Blog Gastronet24
Komis gastronomiczny Warszawa, Kraków, Wrocław

Komis gastronomiczny: Warszawa, Kraków, Wrocław… czy online?

Czy skup sprzętu gastronomicznego to dobre miejsce na zakupy do Twojego lokalu?

Decyzja o zakupie używanego sprzętu gastronomicznego w komisie – stacjonarnym czy online – zależy od kilku czynników. Zalety zakupów stacjonarnych to przede wszystkim możliwość osobistego sprawdzenia stanu technicznego urządzenia, jego wyglądu i funkcjonalności oraz negocjacji ceny bezpośrednio z właścicielem. Jeśli komis sprzętu gastronomicznego posiada wykwalifikowany w tej tematyce personel, możesz także zasięgnąć ich opinii i uzyskać porad w wyborze odpowiedniego urządzenia. I wreszcie po zakupie w większości przypadków nie musisz czekać – towar możesz od razu zabrać ze sobą.

A może warto używany sprzęt gastronomiczny kupować online? W tym przypadku dostępna jest zazwyczaj szersza gama produktów niż w komisach stacjonarnych, a ceny można łatwo porównywać bez rozmawiania z obsługą, jeśli wolisz dokonywać wyboru bez sugerowania się opiniami sprzedawców. Gastronomiczne używane maszyny możesz w internecie oglądać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie dotyczą Cię tutaj godziny otwarcia sklepu stacjonarnego. Nie musisz też do niego jechać, masz go “na kliknięcie myszką”. Po zakupach nie musisz też aż tyle myśleć na temat transportu – zostanie on w dużej mierze zorganizowany przez internetowy komis urządzeń gastronomicznych, w którym dokonujesz zakupów.

Komis gastronomiczny: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, a może online? Poznaj z nami odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Jak to wygląda “od kuchni”, kiedy wybrać sprzęt nowy, a kiedy używany i wiele innych ciekawostek, związanych z zakupami używanych maszyn. Przeczytaj artykuł już dziś!

Jak działa komis sprzętu gastronomicznego?

Komis sprzętu gastronomicznego to miejsce, w którym możesz zarówno sprzedać, jak i kupić używane urządzenia i meble gastronomiczne. To świetna alternatywa dla osób, które chcą zaoszczędzić na wyposażeniu swojej restauracji, baru czy kuchni, a także dla tych, którzy chcą sprzedać sprzęt, którego już nie potrzebują. Jak to działa?

Najpierw zgłaszasz się do komisu z informacją o sprzęcie, który chcesz sprzedać. Zazwyczaj możesz to zrobić osobiście, telefonicznie lub przez internet. Pracownicy komisu dokonują oceny stanu technicznego i wizualnego sprzętu. Na podstawie oceny ustalana jest cena sprzedaży, która zazwyczaj jest niższa niż cena nowego sprzętu. Jeśli zgadzasz się na zaproponowaną cenę, podpisujesz umowę komisową. W umowie określone są m.in. warunki sprzedaży, czas trwania umowy oraz prowizja dla komisu.

skup sprzętu gastronomicznego

Następnie sprzęt jest wystawiany na sprzedaż w komisie, gdzie potencjalni klienci mogą go obejrzeć i przetestować. Skup urządzeń chłodniczych i innych maszyn gastronomicznych często prowadzi dodatkowe działania promocyjne, aby zwiększyć szansę na szybką sprzedaż. Gdy znajdzie się kupiec, komisowy skup lad chłodniczych i urządzeń gastronomicznych poinformuje Cię o sprzedaży. Otrzymasz wtedy ustaloną wcześniej kwotę, która zostanie pomniejszona o prowizję dla komisu.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie w komisie? Koniecznie sprawdź stan techniczny sprzętu, zapytaj o ewentualną gwarancję oraz wymagaj faktury, która potwierdzi fakt dokonania zakupu.

Czy sprzedaż i skup sprzętu gastronomicznego zapewni Ci jakościowy sprzęt?

Na tak postawione pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Możesz jednak wziąć pod uwagę kilka czynników, które pomogą Ci w decyzji. Nie wszystkie urządzenia gastronomiczne są sobie równe. Nowoczesne, markowe sprzęty zazwyczaj charakteryzują się wyższą jakością wykonania i dłuższą żywotnością. Jednak również wśród używanych urządzeń możesz znaleźć perełki.

Jeśli zdecydujesz się na zakup sprzętu używanego, koniecznie sprawdź jego stan techniczny. Zapytaj o historię urządzenia, czy było serwisowane, jakie ma usterki i czy zostały one naprawione. Niektórzy sprzedający naprawiają sprzęt niskim kosztem, pod kątem sprzedaży. Nie interesuje ich to, czy urządzenie zepsuje się krótko po sprzedaży. Dlatego zapytaj o gwarancję na kupowany sprzęt. Nawet jeśli kupujesz używane komory chłodnicze i inne urządzenia gastronomiczne, niektóre firmy oferują krótką gwarancję, która ma Ci zagwarantować ich sprawność. Podczas szukania używanych urządzeń kieruj się też opiniami o firmach i sprawdzaj asortyment u różnych oferentów. Dzięki takiemu porównaniu lepiej wybierzesz najlepszą dla Ciebie opcję.

