Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

FRYTKOWNICE ELEKTRYCZNE

Frytownica gastronomiczna elektryczna jest jednym z urządzeń, którego nie powinno zabraknąć w żadnej profesjonalnej kuchni. Świetnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju lokalach typu fast food, w lokalach gastronomicznych z kebabem czy też w barach, ale i w restauracjach. Trudno się temu dziwić - frytki to ciepła przekąska, która jest chętnie zjadana przez każdego, niezależnie od wieku. W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz je w wersji elektrycznej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Frytownice elektryczne - zalety

To, co szczególnie odróżnia frytownice elektryczne, to forma zasilania tego urządzenia. Frytownice gastronomiczne elektryczne mogą być zainstalowane praktycznie wszędzie, bez potrzeby posiadania przyłącza gazowego. Jest też ona zawsze bardziej ekonomiczna wtedy, gdy nie stanowi stale pracującego urządzenia. Elektryczna frytownica nie wymaga też zbyt dużej troski, jeśli chodzi o konserwację, i zazwyczaj jest prostsza w naprawie.

Niewątpliwą zaletą frytownic jest możliwość przygotowania ze zwykłych ziemniaków frytek, które tworzą doskonale pasujący do wielu dań ciepły dodatek. Poszczególne urządzenia z tej grupy mogą różnić się między sobą cechami. Wśród naszego asortymentu znajdziesz je w wersjach mniejszych bądź większych, od takich producentów jak Red Fox, RM Gastro czy Lozamet. Niektóre z mniejszych urządzeń sprawdzą się doskonale jako dodatkowe urządzenie, pomagające w produkcji do kilku kilogramów frytek na godzinę, inne z kolei są w stanie pracować w sposób ciągły w zastosowaniu przemysłowym, wytwarzając nawet do kilkudziesięciu kilogramów w ciągu godziny.

Czasami nie ma znaczenia, kiedy dokładnie przygotowana zostanie porcja frytek, dlatego też sprzęty jednokomorowe bardzo często są wystarczające. W niektórych przypadkach jednak różny czas dostarczania klientom poszczególnych potraw sprawia, że trudno byłoby przygotować na czas wszystkie porcje. Jeśli więc zależy Ci na większej dowolności, w naszym asortymencie z łatwością odnajdziesz model frytkownicy dwukomorowej. 

Idealna frytownica gastronomiczna elektryczna - jak wybrać?

Są pewne cechy, które pozwolą Ci zidentyfikować dobrą frytownicę. Podstawową powinno być bezpieczeństwo jej użytkowania. Dbając o dobro naszych klientów, do oferty wprowadziliśmy frytownice wyposażone w termostat bezpieczeństwa, który pozwala uchronić je przed przegrzaniem. Co ważne, niektóre z oferowanych modeli posiadają także izolowany uchwyt, dzięki któremu możesz mieć pewność, że bezpiecznie i bez szansy na poparzenie wyjmiesz gotowe frytki z urządzenia.

Przy wyborze idealnej frytownicy wiele zależy od tego, jakie będzie jej przeznaczenie w Twojej firmie. Jeśli myślisz o okazjonalnej produkcji frytek, warto zwrócić uwagę na mniejsze frytownice o pojemności do kilku litrów. Mogą one przetworzyć do kilku kilogramów mrożonych frytek w ciągu godziny. Sytuacja będzie wyglądała jednak inaczej, jeśli typ lokalu wymaga produkcji dużej ilości świeżych frytek każdego dnia. W takich przypadkach warto zastanowić się nad dużo bardziej wydajnymi urządzeniami z tej kategorii. Dzięki temu możesz mieć pewność, że w Twoim lokalu nie zabraknie frytek nawet w tych porach dnia, w których ilość klientów jest największa.

Jakie jeszcze ważne detale warto wziąć pod uwagę?

Niezwykle ważnym elementem profesjonalnej frytownicy jest sposób jej opróżniania. Niektóre z urządzeń posiadają wyjmowany pojemnik na fryturę, ale nie w każdym przypadku jest to najlepsze z Twojego punktu widzenia rozwiązanie. Zużyta frytura, nawet jeśli jest już zimna, stanowi nie lada problem. W razie jej rozlania się na meble lub na podłogę, całkowite usunięcie zanieczyszczeń byłoby niezwykle trudne. Możesz jednak tego uniknąć, sięgając po model z naszej oferty wyposażony w kran spustowy. Dzięki niemu zyskasz pewność, że łatwiej usuniesz zużytą fryturę nie martwiąc się jednocześnie o to, że może się ona rozlać.

Posiadane przez nas w sprzedaży frytownice mogą różnić się też innymi cechami. Część z nich wyposażona jest w pokrywy, co zwiększać może Twoje bezpieczeństwo przed ewentualnym dotknięciem gorącego tłuszczu. Inne z kolei mogą być wyposażone w tak zwany system zimnej strefy. Oddziela ona pozostałości smażenia poniżej poziomu grzałek, dzięki czemu zwiększa się wydajność tłuszczu.

Przemyśl dokładnie potrzeby swojego lokalu i dokonaj świadomego wyboru, a z pewnością będziesz zadowolony! Zapraszamy do zakupów!

