Filtruj według
Producenci
więcej... mniej
Cena
Filtruj
Leasing dla firm

Całość zakupu odpisz w koszty swojej firmy

Dowiedz się więcej

powered by

NACZYNIA DO ZAPIEKANIA

Ramekin, kokilka, brytfanna i inne naczynia do zapiekania

Poznaj naczynia i półmiski do zapiekania z oferty naszego e-sklepu:

          Duża oferta naczyń i półmisków do zapiekania

          Miseczka ramekin do zapiekania

          Brytfanny do pieczenia

          Foremka kokilka do Crème brûlée

Zapoznaj się z naszą ofertą naczyń do zapiekania. Znajdziesz tu wiele elementów zastawy stołowej, które doskonale radzą sobie w środowisku, w którym panuje wysoka temperatura. Do zapiekania posłużyć nam mogą różnego rodzaju naczynia i półmiski. Zaopatrzysz się u nas w przeznaczone do Crème brûlée foremki zwane kokilkami. Lepiej znane w Polsce brytfanny do pieczenia również znajdują się w tej kategorii. Do zapiekania może Ci również posłużyć miseczka o wdzięcznej nazwie ramekin. Poznaj lepiej tę kategorię i zaopatrz się u nas w niezbędne w Twojej kuchni naczynia i półmiski do zapiekania. Zapraszamy!

Kokilka czyli foremka do zapiekania Crème brûlée

Kokilka albo kokila jest niewielkim elementem zastawy stołowej. Zazwyczaj jest to okrągła miseczka z porcelany lub innej ceramiki, metalu albo szkła gastronomicznego. Wymienione materiały pozwalają jej bez trudu pracować w środowisku, w którym panują wysokie temperatury. Naczynia te służą do zapiekania i późniejszego serwowania niektórych potraw. Do najpopularniejszych należy crème brûlée. Co oznacza ta dziwna nazwa? To forma zapiekanego deseru. Przygotowuje się go z żółtek, śmietanki oraz cukru w formie standardowej oraz skarmelizowanej. Dodatkowo wzbogaca się go o wanilię, czekoladę albo inne słodkie produkty.

Miseczka do zapiekania ramekin

Inną formą miseczki do zapiekania jest ramekin. Służy on najczęściej do przygotowania dania na bazie sera lub mięsa. To różni go od kokilki, która przeznaczona jest najczęściej do podawania słodkiego dania. To jednak co je łączy to możliwość serwowania niewielkich porcji potraw, najczęściej przystawek. Najbardziej tradycyjna jest okrągła forma z karbowaniem, jednak w naszym sklepie znajdziesz również nowoczesną wersję ramekinu ze stali nierdzewnej.

Brytfanna jako naczynie do zapiekania

W naszej ofercie znajdziesz też dużą ilość brytfann. Wykonane są najczęściej ze stali nierdzewnej co nie dziwi, jeśli weźmiemy pod uwagę niezwykłą wytrzymałość tego materiału na wiele różnorodnych czynników. Znajdziesz tu jednak również brytfanny żeliwne, które są w stanie długo utrzymywać ciepło serwowanych w nich potraw. Większość naczyń wyposażona jest w uchwyty, dzięki czemu niezwykle łatwo można je wyciągnąć z piekarnika.

Pokazano 1-12 z 48 pozycji