Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

ŚLIMAKI DO MASZYNKI DO MIĘSA

Każde urządzenie zwane wilkiem bądź maszynką do mielenia składa się z niezbędnych w procesie przetwórczym mięsa elementów. Jednym z nich jest oczywiście ślimak do wilka. Ślimak czy też wałek do maszynki do mięsa ma bardzo istotną funkcję. Jest pierwszym elementem, z którym styka się mięso. Ślimak/wałek transportuje je dalej, w stronę tnących ostrzy, sitek, aż do końca gardzieli, z której wydostaje się już zmielone mięso.

Ślimak do maszynki do mięsa z naszej oferty to niewielkich rozmiarów podłużny element o spiralnym kształcie. Kształt umożliwia szybkie przesuwanie mięsa w kierunku mielących je ostrzy. Dzięki temu proces rozdzielania mięsa zostaje maksymalnie przyspieszony. Nie tylko w elektrycznych, ale również w ręcznych maszynkach do mięsa. Wałek do maszynki do mięsa wykonuje się ze stali nierdzewnej. W przypadku tego elementu nie jest istotna jego ostrość, gdyż tylko przesuwa mięso do ostrzy, samemu nie naruszając wstępnie jego struktury.

Ślimaki i wałki do maszynek do mielenia

Warto regularnie sprawdzać stan tej części urządzenia. Ślimak do maszynki rzadko ulega uszkodzeniom, z czasem jednak może nieco wolniej pracować ze względu na zużycie. Warto wtedy przeczyścić element lub wymienić na nowy, gdy stary stanie się nieefektywny.

Wśród ślimaków z naszej oferty klienci sklepu znajdą modele do maszynek o numerach 12 i 22, a także wielu innych. Są prostymi częściami, nie wymagają wprawy w zakładaniu, nie posiadają ostrzy, więc nie trzeba martwić się ich ostrością i są łatwe w montażu. Materiał stali nierdzewnej nie uczula alergików, nie zmienia składu chemicznego produktów spożywczych, z którymi wchodzi w kontakt, więc zachowują one pełnię składników odżywczych, aromatyczne i smaczne.

Zapraszamy do przeglądania naszej oferty i pozostałych kategorii produktowych. Życzymy udanych zakupów!

Dostępność: 48h
Producent: Hendi
Kod produktu: 210390

WAŁEK ŚLIMAKOWY Hendi 210390

Cena podstawowa 330,87 zł Cena 270,32 zł
Netto 219,77 zł bez VAT
  • -18,3%
Pokazano 1-7 z 7 pozycji