Aktywne filtry

Filtr producentów

Cena

  • 38,00 zł - 143 949,00 zł

    -

Kompleksowe realizacje
obiektów
885 552 429

Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

Kompleksowe realizacje
obiektów
885 552 429

Kompleksowe realizacje

FRYTKOWNICE

Podkategorie

Frytownica to jedno z urządzeń gastronomicznych, które muszą się znaleźć w praktycznie każdej nowoczesnej kuchni. Doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju lokalach: w tych typu fast food albo z kebabem, ale też w barach, a nawet restauracjach. Wprowadzenie frytek do oferty sprawi, że Twój lokal gastronomiczny zyska przekąskę, za którą przepadają nie tylko dzieci, ale i dorośli, dzięki czemu stanie się on przyjaznym miejscem do spędzania wspólnego czasu przy rodzinnych obiadach. W naszej ofercie znajdziesz je w różnorodnych modelach, dopasowanych nawet do największych wymagań.

Frytownica gastronomiczna - idealna do szybkich przekąsek

Możliwość zamienienia zwykłych ziemniaków w frytki jest tym, za co najbardziej cenimy frytownice. Jest to bowiem dodatek świetnie sprawdzający się w zestawieniu z wieloma różnorodnymi rodzajami dań. Frytkownica do gastronomii jest doskonałym urządzeniem pozwalającym na przygotowywanie szybkich i smacznych przekąsek z ziemniaków. Może być wykorzystywana okazjonalnie bądź systematycznie, a ilość wykonywanych na raz frytek zależy od jej modelu, dlatego też w naszej ofercie znajdziesz je w wersjach jedno lub dwukomorowych. 

Jeśli przygotowujesz frytki co pewien czas, wybierz model z komorą pojedynczą. Jeżeli jednak jest to produkcja na większą skalę i nie chcesz, aby Twoi goście długo czekali na posiłek - frytkownica gastronomiczna dwukomorowa będzie najlepszym rozwiązaniem. W ten sposób dopasujesz czas dostarczenia frytek do czasu przygotowania reszty potrawy, jak również bez troski o zużycie sprzętu będziesz w stanie przyrządzić od kilku do kilkudziesięciu kilogramów frytek w ciągu godziny.

Elektryczna czy gazowa - jaką frytkownicę wybrać?

Szczególną cechą, która odróżnia poszczególne modele frytownic, jest forma ich zasilania. Zależnie od własnych upodobań bądź możliwości danego lokalu, możesz wybierać spośród modeli elektrycznych bądź gazowych. Frytownica elektryczna to możliwość montażu wszędzie tam, gdzie istnieje dostęp do energii elektrycznej. Jest to urządzenie ekonomiczne zawsze wtedy, gdy nie pracuje stale. Wymaga też niewiele troski w zakresie konserwacji. Frytownica gazowa to z kolei rozwiązanie bardzo ekonomiczne, gdy jest ona stale użytkowana. Co prawda wymaga od Ciebie nieco więcej uwagi przy konserwacji, jednak odpłaci Ci za ten niewiele większy wysiłek niższymi kosztami bieżącymi.

Frytkownica przemysłowa i jej najważniejsze cechy

Te urządzenia gastronomiczne posiadają zestaw cech, które pozwolą Ci dopasować je do własnych oczekiwań. Jedna z istotniejszych to wyposażenie sprzętu w termostat bezpieczeństwa, który chroni frytownicę przed przegrzaniem. Jeśli zaś chodzi o Twoją ochronę - tu niezwykle ważny jest izolowany uchwyt, dzięki któremu możesz mieć pewność, że bezpiecznie wyjmiesz gotowe frytki z urządzenia. Oferowane przez nas urządzenia z tej kategorii mogą być wyposażone również w zabezpieczające pokrywy, co wydatnie zwiększa Twoje bezpieczeństwo przed ewentualnym dotknięciem gorącego tłuszczu. Niektóre dostępne modele mogą posiadać tak zwany system zimnej strefy. Pozwala on oddzielać pozostałości smażenia poniżej poziomu grzałek. A co za tym idzie, zwiększa się wydajność tłuszczu.

Kran spustowy także jest niezwykle ważnym elementem nowoczesnej frytownicy. Wyjmowany pojemnik na fryturę, w który część producentów wyposaża swoje urządzenia, może być bardzo nieporęczny i wymagać nakładu siły przy jego opróżnianiu, w związku z czym kranik staje się wygodniejszą alternatywą. Gdyby zużyty olej rozlał się na podłogę lub na meble kuchenne, całkowite usunięcie powstałych zanieczyszczeń byłoby niezwykle problematyczne. Kran spustowy ratuje nas od tych zmartwień - zawsze masz pewność, że usunięcie zużytej frytury będzie szybkie i łatwe. Sięgnij po modele z naszej oferty takich producentów, jak Roller Grill czy Hendi i uprość sobie pracę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jaką rolę przewidujesz dla frytownicy w Twojej firmie? To jedno z podstawowych pytań, które musisz sobie zadać przed jej zakupem. Jeśli głównym zadaniem tego urządzenia będzie okazjonalna produkcja frytek, dlaczego nie zdecydować się na nieco mniejszą frytownicę o pojemności do kilku litrów? Na potrzeby Twojego lokalu przetworzą one po kilka kilogramów mrożonych albo świeżych frytek w godzinę. 

Większego jednak sprzętu będziesz potrzebował, kiedy potrzebujesz dużych ilości świeżych frytek jednocześnie. Zastanów się wtedy nad bardziej wydajnymi urządzeniami z grupy frytownic. Jeśli jest taka potrzeba, przetwarzają one do kilkudziesięciu kilogramów mrożonych albo świeżych frytek w godzinę. Cechuje je pojemność, która czasem wynosi nawet ok. czterdzieści litrów. Korzystając z tych właściwości masz pewność, że dla Twoich gości nie zabraknie frytek nawet w tych momentach, gdy będą oni wyjątkowo liczni.

Pamiętaj także, aby przed zakupem konkretnego modelu sprawdzić jego wymiary. Dzięki temu zyskasz pewność, że z łatwością zmieści się on w Twojej kuchni. Zapraszamy do zakupów!

Aktywne filtry

Pokazano 1-12 z 284 pozycji

Podkategorie