Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

LICZNIKI WODY

Elektroniczny licznik wody do zliczania przepływu

Liczniki wody z oferty naszego sklepu internetowego:

  • Stosowane jako wyposażenie dodatkowe
  • Do dystrybutorów wody, urządzeń do kawy
  • Wyposażone w wyświetlacz oraz alarm
  • Obliczające wydajność filtra

Jednym z ważnych elementów wyposażenia gastronomicznego są liczniki wody. Nie są to jednak standardowe liczniki, o których myślimy w trakcie analizy domowych rachunków. W tym przypadku chodzi oczywiście o liczenie, jak długo system filtracji wody będzie nam jeszcze sprawnie służył. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie zaskoczy Cię niska wydajność systemu filtracyjnego – zapoznaj się bliżej ze sprzętami, oferowanymi w naszym sklepie internetowym.

Elektroniczny licznik wody

Czasami nie wiesz, czy twój filtr wody jest jeszcze sprawny, czy należałoby go natychmiast wymienić. Elektroniczny licznik wody sprawi, że nie będziesz miał już takich wątpliwości. Jest to wyposażenie dodatkowe, które mierzy ilość zużytej przez ciebie wody. W ten sposób może ono obliczać wydajność filtra i sygnalizować ci moment, w którym należy go zmienić. Sprzęt ten najlepiej sprawdza się w przypadku urządzeń do kawy oraz dystrybutorów wody. W większości przypadków jest on wyposażony w wyświetlacz, który pokazuje ci stan licznika. Na wyposażeniu jest także alarm, sygnalizujący moment wymiany filtra. Dzięki temu prostemu i stosunkowo taniemu urządzeniu masz pewność, że woda w twojej restauracji jest nadal skutecznie filtrowana.

Do czego służy elektroniczny licznik wody?

Twój lokal gastronomiczny zużywa na bieżąco różne materiały. Niektóre z nich służą bezpośrednio do przygotowania posiłków dla Twoich gości. Inne z kolei pomagają funkcjonować lokalowi z dnia na dzień. Trudno byłoby wyobrazić sobie funkcjonowanie Twojej firmy bez prądu, gazu albo… dobrej jakości wody. Jest ona niezbędna w wielu procesach produkcyjnych. Z jej pomocą myjesz produkty żywnościowe, jest ona też ważnym składnikiem wielu potraw. Woda uczestniczy w procesie mycia naczyń i sztućców w zmywarkach. Jest również niezwykle istotnym elementem w pracy pieców konwekcyjno-parowych. Liczniki wody pozwalają Ci określić, z jaką wydajnością pracują systemy filtrowania. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie wspomniane wyżej procesy przebiegają w optymalny sposób.

Elektroniczny licznik wody do filtrów

Liczniki te przeznaczone są do filtrów wody. To przydatne urządzenie jest w stanie pomóc Ci ustalić, kiedy filtr przestaje już spełniać swoją funkcję. Elektroniczny licznik wody do filtra może wyliczyć pozostałą wydajność systemu filtracyjnego. Robi to z pomocą wprowadzonej przez Ciebie informacji o wydajności. Czasami bowiem trudno „na oko” ustalić, czy system działa jeszcze w sposób prawidłowy, czy może już nie. Licznik wykrywa moment, w którym wkład wymienny ulega wyczerpaniu. Poprzez wskazanie ujemnej wydajności i miganie sygnalizuje wtedy, że wydajność systemu spadła poniżej oczekiwanej normy. Podobnie działa zegar -  najwyżej po roku sugeruje, że należy wymienić układ wymienny filtra.

Kwestie techniczne w licznikach wody

Elektroniczny licznik wody może być montowany w różny sposób. Ich pozycja montażowa może być na przykład pozioma lub pionowa. Ważnym parametrem jest zakres przepływu, który określa się w litrach wody filtrowanych w ciągu godziny. Urządzenie zasilane jest z baterii guzikowej. Sprzęty dobrej jakości są w stanie zapisywać kilka ostatnich wymian filtra wraz z dodatkowymi danymi. Pozwala Ci to na dokładne mierzenie parametrów, a co za tym idzie – jeszcze lepsze przygotowanie do kolejnej wymiany. Liczniki charakteryzują się różnymi zakresami temperatury wody podawanej na wejściu oraz różną temperaturą otoczenia, w której mogą pracować.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji