Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

PŁYNY DO CZYSZCZENIA PIECA

Zachowanie najwyższej higieny w gastronomii jest absolutną podstawą. Nie jest to łatwe: regularna, intensywna eksploatacja często idzie w parze z pracą na wysokich obrotach i ciągłym brakiem czasu. Aby zadbać o sprzęt wydajnie i skutecznie, warto sięgnąć po odpowiedni środek do czyszczenia pieca. Profesjonalna pielęgnacja pozwoli nie tylko utrzymać czystość, ale także przedłużyć żywotność wyposażenia. Dzięki temu inwestycja będzie opłacalna i długofalowa.

Jaki preparat do czyszczenia pieca wybrać?

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama preparatów przeznaczonych do bieżącego mycia, usuwania trudnych zabrudzeń, nabłyszczania, płukania i ochrony. Znajdziesz tu uniwersalne płyny do mycia grilli, piekarników i pieców wędzarniczych, ale także produkty przystosowane do pielęgnacji określonych urządzeń, np. płyn do czyszczenia pieca konwekcyjnego RATIONAL lub Convotherm. Wybór dedykowanego środka jest często słusznym rozwiązaniem: formuła zoptymalizowana jest pod kątem danego sprzętu.

Systematyczne czyszczenie jest konieczne nie tylko ze względu na higienę i bezpieczeństwo klientów. Odpowiedni płyn do mycia pieca konwekcyjnego pozwala na zachowanie go w doskonałym stanie przez wiele lat. Bezpieczne usuwanie uporczywych zabrudzeń, takich jak przypalony olej, zwęglone resztki jedzenia czy zadymienie, jak również pozbywanie się osadów z kamienia, to recepta na wydłużenie żywotności sprzętu. Dbaj o to na bieżąco, aby uniknąć konieczności ręcznego skrobania lub wymiany pieca.

Specjalistyczny płyn do czyszczenia pieca gastronomicznego

Gastronet24.pl to miejsce, w którym kupisz odpowiedni płyn do czyszczenia pieca. Oferujemy płyny myjące i płuczące, środki do mycia i płukania automatycznego, skoncentrowane preparaty oraz saszetki przeznaczone do niektórych modeli pieców. Nasz asortyment skierowany jest przede wszystkim do właścicieli i menedżerów lokali gastronomicznych, dlatego proponujemy produkty o dużych pojemnościach i w przystępnych cenach. 

Znajdziesz też podręczne spraye w mniejszych butelkach (np. Extreme Booster lub płyn Stalgast). Dzięki nim możesz zadbać o przydomowy grill lub komorę wędzarniczą, płyty grzewcze, patelnie, ruszty i piekarniki. Profesjonalnie, ale w dobrej cenie.

Efektywne produkty do pieca konwekcyjnego

Asortyment naszych środków do czyszczenia pieca obejmuje szeroką gamę płynów, w tym do mycia pieców konwekcyjno-parowych, które skutecznie usuwają najtrudniejsze zabrudzenia, pozostawiając piec czystym i gotowym do dalszego użytkowania. Bez względu na typ pieca konwekcyjnego, nasza chemia do czyszczenia pieca gwarantuje skuteczne i długotrwałe rezultaty. Szczególnie polecamy nasze produkty do pieców konwekcyjno-parowych, które eliminują osady z kamienia oraz uporczywe zabrudzenia takie jak przypalony olej czy zwęglone resztki jedzenia. Regularne czyszczenie pieca konwekcyjnego przedłuża jego żywotność i zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Dobór odpowiednich preparatów do mycia pieców konwekcyjnych

Dobór odpowiednich preparatów do mycia pieców konwekcyjnych jest kluczowy dla utrzymania ich czystości i wydajności. Płyn nabłyszczający pozwoli na uzyskanie lśniącego wykończenia wewnętrznej części pieca, zapewniając estetyczny wygląd potraw. Płyn myjący do czyszczenia pieca delikatnie usuwa codzienne zabrudzenia, pozostawiając czystą powierzchnię. W przypadku silnych zanieczyszczeń, zaleca się zastosowanie specjalnego preparatu do czyszczenia pieca - do silnych zabrudzeń, który skutecznie usuwa nawet trudne plamy i osady, dbając jednocześnie o długotrwałą czystość pieca. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu tych produktów, zapewnisz nie tylko higienę, ale także długotrwałą wydajność i trwałość Twojego urządzenia.

