczyń. Nie ma potrzeby długiego polerowania naczyń, wystarczy tylko umieścić je w zmywarce z dodatkiem naszego produktu.
  • Wszechstronność - płyny można stosować zarówno do mycia naczyń ze stali nierdzewnej, jak i srebra, porcelany, czy szkła.
  • Bezpieczeństwo - nie musisz martwić się o swoją zmywarkę. Nasze płyny są bezpieczne dla urządzeń i nie powodują żadnych uszkodzeń.

Oferujemy m.in. płyn do nabłyszczania naczyń i szkła Stalgast - to wydajny, kwaśny płyn nabłyszczający, przeznaczony do płukania różnego rodzaju naczyń, w tym wykonanych ze stali nierdzewnej, porcelany, sztućców, pojemników z tworzyw sztucznych oraz szkła. Jego specjalistyczna formuła nadaje naczyniom wyjątkowy połysk, a także skutecznie zapobiega powstawaniu zacieków i plam, które mogą oszpecić wygląd mytych powierzchni. Dzięki temu płyn do nabłyszczania od Stalgast jest idealnym rozwiązaniem dla restauracji, hoteli i innych miejsc, gdzie nienaganny wygląd naczyń i szkła ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiego standardu serwisu.

Pokazano 1-12 z 33 pozycji

Rodzaje płynów nabłyszczających do zmywarek są różnorodne, dostosowane do specyficznych potrzeb każdego lokalu gastronomicznego. Istnieją specjalistyczne formuły przeznaczone dla naczyń ze stali nierdzewnej, srebra, porcelany czy szkła. Zróżnicowany jest również odczyn tych płynów - mogą być kwasowe lub neutralne. Niektóre z nich są skuteczne nawet w przypadku twardej wody.

Wybierając płyn nabłyszczający do zmywarki, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, rodzaj naczyń i sztućców ma znaczenie - niektóre środki lepiej sprawdzają się przy ceramice, inne przy metalach. Ważne jest także dostosowanie płynu do twardości wody oraz specyfiki urządzenia gastronomicznego.

Stosowanie preparatów do płukania i nabłyszczania naczyń w lokalach gastronomicznych jest kluczowe z kilku powodów. Po pierwsze, zapewniają one dokładne usunięcie pozostałości po mydle i jedzeniu, co jest niezbędne dla zachowania higieny. Po drugie, preparaty te pomagają zapobiegać osadzaniu się kamienia oraz rdzy, przedłużając trwałość urządzeń i naczyń. Po trzecie, nadają naczyniom połysk, co jest istotne dla prezentacji potraw oraz podnosi poziom zadowolenia klientów.