Elektryczne frytkownice gastronomiczne - przyszłość kuchni profesjonalnej!

Nowoczesna gastronomia stawia na niezawodność i efektywność. A skoro mówimy o tych wartościach, niemożliwe jest pominięcie fenomenu, jakim są elektryczne frytkownice gastronomiczne. Zastanawiasz się, jak działają? Te zaawansowane urządzenia działają na zasadzie szybkiego podgrzewania oleju za pomocą elementów grzewczych, które są zasilane energią elektryczną. Proces ten jest nie tylko szybki, ale również równomierny, co gwarantuje doskonałe, chrupiące frytki bez zbędnych tłustych plam czy nierównomiernie usmażonych kawałków.

Wybierając frytkownice elektryczne gastronomiczne, inwestujesz w sprzęt wysoce energooszczędny i trwały. Mówimy tutaj o urządzeniach stworzonych z myślą o codziennym, intensywnym użytkowaniu, gdzie każda sekunda jest na wagę złota, a wynik musi być zawsze na najwyższym poziomie. Dlatego właśnie takie frytkownice stanowią serce wielu profesjonalnych kuchni na całym świecie.

Frytkownice elektryczne - technologia w służbie smaku

Każdy szef kuchni wie, że smak potrawy to połączenie składników, umiejętności i odpowiednich narzędzi. W dzisiejszych czasach technologia odgrywa kluczową rolę w kreowaniu kulinarnych arcydzieł. Frytkownice elektryczne gastronomiczne to idealny przykład, jak innowacyjność może podnieść jakość każdej potrawy. Dzięki nim smażenie staje się nie tylko łatwiejsze, ale przede wszystkim bardziej precyzyjne.

Wyobraź sobie możliwość dokładnego kontrolowania temperatury oleju, szybkiego podgrzewania, a także równomiernego smażenia. Brzmi idealnie, prawda? A to wszystko za sprawą nowoczesnej technologii, która stoi za frytkownicami elektrycznymi gastronomicznymi. Nie ma już miejsca na półśrodki. Jeśli chcesz podnieść standardy swojej kuchni, zapewnić klientom doskonałe wrażenia smakowe i zoptymalizować proces przygotowywania potraw, to frytkownice elektryczne są tym, czego potrzebujesz.

Precyzja i wydajność - oto, co oferują frytkownice gastronomiczne elektryczne

Nowoczesność kuchni profesjonalnej nierozerwalnie wiąże się z precyzją i wydajnością. Frytkownice gastronomiczne elektryczne stawiają te wartości na pierwszym planie, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Szybkie podgrzewanie, precyzyjna kontrola temperatury i doskonałe efekty smażenia to atuty, które sprawią, że zastanawianie się nad wyborem urządzenia stanie się prostsze niż kiedykolwiek.

Wybierając frytownice elektryczne, inwestujesz w jakość, która przekłada się na doskonałe wyniki w kuchni. Oczywiście, każdy profesjonalista wie, że nie chodzi tylko o to, aby potrawy były smaczne. Chodzi również o to, aby były one przygotowane sprawnie, bez zbędnych przerw i komplikacji. Dlatego frytownice gastronomiczne elektryczne stanowią niezastąpione narzędzie w rękach kucharza, które pozwala na osiągnięcie perfekcji w każdym calu. Czyż nie jest to właśnie to, czego szukasz dla swojej restauracji?

Dostępność: 48h
Producent: Red Fox
Kod produktu: 00000505

UH 30 EL Podgrzewacz frytek Red Fox

Cena podstawowa 3 836,37 zł Cena 3 260,91 zł
Netto 2 651,15 zł bez VAT
  • -15%
Pokazano 1-12 z 199 pozycji

Frytkownice elektryczne cieszą się rosnącą popularnością w branży gastronomicznej z kilku ważnych powodów. Są one bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują szkodliwych spalin, co ma znaczenie w dobie rosnącej ekologicznej świadomości. Stanowią bezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ nie ma też w ich przypadku potrzeby manipulowania gazem czy płomieniem. Elektryczne frytkownice są także zazwyczaj bardziej energooszczędne, co wpływa na koszty eksploatacji. Ponadto łatwiej jest kontrolować ich temperaturę podczas smażenia, co przekłada się na jakość potraw.

Tak, frytkownice elektryczne są uważane za energooszczędne w porównaniu do gazowych. Elektryczne jednostki skupiają się na dostarczaniu energii tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, co oznacza mniejsze straty cieplne i zużycie energii na niższym poziomie. Ponadto wiele modeli frytkownic elektrycznych jest wyposażonych w zaawansowane systemy kontroli temperatury, co pomaga utrzymać stały poziom ciepła, bez zbędnego przegrzewania.

Wybór odpowiedniej mocy frytkownicy dla małej gastronomii zależy od rodzaju i ilości potraw, które planujesz przygotowywać. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na pojemność urządzenia. Dla niewielkich lokali lub punktów gastronomicznych, gdzie ilość smażonych potraw jest ograniczona, frytownica o mocy 1,5-2 kW może być wystarczająca. Jeśli jednak Twoje potrzeby są większe, warto rozważyć modele o wyższej mocy, wynoszącej od 2,5 kW w górę.