Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

PIECE KONWEKCYJNO-PAROWE

Piece konwekcyjno - parowe do gastronomii

Jeśli potrzebujesz wielofunkcyjnego urządzenia, które pozwoli Ci przygotować większość potraw, powinieneś poważnie rozważyć wybór pieca konwekcyjno-parowego. To stosunkowo niewielkie urządzenie sprawi, że szybko uporasz się z przyrządzaniem większości potraw, a ich jakość będzie identyczna z tą, którą zapewniłby profesjonalny kucharz. Cechuje je przy tym prosta obsługa, dzięki której każdy z pracowników szybko zaznajomi się z działaniem pieca. To jednocześnie możliwość przygotowania warzyw, mięs, ryb... a nawet wypieków i deserów do stosowania zarówno w małej gastronomii, jak i przy bardzo dużym zapotrzebowaniu na gotowe potrawy. <2>Piekarnik konwekcyjno parowy - jakie korzyści przynosi? Główną zaletą tego rodzaju urządzeń jest fakt, że zajmują niewiele miejsca i jednocześnie pozwalają przygotować w nich wiele różnorodnych potraw. Dzięki temu w jednym urządzeniu ugotujesz posiłek w niskiej temperaturze albo na parze, będziesz mógł w nim piec czy grillować. Nie sprawi Ci też kłopotu przygotowanie potraw, które wymagają duszenia czy blanszowania. A wszystko to stanie się prawie że automatycznie, ograniczając potrzebę nadzorowania pieca do absolutnego minimum. Piekarnik konwekcyjno-parowe obsłużyć może nawet niewprawny kucharz, ponieważ są one niezwykle łatwe w obsłudze. Masz przy tym pewność, że jakość potraw nie obniży się w zależności od tego, który z członków zespołu będzie odpowiedzialny za ich przygotowanie. Potrawy powstaną też na czas, bez opóźnień. Ta unikalna metoda przyrządzania potraw sprawia bowiem, że dania można przygotować dużo szybciej, niż przy korzystaniu z wcześniej dostępnych, tradycyjnych metod.

Piec konwekcyjny parowy cukierniczy - do czego służy?

Piece konwekcyjno-parowe to nie tylko potrawy mięsne czy przygotowanie warzyw. Urządzenia tego typu świetnie sprawdzają się też przy przygotowaniu deserów i wypieków. Cukiernictwo wymaga od nas spełnienia specjalnych wymagań, by gotowe wypieki spełniały najwyższe normy w zakresie smaku oraz wyglądu. W piecach konwekcyjno-parowych ciasta i inne wypieki nie mają nawet szansy wyschnąć - a wszystko to dzięki generatorom pary, które zapewniają wilgotny klimat wewnątrz komory urządzenia. Parametry możemy przy tym dostosować do tego rodzaju wypieku, który akurat postanowiliśmy przygotować, co sprawia, że stają przed nami nieograniczone wręcz możliwości dopasowywania ostatecznej formy wypieków do naszych i naszych klientów gustów.

Poznaj działanie pieca konwekcyjno-parowego

Unikalną cechą, łączącą wszystkie piece konwekcyjno-parowe jest to, że jednocześnie stosowana para oraz wysoka temperatura nie pozwalają potrawom tracić swojej wagi i wysychać. Parę i gorące powietrze można stosować zarówno jednocześnie, jak i oddzielnie. Daje to niespotykane dotąd możliwości łączenia wielu różnych metod przyrządzania posiłków w ramach jednego, niewielkiego urządzenia do obróbki termicznej. Piekarnik konwekcyjno parowy łączy w sobie działanie pary w temperaturze od kilkudziesięciu do ponad stu stopni i gorącego powietrza w temperaturze od kilkudziesięciu do kilkuset stopni Celsjusza. Takie rozwiązanie technologiczne pozwala zastosować prawie wszystkie znane nam metody przyrządzania potraw. Przy tych wszystkich zaletach urządzenia nie pozbawiają potraw ważnych składników odżywczych, zachowując w nich witaminy i minerały.

Także do małej gastronomii!

Posiadasz mały lokal gastronomiczny i zastanawiasz się, czy takie urządzenie zda w nim egzamin i stanie się pełnoprawnym członkiem Twojego zespołu, nie masz jednak pewności, czy potrzebujesz dużego pieca konwekcyjno-parowego? Doskonałym rozwiązaniem w Twoim przypadku może okazać się SelfCookingCenter® XS. Urządzenie to zapewnia tak samo wysoką jakość, jak jego pełno-gabarytowi kuzyni, a przy tym zajmuje od nich znacznie mniej miejsca. W lokalu, w którym panuje duży ruch, urządzenia takie są nie do zastąpienia. Kucharz ustawia rezultat, który chce osiągnąć i... to wszystko. Nie trzeba ustawiać parametrów wilgotności, temperatury ani przepływu powietrza. Nie trzeba pilnować ani regulować urządzenia. Nie musisz też posiadać wielu innych sprzętów, które do tej pory wydawały Ci się niezbędne w Twojej pracy. Możesz za to przyrządzić całe menu w jednym, prostym w obsłudze urządzeniu. Widzisz jakie to proste?

Wszechstronność pieców konwekcyjno-parowych

Piece konwekcyjno-parowe to wszechstronne urządzenia, które są niezwykle przydatne w gastronomii. W sklepie gastronet24.pl każdy profesjonalny restaurator znajdzie piece konwekcyjno-parowe w korzystnych cenach, zaawansowane i niezwykle wspomagające w codziennej pracy na kuchni.