Jak często przeprowadzać czyszczenie pieców konwekcyjnych?

Częstotliwość czyszczenia pieców konwekcyjnych zależy od kilku czynników, w tym częstotliwości użytkowania, rodzaju potraw przygotowywanych w piecu oraz warunków pracy. Oto kilka wskazówek dotyczących czyszczenia pieca konwekcyjnego:

  • Codzienne czyszczenie - po każdym użyciu, usuń widoczne resztki jedzenia z wewnętrznej i zewnętrznej części pieca, aby zapobiec nagromadzeniu się brudu. Przetrzyj wewnętrzną część pieca wilgotną szmatką, aby usunąć nadmiar tłuszczu i osadów po każdym użyciu.
  • Tygodniowe czyszczenie - wyjmij ruszty i blachy i umyj je w gorącej wodzie z dodatkiem detergentu, a następnie dokładnie je wypłucz. Możesz również użyć specjalnych środków do czyszczenia pieców konwekcyjnych.
  • Miesięczne czyszczenie - co miesiąc przeprowadź dokładne czyszczenie wewnętrznej części pieca. Użyj do tego specjalnych preparatów do mycia pieców - do usuwania trudnych zabrudzeń i osadów.
  • Czyszczenie okresowe - raz na jakiś czas, co kilka miesięcy lub w zależności od intensywności użytkowania, warto przeprowadzić profesjonalne czyszczenie pieca konwekcyjnego, aby usunąć trudne do usunięcia osady i osiągnąć maksymalną higienę.

Dokładność i częstotliwość czyszczenia pieca konwekcyjnego mają kluczowe znaczenie dla utrzymania jego wydajności, higieny i trwałości. Regularne utrzymanie czystości pieca pozwoli uniknąć problemów z działaniem oraz zapewni długotrwałe i bezpieczne użytkowanie.

Pokazano 1-12 z 26 pozycji

Wśród płynów do czyszczenia pieca można wyróżnić kilka rodzajów. Są to m.in. płyny myjące, które skutecznie usuwają zabrudzenia, a także nabłyszczające, nadające piecowi estetyczny wygląd. Możemy wybrać również płyny ochronne, zabezpieczające powierzchnię pieca przed ponownym osadzaniem się brudu. Szczególną grupę stanowią alkaliczne środki czyszczące przeznaczone specjalnie do pielęgnacji pieców konwekcyjnych.

Wybór odpowiedniego płynu do czyszczenia pieca gastronomicznego jest kluczowy dla utrzymania jego sprawności. Zalecamy wybór dedykowanych środków, które są specjalnie zaprojektowane do tego typu urządzeń. Jeśli np. poszukujesz środka do czyszczenia pieców i grilli, zdecyduj się na produkt, który jest do tego przeznaczony. W przypadku, gdy zależy Ci na estetyce pieca, wybierz płyn nabłyszczający.

Wybór płynu przeznaczonego do czyszczenia pieców i grilli to kluczowa decyzja dla utrzymania czystości i higieny w kuchni, szczególnie gdy mamy do czynienia z trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami tłuszczowo-smolistymi, przypalonym tłuszczem oraz przebarwieniami pochodzenia organicznego. Dzięki swojej formule, płyn nie tylko dokładnie czyści, ale również utrzymuje naturalny połysk mytych powierzchni, co jest szczególnie ważne w profesjonalnych kuchniach, gdzie estetyka sprzętu idzie w parze z jego funkcjonalnością. Kolejną zaletą jest brak zapachu, co oznacza, że po użyciu nie pozostawia nieprzyjemnych, chemicznych woni, zapewniając przyjemniejsze środowisko pracy. To szczególnie ważne w miejscach, w których przygotowywane są posiłki, ponieważ nie wpływa to na aromaty gotowanych dań.