A jak możesz zwiększyć swoje szanse na zakup jakościowego używanego sprzętu gastronomicznego? Jak już wspominaliśmy, każdorazowo sprawdzaj opinie na temat sprzedawcy. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania. Sprzedawcy zależy na zbyciu urządzeń, może więc nie ujawniać Ci całej prawdy na temat ich historii. Dlatego dokładnie obejrzyj sprzęt: sprawdź jego stan techniczny i zadaj sprzedawcy wszystkie pytania, które Cię interesują. Warto też negocjować cenę. Niektórzy sprzedający mogą być mniej, a inni bardziej chętni do udzielania zniżek, warto jednak spróbować obniżyć w ten sposób cenę kupowanych produktów. Możesz też zapytać o możliwość przetestowania sprzętu. Testując urządzenie przed zakupem zmniejszasz prawdopodobieństwo zakupu przysłowiowego “kota w worku”.

Wybierz nowy albo używany sprzęt gastronomiczny

Decyzja o zakupie nowego lub używanego sprzętu gastronomicznego to często duży dylemat dla restauratorów i właścicieli lokali gastronomicznych. I jak to w życiu bywa, oba rozwiązania mają wady i zalety. Jak podjąć decyzję? Postaramy się pomóc Ci w jej podjęciu w dalszej treści artykułu.

Używany sprzęt gastronomiczny, plusy i minusy

Zalety sprzętu używanego? Będzie to przede wszystkim niska cena. Jest ona znacznie niższa w porównaniu z nowymi urządzeniami. Kolejny plus stanowi szeroki wybór. Na rynku jest wiele używanych urządzeń gastronomicznych różnych marek i modeli, co pozwoli Ci znaleźć sprzęt, spełniający określone wymagania. Maszyna kuchenna albo basen gastronomiczny jednokomorowy używany może nadal być w bardzo dobrym stanie i służyć Ci jeszcze przez wiele lat.

Nie ma co ukrywać, “używki” to także wady. Zazwyczaj brak jest gwarancji, co wiąże się z ryzykiem dotyczącym awarii i koniecznością dokonywania naprawy na własny koszt. Nie zawsze możesz też dokładnie poznać historię użytkowania danego urządzenia, co może zrodzić Twoje wątpliwości co do jego stanu technicznego. Starsze modele mogą być też mniej wydajne i energooszczędne niż urządzenia z aktualnej produkcji.

Nowy sprzęt gastronomiczny – za i przeciw

Jakie są zalety, a jakie wady wyboru nowego sprzętu? Do zalet z pewnością należeć będzie gwarancja i serwis. Nowe urządzenia objęte są gwarancją producenta, co daje poczucie bezpieczeństwa i pewność, że w razie awarii otrzymasz wsparcie techniczne. Najnowsze modele często są też wyposażane w innowacyjne technologie, które usprawniają pracę i pozwalają na łatwiejsze przygotowywanie bardziej skomplikowanych dań. Modele takie są zwykle także bardziej energooszczędne, co w dłuższej perspektywie przełoży się na niższe koszty eksploatacji w Twojej firmie. Produkty “lśniące nowością” to także wolność od zanieczyszczeń i łatwiejsze utrzymanie w czystości.

komis gastronomiczny Kraków, Wrocław

Nie ma róży bez kolców, więc nowość niesie ze sobą też pewne wady. Pierwszą jest oczywiście cena. Może ona stanowić poważne obciążenie dla budżetu, zwłaszcza jeśli wyposażysz cały lokal. Drugą kwestię stanowi mniejsza elastyczność w wyborze. Oferta nowych urządzeń jest zwykle bardziej ograniczona niż w przypadku sprzętu używanego, co może utrudnić znalezienie modelu idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb.

A jeśli ogłoszenia typu: wyposażenie kawiarni sprzedam używane nie są jednak tym, czego szukasz? Jeśli zdecydujesz się na wybór nowych urządzeń gastronomicznych, koniecznie wejdź na nasz sklep internetowy Gastronet24 i przekonaj się, co możemy Ci zaoferować. Możesz też napisać do nas na adres [email protected] lub zadzwonić pod 691 600 642. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania!

Kiedy wybrać nowy, a kiedy używany sprzęt?

Czasami lepiej jest wybrać produkt nowy, a czasami znacznie lepszą opcję stanowi wybór sprzętu używanego. Ale jak masz podjąć decyzję, która z tych opcji jest dla Ciebie lepsza?

Nowy sprzęt na pewno warto rozważyć wtedy, gdy dysponujesz większym budżetem na zakupy. Jest to też dobra decyzja wtedy, gdy priorytetem jest dla Ciebie nowoczesność i najnowsze dostępne na rynku technologie. Przy wyborze nowego urządzenia może być ważna pewność co do jakości i niezawodności urządzenia, na które dostajesz przecież gwarancję producenta. Kolejnym argumentem za nowością jest to, że planujesz długofalową inwestycję w swój lokal.

A kiedy dobrym rozwiązaniem może być używany sprzęt? To świetna opcja, gdy Twój budżet na zakupy jest mocno ograniczony. Możesz się też zdecydować na używane produkty, gdy szukasz nietypowych urządzeń lub modeli, których już się nie produkuje. Nie zawsze musi Ci też zależeć na najnowszych technologiach. Może być też tak, że chcesz zaoszczędzić pieniądze, które możesz przeznaczyć na inne, ważniejsze w danym momencie inwestycje.