Wyposażasz sklep z pieczywem? Kup profesjonalną krajalnicę do chleba!
Profesjonalna, czyli jaka? Tego oraz innych informacji dowiecie się z naszego nowego wpisu blogowego. Chleb jest jednym z częściej jadanych produktów żywnościowych. Przez 5 dni w tygodniu znaczną część dnia spędzamy w pracy. Trudno byłoby nam przygotowywać i przynosić do niej codziennie kilka różnych posiłków, które wymagałyby przecież oddzielnego przygotowania w domu.
Zamiast spędzać wolny czas tak jak chcemy, siedzielibyśmy tylko nad przysłowiowymi garami w kuchni. Nie byłoby wtedy czasu na aktywności realizowane z rodziną, rozrywkę w gronie przyjaciół ani inne rzeczy. Dlatego najczęściej decydujemy się albo na jedzenie na dowóz, albo na samodzielne przygotowanie tego, co jest zrobić najłatwiej. Mowa tu oczywiście o kanapkach, które można przygotować bardzo szybko, poświęcając tej czynności zaledwie kilka minut przed wyjściem do pracy.
Oszczędza to czas, a dzięki różnym rodzajom chleba możemy łatwo wybrać, czy wolimy jeść smaczne białe pieczywo, czy może zdrowsze pełnoziarniste. To jednak nie wszystko, ponieważ również dodatki mogą być inne. Można zadowolić się wędliną albo serem i masłem, można też wzbogacić je o różnorodne warzywa i sałaty.
Klienci Twojego sklepu z pieczywem nie chcą już samodzielnie zajmować się krojeniem chleba. Wielu z nas pamięta czasy, kiedy żywności tej nie można było pokroić w sklepie. Później usługę tę oferowały tylko niektóre placówki, by obecnie stała się ona standardem. Te dawne czasy były bardzo uciążliwe, ponieważ w warunkach domowych chleb kroił się nierówno, a czasami nawet nie udawało się ukroić nawet jednej kromki, która nie miałaby w środku dziury.
Taka kromka może mieć swój urok w trakcie imprezy z pieczeniem kiełbasek na ognisku albo na leśnym biwaku. W warunkach domowych chyba każdy wolałby jednak pełne, równe kromki. Dlatego jeśli zamierzasz oferować swoim klientom pieczywo, warto poważnie zastanowić się nad zakupem profesjonalnej krajalnicy. W naszym zestawieniu poznasz najlepsze modele z tej kategorii. Zapraszamy do lektury, dzięki której będziesz wiedział czym kierować się podczas zakupów i jaka krajalnica do chleba najlepiej sprawdzi się w Twoim sklepie.
Jaką krajalnicę do pieczywa wybrać? Jakość a sposób wykonania
W przypadku sprzętów do profesjonalnej gastronomii warto stawiać na jakość. Klienci przychodzą do Twojego sklepu każdego dnia – i każdego dnia chcieliby mieć możliwość zakupu swojego ulubionego, pokrojonego przez Ciebie pieczywa. Dlatego przy zakupie koniecznie zwróć uwagę na materiał, z którego wykonano najważniejsze elementy.
Obecnie często stosuje się elementy plastikowe, które mogą ulec łatwemu zniszczeniu. Ma to miejsce szczególnie w takich warunkach, w jakich pracują maszyny do krojenia bochenków chleba. Ciągłe naprężenia szybko by sprawiły, że urządzenie musiałoby trafić do serwisu. Krajalnica do chleba, jaką kupić w związku z tym? Odpowiedź jest dość prosta – jej najważniejsze elementy – te odpowiedzialne za wykonywanie najcięższej pracy – muszą być wykonane ze stali nierdzewnej.
Zwróć uwagę na podstawowe funkcje krajalnicy, czyli reguluj grubość i prędkość jej pracy
Czym właściwie różnią się pomiędzy sobą poszczególne modele? Praktycznie wszystkie wyglądają przecież bardzo podobnie, w związku z czym ciężko jest ocenić, które urządzenie lepiej sprawdzi się właśnie w Twoim sklepie. Jednym z wyróżników jest to, jakiej grubości kromki może wyprodukować dany sprzęt. Jak wiadomo, klienci mają swoje preferencje. Jedni wolą chleb pokrojony na grube pajdy, drudzy zaś – na bardzo cienkie kromki. Jak wiemy, nie da się dogodzić wszystkim, można jednak próbować wstrzelić się w jak największą liczbę klientów.
