Aktywne filtry

Cena

  • 5,00 zł - 45 719,00 zł

    -

Filtr producentów

Pojemność (l)

Pojemność bojlera (l)

Wysokość wylewki (mm)

Moc (kW)

Napięcie (V)

Waga (kg)

Wymiary (mm)

Szerokość (mm)

Wysokość (mm)

Głębokość (mm)

Średnica (mm)

Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

Kompleksowe realizacje
obiektów
885 552 429

piec inox

EKSPRESY DO KAWY

Profesjonalne ekspresy oraz młynki do kawy

Ekspresy kolbowe, automatyczne i przelewowe oraz profesjonalne młynki do kawy:

  • Kolbowe ekspresy do kawy, dające Ci dużą kontrolę nad procesem przygotowania kawy
  • Ekspresy do kawy automatyczne, dzięki którym przygotujesz też wiele kaw mlecznych
  • Tradycyjne ekspresy przelewowe, zapewniające Ci dużą dawkę kofeiny i pozwalające przygotować wiele porcji kawy jednocześnie
  • Profesjonalna oferta wyselekcjonowanych młynków do kawy

Wiesz już, że Twój lokal gastronomiczny potrzebuje profesjonalnego ekspresu do kawy. W naszej ofercie znajduje się zarówno szeroka gama oszczędnych i wydajnych ekspresów kolbowych, duży wybór ekspresów automatycznych dzięki którym Twoi klienci wypiją doskonałe kawy mleczne i bezmleczne, jak też pozwalające uzyskać duże ilości kawy o wysokiej zawartości kofeiny ekspresy przelewowe. Ofertę z tej kategorii produktów uzupełnia nasza propozycja wyselekcjonowanych młynków do kawy. Możesz być pewien, że w naszym sklepie znajdziesz urządzenie, który spełni Twoje wymagania.

Kolbowe ekspresy do kawy

Ekspres kolbowy do kawy daje Ci możliwość przygotowania za jednym razem jednej bądź dwóch kaw. Kawy, przygotowane z jego pomocą zawierają stosunkowo niewielką zawartość kofeiny. Jeśli zdecydujesz się przygotować za jego pomocą dwie kawy, powstały w ten sposób napój będzie nieco mniej esencjonalny, niż gdybyś zdecydował się na jedynie jedną filiżankę. Jego podstawową zaletą jest możliwość przygotowania czarnej kawy z delikatną, kremową pianką. Drugą z ważnych zalet takiego urządzenia gastronomicznego jest to, że praktycznie cały proces przygotowania kawy znajduje się pod Twoją kontrolą. 

Ekspresy kolbowe zaliczamy do ciśnieniowych urządzeń do przygotowania kawy. Odróżniają się od pozostałych ekspresów tym, że posiadają tak zwaną kolbę. Znajduje się w niej sitko, w które wsypujemy zmieloną kawę. Ekspresy tego typu zazwyczaj wymagają młynka do przygotowania kawy, część z nich jest jednak wyposażana przez producenta urządzenia we wbudowany młynek. Ekspres kolbowy jest świetnym rozwiązaniem zawsze wtedy, gdy cenisz sobie samodzielne przygotowanie kawy i możliwość eksperymentowania z wieloma parametrami, związanymi z tym procesem.

Automatyczne ekspresy do kawy

Inne niż automatyczne rodzaje ekspresów do kawy posiadają możliwość przygotowania jedynie podstawowej, czarnej kawy. Jeśli jednak nie zadowalają Cię rozwiązania ograniczające Twoje możliwości do tak zwanej małej czarnej, powinieneś skorzystać z ekspresu automatycznego. Daje Ci on przede wszystkim wygodę i niezwykłą szybkość obsługi. Co więcej, jeśli klienci Twojego lokalu lubią również kawy mleczne, będzie to doskonały wybór. Wiele z tych urządzeń daje bowiem możliwość przygotowania kaw mlecznych za pomocą naciśnięcia zaledwie jednego przycisku.

Automatyczny ekspres do kawy nie sprawi problemu w obsłudze nawet osobie, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z procesem zaparzania kawy. Wbudowane w urządzenia młynki sprawiają, ze kawy nie trzeba już samodzielnie mielić, a co za tym idzie, cały proces zaparzania napoju przebiega szybko i bezproblemowo. Rozwiązanie to skierowane jest przede wszystkim do tych, którzy chcą się cieszyć doskonałą kawą ze świeżo zmielonych, aromatycznych ziaren, a jednocześnie nie czują potrzeby samodzielnego kontrolowania całego procesu.

Przelewowe ekspresy do kawy

To jeszcze do niedawna bardzo popularna metoda parzenia kawy. Zbliżona jest ona bowiem do metody parzenia zwanej kawą po turecku. Zaletę stanowi tu jednak brak fusów, które są zatrzymywane przez filtry. Ekspresy przelewowe to proste w użytkowaniu rozwiązania, dzięki którym jesteś w stanie przygotować jednocześnie duże ilości czarnej kawy. Może to mieć znaczenie szczególnie wtedy, gdy Twoi klienci potrzebują dużych ilości kawy w krótkim czasie lub gdy zajmujesz się obsługą większych imprez. 

Kawa z ekspresu tego typu zawiera duże ilości kofeiny. Przelewowy ekspres do kawy daje również możliwość utrzymania wysokiej temperatury przygotowanej w nim kawy przez dłuższy okres czasu. Dzieje się tak dlatego, że wcześniej poddana procesowi mielenia kawa jest tu zalewana wrzątkiem, następnie jest filtrowana i trafia do podgrzewanego na płycie grzewczej dzbanka bądź termosu. 

Młynki do kawy

Część z ekspresów do kawy wymaga tego, byś zaopatrzył się również w młynek do mielenia ziaren kawowych. Nie dotyczy to automatycznych ekspresów do kawy, jednak w przypadku dużej części dostępnych na rynku ekspresów kolbowych oraz w przypadku ekspresów przelewowych dobrze jest wybrać też dodatkowe urządzenie z tej kategorii. Młynek do kawy pozwoli Ci włączyć proces mielenia kawy w cały cykl działań, które ostatecznie z pomocą ekspresu kolbowego doprowadzą do powstania idealnej filiżanki kawy. Wiele parametrów związanych z przygotowaniem kawy będziesz miał pod praktycznie całkowitą kontrolą, a wszystko to dzięki połączeniu efektów pracy tych dwóch urządzeń.

Podobna sytuacja zaistnieje w przypadku ekspresów przelewowych. W tym przypadku skorzystać musisz z ekspresu, mielonej kawy oraz filtrów. Automatyczne młynki do kawy pozwolą Ci ustawić wiele stopni mielenia ziaren, a ich aromat zostanie zachowany w kawie przez znacznie dłuższy czas, niż miałoby to miejsce w przypadku korzystania z innych technologii. W urządzeniach tych wybierzesz czas oraz ilość mielenia ziaren, grubość zmielonej kawy i wielkość porcji, którą zazwyczaj możesz określić jako przedział pomiędzy czterema a dwunastoma gramami.

Aktywne filtry

Pokazano 1-12 z 312 pozycji