Małe piece konwekcyjno-parowe – idealne rozwiązanie dla każdej kuchni

Mały piec konwekcyjno-parowy to innowacyjne rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w małych kuchniach gastronomicznych. Jego kompaktowe wymiary pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni i efektywne przygotowanie potraw. Dzięki małemu piecowi konwekcyjno-parowemu przyrządzisz soczyste i smaczne dania. Co najważniejsze, małe piece konwekcyjno-parowe oferują wszystko to, co ich większe odpowiedniki, jednak w znacznie mniejszej skali. Piece konwekcyjno-parowe do małej gastronomii to efektywne i wszechstronne urządzenia, które pozwalają na gotowanie na parze, pieczenie, grillowanie, a nawet wyrabianie chleba i pizzy. Każdy mały piec konwekcyjno-parowy zapewnia równomierne i dokładne gotowanie, dzięki czemu potrawy zawsze są smaczne i dobrze dopieczone. Bez względu na to, czy właściciel małej gastronomii poszukuje sprzętu do codziennego użytku, czy na specjalne okazje, nasze małe piece konwekcyjno-parowe zapewniają niezawodność i wydajność działania.

Jak wybrać odpowiedni piec konwekcyjno-parowy do Twojego biznesu?

Wybierając gastronomiczny piec konwekcyjno-parowy do Twojego biznesu, ważne jest, aby dokładnie przeanalizować specyfikę i potrzeby danego lokalu. Na co zwrócić uwagę?

  • Rozważ wielkość i typ Twojego biznesu - mała kawiarnia potrzebuje innego rodzaju pieca gastronomicznego konwekcyjno parowego niż duża restauracja czy hotel.
  • Zastanów się nad tym, jakie potrawy będziesz najczęściej przygotowywać – niektóre modele są lepiej dostosowane do pieczenia ciast i pieczywa, inne są idealne do przyrządzania mięs czy warzyw.
  • Wybierz piec, który jest łatwy w obsłudze oraz utrzymaniu czystości - szybkość i wygoda obsługi to kluczowe aspekty, które przekładają się na efektywność pracy kuchni.
  • Jakość i trwałość to podstawa - lepiej zainwestować w solidny i niezawodny piec konwekcyjno parowy gastronomiczny, który posłuży przez długi czas i nie sprawi niespodzianek podczas długich godzin pracy.

Zachowanie jakości potraw dzięki piecom konwekcyjno-parowym

Wielu kucharzy ceni sobie piece konwekcyjno-parowe za możliwość utrzymania wilgotności i wartości odżywczych potraw. Piec konwekcyjno-parowy to więc nie tylko urządzenie kuchenne, ale również inwestycja w lepszy smak i aromat Twojego jedzenia. Dzięki zastosowaniu technologii konwekcyjno-parowej, potrawy są gotowane równomiernie, z zachowaniem pełnej wilgotności, która jest niezbędna do ich soczystości i świeżości.

Jego działanie opiera się na generowaniu gorącego powietrza i pary wodnej, co umożliwia równomierne gotowanie, pieczenie, smażenie, czy regenerację posiłków bez utraty ich naturalnych wartości odżywczych, smaku, koloru, czy tekstury. W trybie konwekcyjnym, piec wykorzystuje wentylator do cyrkulacji gorącego powietrza wewnątrz komory piekarniczej, co zapewnia równomierne rozprowadzenie ciepła i szybsze gotowanie. Dzięki temu potrawy są chrupiące i złociste z zewnątrz, jednocześnie pozostając soczyste w środku. Jest to idealne rozwiązanie do pieczenia mięs, ciast, czy przygotowywania zapiekanek.

Tryb parowy polega na gotowaniu potraw za pomocą gorącej pary wodnej, która otacza żywność, umożliwiając jej gotowanie w niższej temperaturze niż tradycyjne metody. Para wodna pozwala na szybkie i delikatne gotowanie, co jest szczególnie korzystne dla warzyw, ryb, czy delikatnych mięs, zachowując ich pełnię smaku, wartości odżywcze oraz kolor.

Zachęcamy do wyboru odpowiedniego pieca konwekcyjno-parowego w naszym sklepie.

Pokazano 1-12 z 260 pozycji

Dobierając piec konwekcyjno-parowy do swojego biznesu, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy określić, jakie potrawy będą przygotowywane oraz jakie będą wymagania dotyczące ilości i czasu przygotowania. Ważne jest również rozważenie dostępnej przestrzeni oraz budżetu na zakup urządzenia. Warto też skonsultować się z doradcą, który pomoże dopasować odpowiedni model pieca do indywidualnych potrzeb gastronomii.

Piec konwekcyjno-parowy różni się od innych rodzajów pieców sposobem przygotowania potraw. Jego unikalność polega na wykorzystaniu kombinacji pary i gorącego powietrza, co umożliwia szybkie i równomierne gotowanie, grillowanie lub pieczenie różnych dań. Generatory pary w tych piecach utrzymują odpowiedni poziom wilgoci wewnątrz komory, co sprzyja zachowaniu smaku i konsystencji potraw.

Piec konwekcyjno-parowy jest uniwersalnym narzędziem kuchennym, idealnym do przygotowywania różnorodnej żywności - od mięs, ryb i warzyw, po desery i wypieki. Dzięki regulacji temperatury i wilgotności powietrza, pozwala dostosować proces gotowania do specyfikacji każdego dania. Jest niezastąpiony zarówno w małych restauracjach, jak i miejscach z dużym zapotrzebowaniem na gotowe potrawy.