To jednak niestety nie wszystko. Drugim ograniczeniem jest bowiem to, że niektóre z rodzajów chleba łatwiej jest pokroić w specyficzny sposób. Jeśli spróbujemy ciąć bochenek na inną niż preferowana grubość, może to się okazać – delikatnie mówiąc – problematyczne. Dlatego na rynku dostępne są modele, które tną na różne grubości.
Najmniejszym wymiarem może być tutaj 9 mm, największym zaś – 21. W związku z tym, że jest to bardzo duża różnica, sprzęt taki oferowany jest też w całej gamie grubości pośrednich. Będzie to więc również 11,13, 14 oraz 16 milimetrów. Jak można zauważyć, najmniejszy skok grubości występuje w środku skali. Najbezpieczniejsza zatem i akceptowalna dla największej ilości klientów będzie w związku z tym grubość 11,13 albo 14 milimetrów.
Drugim ważnym parametrem jest prędkość pracy urządzenia. Z jednej strony, przy dużej ilości klientów chcielibyśmy by była ona jak najszybsza. Z drugiej zaś za szybka lub zbyt wolna praca nie zawsze służy osiągnięciu najlepszych efektów. Dlatego warto zwrócić uwagę na wydajność kupowanego przez nas urządzenia. Jest to szybkość, z jaką dany model jest w stanie ciąć kolejne bochenki na kromki.
Wydajne maszyny gastronomiczne z tej kategorii są w stanie pociąć do 150 bochenków chleba w ciągu godziny, zaś krajalnica o najwyższej wydajności – nawet do 280 sztuk. Te drugie sprzęty sprawdzą się zatem doskonale nie tylko w sklepach z pieczywem, ale również w piekarniach, które oferują dostarczanie już pokrojonego chleba do marketów.
Ranking najlepszych krajalnic do sklepu
Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zaproponowali Ci kilku urządzeń z tej kategorii. Byś znacznie łatwiej odnalazł się w dostępnej na rynku ofercie opisywanych urządzeń wybraliśmy trzy najlepsze według nas modele. Być może zastanawiałeś się już, ile kosztuje krajalnica do chleba? Profesjonalne maszyny nie różnią się między sobą zbyt mocno, jeśli chodzi o koszt zakupu.
Różnica pomiędzy najtańszymi a najdroższymi modelami nie przekracza bowiem czterdziestu procent. To niewiele, jeżeli na przykład porównalibyśmy tą rozpiętość do różnicy cen pomiędzy najtańszymi a najdroższymi samochodami. Najtańszy oferowany przez nas model urządzenia do krojenia chleba kosztuje niewiele ponad 10000 zł. Najdroższy sprzęt to z kolei inwestycja mniej niż 14 000 zł. Sam musisz przyznać, że różnica jest tutaj raczej niewielka. Przejdźmy jednak do naszego rankingu, ponieważ przypuszczamy że chciałbyś poznać już proponowane przez nas modele. Na potrzeby tego podsumowania wybraliśmy trzy sztuki.
Krajalnica do chleba ranking
- MKP.11.6 11 mm 230 V
- MKP.14.6 14 mm 230 V
- WKP.D45.13 13 mm 400 V
Wszystkie proponowane przez nas produkty powstały w fabryce firmy Lozamet. Naszym zdaniem producent ten oferuje najlepszy sprzęt, jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do jakości. Pierwszy i drugi model różnią się między sobą nieznacznie. W obu przypadkach wydajność wynosi do 150 bochenków chleba na godzinę. Oba posiadają też praktyczną półkę odkładczą, na której wykładane jest pokrojone pieczywo.
Również w obu przypadkach na wyposażeniu znajduje się szuflada, w której zbierają się okruchy, które można dzięki temu łatwo usunąć. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku identycznie przedstawia się też sprawa z zasilaniem. Wynosi ono 230 V. To co najbardziej je różni to grubość krojonej kromki. W pierwszym przypadku będzie to 11, w drugim zaś 14 milimetrów. Zupełnie odmiennie przedstawia się za to sytuacja ostatniego sprzętu z naszego zestawienia.
Poprzednio prezentowane maszyny można było ustawić na blacie kuchennym. W tym przypadku sprzęt należy do urządzeń wolnostojących, które nie wymagają blatów na których można ją umieścić. Inne jest również zasilanie – wynosi ono 400 V. Sprzęt ma też znacznie większą wydajność, bo może pokroić nawet 280 bochenków chleba w trakcie godziny. Grubość krojonej kromki plasuje tę krajalnicę pomiędzy dwoma opisanymi wcześniej modelami i wynosi 13 mm.